zenphoto 1.3.1.1 - en to pl translation catalogue (2913 entries)

en: (%s: 1 new image)
pl: (%s: 1 nowy obraz)

en: (%1$s: %2$s new images)
pl: (%1$s: %2$s nowych obrazów)

en: Last update: %s
pl: Ostatnia aktualizacja: %s

en: (%s: 1 image)
pl: (%s: 1 obraz)

en: (%1$s: %2$s images)
pl: (%1$s: %2$s obrazów)

en: Date: %s
pl: Data: %s

en: latest comments
pl: ostatnie komentarze

en: by
pl: przez

en: Password required
pl: Zabezpieczony hasłem

en: A password is required for the page you requested
pl: Aby uzyskać dostęp do tej strony, wymagane jest hasło

en: Register for this site
pl: Zarejestruj się na stronie

en: Search gallery
pl: Przeszukaj galerię

en: <strong>Tags:</strong>
pl: <strong>Tagi:</strong>

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Object not found
pl: Strony nie znaleziono

en: The Zenphoto object you are requesting cannot be found.
pl: Strona której szukasz nie została znaleziona.

en: Image
pl: Obraz

en: Theme page
pl: Strona z motywami

en: User Registration
pl: Strona rejestracji użytkowników

en: Gallery RSS
pl: RSS Galerii

en: View album:
pl: Zobacz album:

en: prev
pl: poprz.

en: next
pl: nast.

en: next &raquo;
pl: następne &raquo;

en: &laquo; prev
pl: &laquo; poprzednie

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Categories:
pl: Kategorie:

en: Search
pl: Szukaj

en: %1$u Hit for <em>%2$s</em> | %1$u Hits for <em>%2$s</em>
pl[0]: %1$u trafienie dla <em>%2$s</em>
pl[1]: %1$u trafienia dla <em>%2$s</em>
pl[2]: %1$u trafień dla <em>%2$s</em>

en: Pages (%s)
pl: Strony (%s)

en: Articles (%s)
pl: Artykuły (%s)

en: Images (%s)
pl: Obrazy (%s)

en: Albums (%s)
pl: Albumy (%s)

en: Albums (%1$s) &amp; Images (%2$s)
pl: Albumów (%1$s) &amp; Obrazów (%2$s)

en: View Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Sorry, no matches found. Try refining your search.
pl: Przepraszamy, brak wyników. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: News articles
pl: Newsy

en: All news
pl: Wszystkie newsy

en: Gallery
pl: Galeria

en: Gallery index
pl: Spis Galerii

en: Pages
pl: Strony

en: Archive
pl: Archiwum

en: Gallery And News
pl: Galeria i Newsy

en: Gallery and News
pl: Galeria i Newsy

en: Album RSS
pl: RSS Albumu

en: News
pl: Newsy

en: News and Gallery
pl: Newsy i Galeria

en: Contact us
pl: Skontaktuj się z nami

en: Archive View
pl: Archiwum

en: News Articles
pl: Newsy

en: All Albums
pl: Wszystkie albumy

en: All pages
pl: Wszystkie strony

en: Allow search
pl: Pozwól na wyszukiwanie

en: Check to enable search form.
pl: Zaznacz, aby włączyć pole wyszukiwania.

en: Use Colorbox
pl: Używaj Colorboksa

en: Check to display of the full size image with Colorbox.
pl: Zaznacz, aby wyświetlać obrazy w pełnym rozmiarze za pomocą wtyczki Colorbox.

en: News on index page
pl: Newsy na stronie głównej

en: Enable this if you want to show the news section's first page on the <code>index.php</code> page.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz wyświetlać pierwszą stronę sekcji newsów na stronie <code>index.php</code>.

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Choose here any <em>un-published Zenpage page</em> (listed by <em>titlelink</em>) to act as your site's homepage instead the normal gallery index.
pl: Wybierz <em>nieopublikowaną stronę Zenpage</em> (reprezentowaną przez <em>titlelink</em>), której będziesz używał zamiast strony głównej galerii.

en: <strong>Note:</strong> This of course overrides the <em>News on index page</em> option and your theme must be setup for this feature! Visit the theming tutorial for details.
pl: <strong>Uwaga:</strong> opcja nadpisuje <em>Newsy na stronie głównej</em> i wymaga wsparcia w Twoim motywie. Szczegóły w samouczku dotyczącym motywów!

en: Use standard contact page
pl: Użyj domyślnej strony kontaktowej

en: Disable this if you do not want to use the separate contact page with the contact form. You can also use the codeblock of a page for this. See the contact_form plugin documentation for more info.
pl: Wyłącz opcję, jeśli nie chcesz używać osobnej strony z formularzem kontaktowym. Możesz też użyć fragmentu kodu w tym celu. Więcej informacji znajdziesz w dokumentacji wtyczki contact_form.

en: Use custom menu
pl: Użyj własnego menu

en: Check this if you want to use the <em>menu_manager</em> plugin if enabled to build a custom menu instead of the separate standard ones. As standard menu set named "zenpage" is created and used automatically.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz używać pluginu <em>menu_manager</em>, jeśli jest aktywny, do budowania własnego menu w miejsce standardowego. Standardowe menu nazwane "zenpage" będzie utworzone i używane automatycznie.

en: No unpublished pages available
pl: Brak nieopublikowanych stron

en: none
pl: brak

en: The Zenpage CMS plugin default theme. It does also work without Zenpage installed as a normal theme. It contains extra support for print_album_menu plugin, the dynamic_locale plugin, the new paged_thumbs_nav plugin and the jCarousel_thumb_nav plugin.
pl: Domyślny motyw dla plug-inu CMS zenpage. Możesz go też używać bez instalowania Zenpage jako normalnego motywu Twojej galerii. Posiada wsparcie dla plug-inów: print_album_menu, dynamic_locale, paged_thumbs_nav oraz jCarousel_thumb_nav.

en: Password
pl: Hasło

en: Submit
pl: Prześlij

en: Hint: %s
pl: Podpowiedź: %s

en: Previous Image
pl: Poprzedni Obraz

en: Next Image
pl: Następny Obraz

en: &laquo; prev thumbs
pl: &laquo; poprzednie miniaturki

en: next thumbs &raquo;
pl: następne miniaturki &raquo;

en: Image Info
pl: Informacje o obrazie

en: Show more results
pl: Pokaż więcej wyników

en: Show fewer results
pl: Pokaż mniej wyników

en: Zenpage theme by <a href="http://www.maltem.de">Malte Müller</a>
pl: Motyw Zenpage autorstwa <a href="http://www.maltem.de">Malte Müller</a>

en: Add a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Name:
pl: Imię:

en: <em>anonymous</em>
pl: <em>anonim</em>

en: (not displayed)
pl: (nie wyświetlane)

en: Enter CAPTCHA
pl: Wprowadź kod z obrazka

en: Private comment:
pl: Komentarz prywatny:

en: (don't publish)
pl: (nie publikuj)

en: street:
pl: ulica:

en: city:
pl: miasto:

en: state:
pl: województwo:

en: country:
pl: kraj:

en: postal code:
pl: kod pocztowy:

en: Comment
pl: Komentarze

en: Avoid clicking &ldquo;Post&rdquo; more than once.
pl: Nie klikaj &ldquo;Post&rdquo; więcej niż raz.

en: A password is required
pl: Hasło jest wymagane

en: Main Index
pl: Główny Indeks

en: Home
pl: Strona główna

en: Albums Index
pl: Spis Albumów

en: Image: %s
pl: Obraz: %s

en: Page: %s
pl: Strona: %s

en: Register
pl: Rejestruj

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign
pl: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> od Stopdesign

en: Recently Updated Galleries
pl: Ostatnio Zaktualizowane Galerie

en: View album: %s
pl: Zobacz album: %s

en: %u photo | %u photos
pl[0]: %u zdjęcie
pl[1]: %u zdjęcia
pl[2]: %u zdjęć

en: 1 album,&nbsp;%u photo | 1 album,&nbsp;%u photos
pl[0]: 1 album,&nbsp;%u zdjęcie
pl[1]: 1 album,&nbsp;%u zdjęcia
pl[2]: 1 album,&nbsp;%u zdjęć

en: %u album,&nbsp;1 photo | %u albums,&nbsp;1 photo
pl[0]: %u album,&nbsp;1 zdjęcie
pl[1]: %u albumy,&nbsp;1 zdjęcie
pl[2]: %u albumów,&nbsp;1 zdjęcie

en: %1$u album,&nbsp;%2$s | %1$u albums,&nbsp;%2$s
pl[0]: %1$u album,&nbsp;%2$s
pl[1]: %1$u albumy,&nbsp;%2$s
pl[2]: %1$u albumów,&nbsp;%2$s

en: %u album | %u albums
pl[0]: %u album
pl[1]: %u albumy
pl[2]: %u albumów

en: Gallery Archive
pl: Archiwum Galerii

en: Recent images
pl: Ostatnie obrazy

en: View image:
pl: Zobacz obraz:

en: Random images
pl: Losowe obrazy

en: Gallery data
pl: Galeria

en: Galleries
pl: Galerie

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: Comments
pl: Komentarze

en: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> from Stopdesign.
pl: <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Photo Templates</a> od Stopdesign.

en: All galleries
pl: Wszystkie galerie

en: prev page
pl: poprzednia strona

en: next page
pl: następna strona

en: Gallery Feeds
pl: Feedy Gallery

en: 1 photo
pl: 1 zdjęcie

en: %u photos
pl: %u zdjęć

en: 1 album,&nbsp;1 photo
pl: 1 album,&nbsp;1 zdjęcie

en: %u albums,&nbsp;1 photo
pl: %u albumy,&nbsp;1 zdjęcie

en: %1$u albums,&nbsp;%2$u photos
pl: %1$u albumy,&nbsp;%2$u zdjęć

en: %u albums
pl: %u albumów

en: 1 album,&nbsp;%u photos
pl: 1 album,&nbsp;%u zdjęć

en: Next page
pl: Następna strona

en: Photos %1$u-%2$u of %3$u
pl: Zdjęcia %1$u-%2$u z %3$u

en: Total matches for <em>%1$s</em>: %2$u
pl: Wyników dla <em>%1$s</em>: %2$u

en: Contact form
pl: Formularz kontaktowy

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contact us.
pl: Skontaktuj się z nami.

en: Mini slide selector
pl: Pasek mini pokazu slajdów

en: Select what you want for the six special slides.
pl: Wybierz, które obrazy mają być wybranymi sześcioma slajdami.

en: Gallery image crop width
pl: Szerokość dla miniatur

en: The width of image to crop in the gallery pages
pl: Szerokość obrazów, z których tworzone będą miniaturki.

en: Gallery image crop height
pl: Wysokość dla miniatur

en: The height of image to crop in the gallery pages
pl: Wysokość obrazów, z których tworzone będą miniaturki.

en: SHOW
pl: POKAŻ

en: HIDE
pl: UKRYJ

en: No comments yet
pl: Brak komentarzy

en: %u comment so far | %u comments so far
pl[0]: %u komentarzy dotychczas
pl[1]: %u komentarzy dotychczas
pl[2]: %u komentarzy dotychczas

en: Link to Comment %u
pl: Link do komentarza %u

en: %s wrote:
pl: %s napisał:

en: Edit
pl: Edytuj

en: Ported to Zenphoto by Mark Galeassi and Stephen Billard
pl: Przystosowany do Zenphoto przez Marka Galeassi i Stephana Billarda

en: A theme based on the design from <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglas Bowman</a>. This theme is licensed under the <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5</a> License.
pl: Motyw na podstawie designu <a href="http://stopdesign.com/templates/photos/">Douglasa Bowmana</a>. Motyw dostępny na licencji <a href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/">Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.5</a>.

en: %1$u of %2$u photos
pl: %1$u z %2$u zdjęć

en: Full Size
pl: Pełny rozmiar

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: %1$u album,&nbsp;%2$u photos
pl: %1$u album,&nbsp;%2$u zdjęć

en: Album RSS feed
pl: Feed RSS Albumu

en: photos %1$u-%2$u of %3$u
pl: zdjęcia %1$u-%2$u z %3$u

en: Zenphoto gallery
pl: galeria Zenphoto

en: Picture of the day
pl: Zdjęcie dnia

en: Visit the photo gallery
pl: Zobacz galerię zdjęć

en: For the best viewing experience
pl: Aby obejrzeć w najlepszej jakości

en: get Adobe Flash.
pl: pobierz Adobe Flash.

en: Enter your search criteria.
pl: Wpisz wyszukiwane słowa.

en: Sorry, no matches for <em>%s</em>. Try refining your search.
pl: Przepraszamy brak wyników dla <em>%s</em>. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Simpleviewer requires <em>mod_rewrite</em> to be set. Simpleviewer is disabled.
pl: Simpleviewer wymaga aktywnej funkcji <em>mod_rewrite</em>. Simpleviewer jest wyłączony.

en: Images By Date
pl: Obrazy wg daty

en: Popular Tags
pl: Popularne Tagi

en: News Articles Rule
pl: Zasada Newsów

en: Gallery Rule
pl: Zasada Galerii

en: Pages Rule
pl: Zasada Stron

en: Archive Rule
pl: Zasada Archiwum

en: Theme logo
pl: Logo motywu

en: The text for the theme logo
pl: Tekst dla logo motywu

en: Watermark head image
pl: Znak wodny na głównym obrazie

en: Check to place a watermark on the heading image. (Image watermarking must be set.)
pl: Zaznacz, aby umieścić znak wodny na obrazie głównym. (Musi być włączone nakładanie znaków wodnych na obrazy).

en: ZIP file download
pl: Pobieranie w ZIP

en: Check to enable album ZIP file download link.
pl: Zaznacz, aby wyświetlać link do pobierania albumu w formie archiwum ZIP.

en: Check to enable slideshow for the <em>Smoothgallery</em> personality.
pl: Zaznacz, aby włączyć pokaz slajdów dla <em>Smoothgallery</em> .

en: Graphic logo
pl: Graficzne logo

en: Select a logo (PNG files in the images folder) or leave empty for text logo.
pl: Wybierz logo (pliki PNG w folderze images) albo pozostaw puste miejsce, jeśli wolisz logo tekstowe.

en: Theme personality
pl: Osobowość motywu

en: Image page
pl: Strona obrazu

en: Select the theme personality
pl: Wybierz charakter wyglądu motywu

en: Theme colors
pl: Kolory motywu

en: Select the colors of the theme
pl: Wybierz kolor aktualnego motywu

en: Custom menu
pl: Menu użytkownika

en: Set this to the <em>menu_manager</em> menu set you wish to use.
pl: Ustaw <em>menu_manager</em>, którego chcesz używać.

en: <strong>Note:</strong> This option is valid only if you have the <em>Gallery index page link</em> option set to "gallery". Of course the <em>menu_manager</em> plugin must also be enabled.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Ta opcja jest poprawna jedynie, jeśli ustawisz <em>Link do strony głównej</em> na "galeria". Oczywiście plugin <em>menu_manager</em> musi być włączony.

en: *standard menu
pl: *menu standardowe

en: *no logo selected
pl: *nie wybrano logo

en: Category
pl: Kategoria

en: Comments: %d
pl: Komentarze: %d

en: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a> with modifications by <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard</a>
pl: <a href="http://sblog.angoulvant.net/">Stephane Angoulvant</a> zmodyfikowany przez <a href="http://stephen.sbillard.org/">Stephen Billard</a>

en: Based on Effervescence 1.1 with multiple personalities (slimbox, simpleviewer and smoothgallery) added. Select different color schemes and personalities from the Admin Options tab.
pl: Na podstawie Effervescence 1.1 z dodanymi rozszerzeniami (slimbox, simpleviewer and smoothgallery). Możesz wybrać inny schemat kolorów i spersonalizować motyw w zakładce opcje.

en: There were no images from which to select the random heading.
pl: Nie ma obrazów, z których można by wybrać obraz losowy.

en: Random picture...
pl: Losowy obraz...

en: %u image | %u images
pl[0]: Obraz %u
pl[1]: %u obrazów
pl[2]: %u obrazów

en: Album %1$u of %2$u
pl: Album %1$u z %2$u

en: Photo %1$u of %2$u
pl: Zdjęcie %1$u z %2$u

en: Albums %1$u-%2$u of %3$u
pl: Albumy %1$u-%2$u z %3$u

en: Effervescence %s (not found)
pl: Effervescence %s (nie znaleziono)

en: Effervescence %1$s %2$s (not found)
pl: Effervescence %1$s %2$s (nie znaleziono)

en: The album is password protected.
pl: Ten album jest zabezpieczony hasłem.

en: The album is not published.
pl: Album nie jest opublikowany

en: View the Album: %s
pl: Obejrzyj Album: %s

en: The image is marked not visible.
pl: Obraz jest zaznaczony jako niewidoczny.

en: View the image: %s
pl: Zobacz obraz: %s

en: page
pl: strona

en: %1$u hit on this %2$s | %1$u hits on this %2$s
pl[0]: %1$u kliknięcie na ten %2$s
pl[1]: %1$u kliknięcia na ten %2$s
pl[2]: %1$u kliknięć na ten %2$s

en: %u Album | %u Albums
pl[0]: Album %u
pl[1]: %u album
pl[2]: %u album

en: %u Subalbum | %u Subalbums
pl[0]: Podalbum %u
pl[1]: %u album
pl[2]: %u album

en: %u Image | %u Images
pl[0]: Obraz %u
pl[1]: %u obrazów
pl[2]: %u obrazów

en: %u Comment | %u Comments
pl[0]: %u Komentarz
pl[1]: %u Komentarze
pl[2]: %u Komentarzy

en: image
pl: obraz

en: video
pl: wideo

en: news
pl: newsy

en: sticky
pl: lepki

en: For the best viewing experience <a href="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer/">Get Adobe Flash.</a>
pl: <a href="http://www.adobe.com/go/getflashplayer">Pobierz Adobe Flash</a>, aby uruchomić odtwarzacz.

en: View Gallery Without Flash
pl: Obejrzyj Galerię bez Flasha

en: Album is empty
pl: Album jest pusty

en: Open In New Window
pl: Otwórz w Nowym Oknie

en: says:
pl: mówi:

en: Add a comment:
pl: Dodaj komentarz:

en: don't publish
pl: nie publikuj

en: Site:
pl: Strona WWW:

en: Enter Captcha:
pl: Wpisz kod weryfikacyjny:

en: Private (don't publish)
pl: Prywatny (nie publikuj)

en: Add Comment
pl: Dodaj Komentarz

en: Comments are closed.
pl: Komentarze są niedostępne.

en: Subscribe to comments
pl: Subskrybuj komentarze

en: Total matches for
pl: Wyników dla

en: Date:
pl: Data:

en: Sorry, no image matches. Try refining your search.
pl: Przepraszamy, żaden obraz nie pasuje. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: Allow comments
pl: Pozwól na komentarze

en: Check to enable comment section for images.
pl: Zaznacz, aby włączyć pole komentarzy dla obrazków.

en: Allow page & news comments
pl: Pozwól na komentarze stron i newsów

en: Set to enable comment section for news and pages.
pl: Zaznacz, aby włączyć pole komentarzy dla newsów i stron.

en: Use Thickbox
pl: Użyj Thickbox

en: Check to display of the full size image with Thickbox.
pl: Zaznacz, aby obrazy w pełnym rozmiarze otoczone były przez Thickbox.

en: News on index  page
pl: Newsy na stronie głównej

en: Enable this if you want to show the news section's first page on the index.php page.
pl: Włącz tę opcję, jeśli chcesz wyświetlać pierwszą stronę sekcji newsów na stronie index.php.

en: Choose here any <em>unpublished Zenpage page</em> (listed by <em>titlelink</em>) to act as your site's homepage instead the normal gallery index. <strong>Note:</strong> This of course overrides the <em>News on index</em> option and your theme must be setup for this feature. Visit the theming tutorial for details.!
pl: Wybierz <em>nieopublikowaną stronę Zenpage</em> (reprezentowaną przez <em>titlelink</em>), której będziesz używał zamiast strony głównej galerii. <strong>Uwaga:</strong> opcja nadpisuje <em>Newsy na stronie głównej</em> i wymaga wsparcia w Twoim motywie. Szczegóły w samouczku dotyczącym motywów!

en: Show login form
pl: Pokaż formularz logowania

en: Enable this if you want to show the login form in the sidebar if the user_logout plugin is enabled.
pl: Włącz tę opcję, jeśli używasz plug-inu user_logout i chcesz, żeby w pasku bocznym wyświetlany był formularz logowania.

en: Zenpage-default theme by <a href="http://zenpage.maltem.de">Malte Müller</a>
pl: Motyw Zenpage-default autorstwa <a href="http://zenpage.maltem.de">Malte Müller</a>

en: Gallery Index
pl: Spis Galerii

en: Sorry, no image matches found. Try refining your search.
pl: Przepraszamy, żaden obraz nie pasuje. Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania.

en: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> and <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>
pl: <a href="http://www.noscope.com" target="_blank">Joen Asmussen</a> i <a href="http://www.levibuzolic.com" target="_blank">Levi Buzolic</a>

en: The default theme in 4 distinct flavors. After choosing this theme you can pick the theme color by going to the Admin Options tab and changing the <em>Theme colors</em> option.
pl: Motyw podstawowy ma swoje 4 typy. Po jego wybraniu możesz zdecydować na któryś w zakładce opcje, zmieniając <em>Kolor motywu</em>.

en: Password must be at least %u characters
pl: Hasło musi mieć przynajmniej %u znaków

en: Password must contain at least one of %s
pl: Hasło musi zawierać co najmniej jeden ze znaków %s

en: <strong>Note:</strong> passwords must be at least %1$u characters long and contain at least one character from %2$s. | <strong>Note</strong>: passwords must be at least %1$u characters long and contain at least one character from each of the following groups: %2$s.
pl[0]: <strong>Uwaga:</strong> hasła muszą mieć co najmniej %1$u znak i zawierać co najmniej jeden ze znaków %2$s.
pl[1]: <strong>Uwaga:</strong> hasła muszą mieć co najmniej %1$u znaki i zawierać co najmniej jeden ze znaków %2$s.
pl[2]: <strong>Uwaga:</strong> hasła muszą mieć co najmniej %1$u znaków i zawierać co najmniej jeden ze znaków %2$s.

en: <strong>Note</strong>: passwords must contain at least one character from %s. | <strong>Note</strong>: passwords must contain at least one character from each of the following groups: %s.
pl[0]: <strong>Uwaga:</strong>: hasło musi zawierać co najmniej jeden ze znaków %s.
pl[1]: <strong>Uwaga:</strong>: hasło musi zawierać co najmniej jednen znak z każdej grupy: %s.
pl[2]: <strong>Uwaga:</strong>: hasło musi zawierać co najmniej jednen znak z każdej z grup: %s.

en: <strong>Note</strong>: passwords must be at least %u characters long.
pl: <strong>Uwaga:</strong>: hasło musi zawierać co najmniej %u znaków.

en: Migrating lib-auth data version %1$s => version %2$s
pl: Migracja danych lib-auth z wersji %1$s => do wersji %2$s

en: No rights
pl: Brak praw

en: Overview
pl: Ogólne

en: View all
pl: Przegląd wszystkich

en: Upload
pl: Dodaj

en: Post comments
pl: Komentowanie

en: Manage all albums
pl: Zarządzanie albumami

en: Themes
pl: Motywy

en: Tags
pl: Tagi

en: Options
pl: Opcje

en: Admin
pl: administrator

en: Albums
pl: Albumy

en: Files
pl: Pliki

en: Manage all pages
pl: Zarządzaj wszstkimi stronami

en: Manage all news
pl: Zarządzaj wszystkimi newsami

en: All rights
pl: Wszystkie prawa

en: Default rights
pl: Uprawnienia domyślne

en: Augment password hash:
pl: Skrót przyrostowy hasła:

en: Extra text appended when hashing password to strengthen Zenphoto authentication.
pl: Dodatkowy tekst doklejany do hasła w celu wzmocnienia autoryzacji Zenphoto.

en: <strong>Note:</strong> Changing this will require all users to reset their passwords! You should change your password immediately if you change this text.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Zmiana tego pola spowoduje, że wszyscy użytkownicy będą musieli zresetować hasła! Po zmianie tego tekstu powinieneś niezwłocznie zmienić własne hasło.

en: Minimum password length:
pl: Minimalna długość hasła:

en: Minimum number of characters a password must contain.
pl: Liczba znaków jaką musi zawierać hasło.

en: Password characters:
pl: Znaki hasła:

en: Passwords must contain at least one of the characters from each of the groups. Groups are separated by "|". (Use "\|" to represent the "|" character in the groups.)
pl: Hasło musi zawierać co najmniej jeden ze znaków z każdej z grup. Grupy są rozdzielane przez "|". (Używaj "\|", aby dodać znak "|" do grupy).

en: MySQL Error: The PHP MySQL extensions have not been installed. Please ask your administrator to add MySQL support to your PHP installation.
pl: Błąd MySQL: Rozszerzenie PHP MySQL nie zostało zainstalowane. Skontaktuj się z administratorem, aby dodać wsparcie dla MySQL w Twojej instalacji PHP.

en: The <code>$_zp_conf_vars</code> variable is not an array. Zenphoto has not been instantiated correctly.
pl: Zmienna <code>$_zp_conf_vars</code> nie jest tablicą. Zenphoto nie został prawidłowo utworzony.

en: MySQL Error: Zenphoto received the error <em>%s</em> when connecting to the database server.
pl: Błąd MySQL: Server odpowiedział <em>%s</em> na próbę połączenia Zenphoto.

en: MySQL Error: The database is connected, but MySQL returned the error <em>%1$s</em> when Zenphoto tried to select the database %2$s.
pl: Błąd MySQL: Połączenie z bazą danych powiodło się, ale MySQL zwrócił błąd <em>%1$s</em>, kiedy Zenphoto chciało wybrać bazę %2$s.

en: MySQL Query ( <em>%1$s</em> ) failed. MySQL returned the error <em>%2$s</em>
pl: Zapytanie MySQL ( <em>%1$s</em> ) nie powiodło się. MySQL zwrócił błąd: <em>%2$s</em>

en: File Manager
pl: Zarządca plików

en: <a href="http://www.zenphoto.org" title="A simpler web photo album">Zen<strong>photo</strong></a> version %1$s [%2$s]
pl: <a href="http://www.zenphoto.org" title="A simpler web photo album">Zen<strong>photo</strong></a> wersja %1$s [%2$s]

en: User guide
pl: Instrukcja obsługi

en: Bugtracker
pl: Zgłaszanie błędów

en: View Change log
pl: Zobacz listę zmian

en: Change log
pl: Lista zmian

en: Server date: %s
pl: Czas na serwerze: %s

en: zenphoto administration
pl: Panel administracyjny zenphoto

en: There was an error logging in.
pl: Pojawił się błąd przy logowaniu.

en: Check your username and password and try again.
pl: Sprawdź swój login i hasło i spróbuj ponownie.

en: A reset request has been sent.
pl: Wysłano prośbę o reset hasła.

en: *Enter CAPTCHA in place of <em>Password</em> to request a password reset.
pl: *Wpisz kod CAPTCHA w miejsce <em>Hasło</em>, aby zażądać resetu hasła.

en: Log in
pl: Zaloguj

en: Reset
pl: Porzuć

en: Zenphoto Administration
pl: Administracja Zenphoto

en: Logged in as %s
pl: Zalogowany jako %s

en: Log Out
pl: Wyloguj

en: View <em>%s</em>
pl: Pokaż <em>%s</em>

en: View gallery index
pl: Pokaż stronę główną

en: Images
pl: Obrazy

en: Image order
pl: Kolejność obrazów

en: Subalbums
pl: Podalbumy

en: %s failed to delete.
pl: %s kasowanie nieudane.

en: %s deleted successfully.
pl: %s skasowano pomyślnie.

en: Back to the album list
pl: Wróć do listy albumów

en: Back
pl: Cofnij

en: Save
pl: Zapisz

en: New subalbum
pl: Nowy podalbum

en: View Album
pl: Zobacz Album

en: Album Title
pl: Tytuł Albumu

en: Album Description:
pl: Opis Albumu:

en: Album password:
pl: Hasło albumu:

en: Album guest user:
pl: Użytkownik gość w Albumie:

en: repeat:
pl: powtórz:

en: Password hint:
pl: Podpowiedź do hasła:

en: calendar
pl: kalendarz

en: Location:
pl: Lokalizacja:

en: Custom data:
pl: Data niestandardowa:

en: Manual
pl: Ręcznie

en: Custom
pl: Własny

en: Sort subalbums by:
pl: Porządkuj podalbumy według:

en: *gallery album sort order
pl: *układ albumów w galerii

en: *parent album subalbum sort order
pl: *porządek sortowania podalbumów

en: Descending
pl: Malejąco

en: custom fields:
pl: pola niestandardowe:

en: Sort images by:
pl: Ułóż obrazy wg:

en: *gallery image sort order
pl: *porządek sortowania obrazów

en: *parent album image sort order
pl: *porządek sortowania albumu nadrzędnego

en: Album theme:
pl: Motyw albumu:

en: *gallery theme
pl: *motyw galerii

en: Album watermark:
pl: Znak wodny albumu:

en: *no watermark
pl: *brak znaku wodnego

en: *default
pl: *domyślny

en: Thumbnail:
pl: Miniatura:

en: randomly selected
pl: losowo wybrane

en: Codeblocks:
pl: Bloki kodu:

en: Codeblock 1
pl: Kod 1

en: Codeblock 2
pl: Kod 2

en: Codeblock 3
pl: Kod 3

en: Publish
pl: Opublikuj

en: Published
pl: Opublikowany

en: General
pl: Ogólne

en: Allow Comments
pl: Komentarze

en: Reset hitcounter (Hits: %u)
pl: Wyzeruj licznik (%u kliknięć)

en: Rating: <strong>%u</strong>
pl: Ocena: <strong>%u</strong>

en: Rating: Unrated
pl: Ocena: Bez oceny

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: Move
pl: Przenieś

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Rename Folder
pl: Zmień nazwę folderu

en: to:
pl: do:

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Dynamic album search:
pl: Dynamiczne szukanie w albumie:

en: Clears the album's cached images.
pl: Usuwa z pamięci podręcznej zdjęcia tego albumu.

en: Clear album cache
pl: Wyczyść cache albumu

en: Cache newly uploaded images.
pl: Umieść nowo wgrane obrazy w pamięci podręcznej.

en: Pre-Cache Images
pl: Umieść obrazy w pamięci

en: Resets all hitcounters in the album.
pl: Wyzeruj wszystkie liczniki w albumie.

en: Reset hitcounters
pl: Wyzeruj liczniki

en: Forces a refresh of the EXIF and IPTC data for all images in the album.
pl: Wymusza odświeżenie danych EXIF i IPTC dla wszystkich obrazów w albumie.

en: Refresh Metadata
pl: Odśwież Metadane

en: Edit this album: %s
pl: Edytuj ten album: %s

en: no images
pl: brak obrazów

en: Subalbum List
pl: Lista podalbumów

en: Password protected
pl: Zabezpieczony hasłem

en: Un-publish the album %s
pl: Odpublikuj album %s

en: Publish the album %s
pl: Opublikuj album %s

en: Enable or disable comments
pl: Włącz lub wyłącz komentarze

en: View album
pl: Zobacz album

en: View album %s
pl: Zobacz album %s

en: unavailable
pl: niedostępne

en: Pre-cache images in %s
pl: Załaduj do pamięci podręcznej obrazy z %s

en: Cache the album %s
pl: Załaduj album do pamięci podręcznej %s

en: Refresh metadata for the album %s
pl: Odśwież metadane dla albumu  %s

en: Refresh metadata in the album %s
pl: Odśwież metadane w albumie  %s

en: Reset hitcounters for album %s
pl: Wyzeruj liczniki albumu %s

en: Reset hitcounters for the album %s
pl: Wyzeruj liczniki dla albumu %s

en: Delete the album %s
pl: Skasuj album %s

en: page %u
pl: strona %u

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Cannot create new theme.
pl: Nie można utworzyć nowego motywu.

en: Directory "%s" already exists!
pl: Katalog "%s" już istnieje!

en: Cannot find theme directory "%s" to copy!
pl: Nie można odnaleźć katalogu "%s" do kopiowania!

en: The <tt>/themes</tt> directory is not writable!
pl: Brak praw do zapisu w katalogu <tt>/themes</tt>!

en: Could not create directory for the new theme
pl: Nie można utworzyć katalogu dla nowego motywu

en: An error occurred while copying files. Please delete manually the new theme directory '%s' and retry or copy files manually.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania plików. Proszę ręcznie usunąć nowy katalog '%s' i spróbować kopiowania ręcznego.

en: Your theme, based on theme %s
pl: Twój motyw bazowany na motywie %s

en: Your theme
pl: Twój motyw

en: New custom theme created successfully!
pl: Nowy motyw niestandardowy utworzony pomyślnie!

en: New custom theme created, but its description could not be updated
pl: Nowy motyw niestandardowy utworzony, ale jego opis nie może zostać zaktualizowany

en: Rights
pl: Prawa dostępu

en: edit
pl: edytuj

en: upload
pl: dodaj

en: Managed albums:
pl: Zarządzaj albumami:

en: Managed news categories:
pl: Zarządzane kategorie newsów:

en: Managed pages:
pl: Zarządzane strony:

en: Show %u album level | Show %u album levels
pl[0]: Pokaż albumy %u poziomu.
pl[1]: Pokaż albumy %u poziomów.
pl[2]: Pokaż albumy %u poziomów.

en: %u image per page | %u images per page
pl[0]: %u zdjęcie na stronę
pl[1]: %u zdjęcia na stronę
pl[2]: %u zdjęć na stronę

en: Comments on
pl: Komentarze włączone

en: Comments off
pl: Komentarze wyłączone

en: "%s" Cross Site Request Forgery blocked.
pl: "%s" zablokowano Cross Site Request Forgery.

en: No album provided to sort.
pl: Brak albumów do ułożenia.

en: Edit Album: <em>%1$s%2$s</em>
pl: Edytuj Album: <em>%1$s%2$s</em>

en: Image order saved
pl: Porządek wyświetlania obrazów zapisany

en: Save order
pl: Zapisz kolejność

en: Set the image order by dragging them to the positions you desire.
pl: Ustaw obrazy w odpowiadającej Ci kolejności przeciągając je na odpowiednie pozycje.

en: Saved
pl: Zapisano

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Plugins provide optional functionality for Zenphoto.
pl: Wtyczki dodają nową funkcjonalność dla Zenphoto.

en: They may be provided as part of the Zenphoto distribution or as offerings from third parties.
pl: Mogą być dostarczane jako część dystrybucji Zenphoto lub być oferowane przez niezależnych twórców.

en: Third party plugins are placed in the <code>%s</code> folder and are automatically discovered.
pl: Nieoficjalne pluginy są zapisane w katalogu <code>%s</code> i aplikacja automatycznie je wykrywa.

en: If the plugin checkbox is checked, the plugin will be loaded and its functions made available to theme pages. If the checkbox is not checked the plugin is disabled and occupies no resources.
pl: Jeśli wtyczka jest zaznaczona, zostanie załadowana i jej funkcje staną się dostępne na stronach związanych z wtyczkami. Jeśli nie jest zaznaczona - wtyczka jest wyłączona i nie zużywa żadnych zasobów.

en: <strong>Note:</strong> Not all themes are setup with support for all plugins! You may need to add the plugin theme functions of some of them yourself.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Nie wszystkie motywy wspierają poszczególne wtyczki! Być może będziesz musiał dodać obsługę wtyczki do motywu samemu.

en: save
pl: zapisz

en: Available Plugins
pl: Dostępne wtyczki

en: Description
pl: Opis

en: <strong>Error parsing <em>plugin_description</em> string!</strong>.
pl: <strong>Błąd: nieprawidłowa wartość <em>plugin_description</em>!</strong>.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_author</em> string!</strong>.
pl: <strong>Błąd: nieprawidłowa wartość <em>plugin_author</em>!</strong>.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_version</em> string!</strong>.
pl: <strong>Błąd: nieprawidłowa wartość <em>plugin_version</em>!</strong>.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_URL</em> string!</strong>.
pl: <strong>Błąd: nieprawidłowa wartość <em>plugin_URL</em>!</strong>.

en: <strong>Error parsing <em>plugin_disable</em> string!</strong>.
pl: <strong>Błąd: nieprawidłowa wartość <em>plugin_disable</em>!</strong>.

en: This plugin is disabled: %s
pl: Ten plugin jest wyłączony: %s

en: Usage information
pl: Informacje dotyczące użycia

en: Author
pl: Autor

en: Change plugin options
pl: Zmień opcje wtyczki

en: You do not have edit rights on this album.
pl: Nie masz uprawnień do edycji tego albumu.

en: zenphoto Create Dynamic Album
pl: zenphoto Stwórz Album Dynamiczny

en: Failed to save the album file
pl: Nie udało się zapisać pliku albumu

en: Album name:
pl: Nazwa albumu:

en: Create in:
pl: Stworzony w:

en: Search criteria:
pl: Wyszukiwane słowa:

en: Search fields:
pl: Pola wyszukiwania:

en: Create the album
pl: Stwórz album

en: File updated successfully
pl: Plik został pomyślnie zmieniony

en: Could not write file. Please check its write permissions
pl: Nie można zapisać pliku. Sprawdź uprawnienia do zapisu

en: Cannot edit this file!
pl: Nie można edytować tego pliku!

en: Theme File Editor
pl: Edytor Motywów

en: Theme template files (.php)
pl: Szablony motywu (.php)

en: Style sheets (.css)
pl: Arkusze stylów (.css)

en: Other text files
pl: Inne pliki

en: Edit this file
pl: Edytuj ten plik

en: File <tt>%s</tt> from theme %s
pl: Plik <tt>%s</tt> z motywu %s

en: Update File
pl: Zaktualizuj plik

en: Select a file to edit from the list on your right hand. Keep in mind that you can <strong>break everything</strong> if you are not careful when updating files.
pl: Wybierz plik do edycji z listy po prawej stronie. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz ostrożny przy wgrywaniu nowych plików, <strong>możesz wszystko zepsuć</strong>.

en: Tag Management
pl: Zarządzanie tagami

en: Sort the tags alphabetically
pl: Sortuj tagi alfabetycznie

en: Order alphabetically
pl: Sortuj alfabetycznie

en: Sort the tags by most used
pl: Posortuj tagi wg. częstotliwości używania

en: Order by most used
pl: Posortuj wg. najczęściej używanych

en: Delete tags from the gallery
pl: Usuń tagi z galerii

en: Delete checked tags
pl: Usuń zaznaczone tagi

en: Delete all the tags checked above.
pl: Usuń wszystkie tagi zaznaczone powyżej.

en: all
pl: wszystkie

en: Place a checkmark in the box for each tag you wish to delete then press the <em>Delete checked tags</em> button. The brackets contain the number of times the tag appears.
pl: Zaznacz tagi, które chcesz usunąć i naciśnij przycisk <em>Usuń zaznaczone tagi</em>. Nawiasy zawierają liczbę użyć poszczególnych tagów.

en: Rename tags
pl: Zmień nazwy tagów

en: Save all the changes entered above.
pl: Zapisz wszystkie zmiany wprowadzone powyżej.

en: To change the value of a tag enter a new value in the text box below the tag. Then press the <em>Rename tags</em> button
pl: Aby zmienić nazwę tagu wprowadź nową wartość do pola tekstowego pod tagiem. Następnie naciśnij przycisk <em>Zmień nazwy tagów</em>

en: New tags
pl: Nowe tagi

en: Add tags
pl: Dodaj tagi

en: Add all the tags entered above.
pl: Dodaj wszystkie tagi wprowadzone powyżej.

en: Add tags to the list by entering their names in the input fields of the <em>New tags</em> list. Then press the <em>Add tags</em> button
pl: Dodaj tagi wprowadzając ich nazw do listy <em>Nowe tagi</em>. Następnie naciśnij przycisk <em>Dodaj tagi</em>

en: The <strong><em>GD</em></strong> extension is not available.
pl: Rozszerzenia <strong><em>GD</em></strong> nie jest dostępne.

en: PHP GD library <em>%s</em>
pl: Biblioteka PHP GD <em>%s</em>

en: <strong>Zenphoto error:</strong> zp-config.php not found. Perhaps you need to run <a href="%s/setup.php">setup</a> (or migrate your old config.php)
pl: <strong>Błąd Zenphoto:</strong> nie znaleziono zp-config.php. Być może musisz uruchomić <a href="%s/setup.php">instalator</a> (albo przekształcić Twój stary config.php)

en: ERROR: Assertion failed in
pl: BŁĄD: Weryfikacja nie powiodła się w

en: MySQL POST handling
pl: MySQL przetwarzanie POST

en: Updated zp-config.php
pl: Zapisano zmiany w zp-config.php

en: Completed system check
pl: Zakończono sprawdzanie systemu

en: Setup cookie test successful
pl: Testowanie cookie zakończono powodzeniem

en: Setup cookie test unsuccessful
pl: Testowanie cookie zakończono niepowodzeniem

en: Post of MySQL credentials
pl: Uprawnienia MySQL

en: Full environment
pl: Pełne środowisko

en: Primitive environment
pl: Środowisko uproszczone

en: Query error: %s
pl: Błąd kwerendy: %s

en: strict+
pl: surowe+

en: strict
pl: surowe

en: relaxed
pl: rozluźnione

en: loose
pl: luźne

en: create
pl: stwórz

en: update
pl: zaktualizuj

en: Zenphoto upgrade
pl: Aktualizacja Zenphoto

en: Zenphoto setup
pl: Instalator Zenphoto

en: Zenphoto Setup
pl: Instalator Zenphoto

en: Upgrade
pl: Aktualizacja

en: Setup
pl: Instalacja

en: Zenphoto has detected that you're upgrading to a new version.
pl: Zenphoto wykryło, że uaktualniasz je do nowszej wersji.

en: Welcome to Zenphoto! This page will set up Zenphoto on your web server.
pl: Witamy w Zenphoto! Ta strona zainstaluje Zenphoto na twoim serwerze.

en: Systems Check:
pl: Sprawdzanie Systemu:

en: Error!
pl: Błąd!

en: Warning!
pl: Ostrzeżenie!

en: <strong>Notice!</strong> click for details
pl: <strong>Uwaga!</strong> Kliknij, aby zobaczyć szczegóły

en: Notice!
pl: Uwaga!

en: <em>%1$s</em> folder%2$s [subfolder creation failure]
pl: Folder <em>%1$s</em>%2$s [tworzenie podfolderów nieudane]

en: Setup could not create the following subfolders:<br />%s
pl: Instalator nie mógł utworzyć następujących folderów:<br />%s

en: unknown
pl: nieznany

en: <em>%1$s</em> folder%2$s [permissions failure]
pl: <em>%1$s</em> folder%2$s [błąd dostępu]

en: Setup could not change the folder permissions from <em>%1$s</em> (<code>0%2$o</code>) to <em>%3$s</em> (<code>0%4$o</code>). You will have to set the permissions manually. See the <a href="//www.zenphoto.org/2009/03/troubleshooting-zenphoto/#29">Troubleshooting guide</a> for details on Zenphoto permissions requirements.
pl: Instalator nie może zmienić uprawnień z <em>%1$s</em> (<code>0%2$o</code>) na <em>%3$s</em> (<code>0%4$o</code>). Będziesz musiał ustawić uprawnienia ręcznie. Zajrzyj do <a href="//www.zenphoto.org/2009/03/troubleshooting-zenphoto/#29">rozwiązywania problemów</a> w celu uzyskania dodatkowych informacji nt. uprawnień wymaganych przez Zenphoto.

en: You must create the folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.
pl: Musisz stworzyć folder <em>%1$s</em><br /><code>mkdir(%2$s, 0777)</code>.

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> does not exist]
pl: Folder <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> nie istnieje]

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> does not exist and <strong>setup</strong> could not create it]
pl: Folder <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> nie istnieje a <strong>instalator</strong> nie może go utworzyć]

en: Change the permissions on the <code>%1$s</code> folder to be writable by the server (<code>chmod 777 %2$s</code>)
pl: Zmień uprawnienia do folderu <code>%1$s</code>, aby mógł być zmieniany przez zenphoto (<code>chmod 777 %2$s</code>)

en: <em>%1$s</em> folder [<em>%2$s</em> is not writeable and <strong>setup</strong> could not make it so]
pl: Folder <em>%1$s</em> [<em>%2$s</em> nie ma uprawnień do zapisu, a <strong>instalator</strong> nie może ich nadać]

en: <em>%1$s</em> folder%2$s
pl: Folder%2$s <em>%1$s</em>

en: PHP version %s
pl: Wersja PHP %s

en: Version %1$s or greater is strongly recommended.
pl: Wersja %1$s lub nowsza jest mocno zalecana.

en: Version %1$s or greater is required. Use earlier versions at your own risk. Version %2$s or greater is strongly recommended.
pl: Wersja %1$s lub nowsza jest wymagana. Użycie wcześniejszych wersji na własną odpowiedzialność. Wersja %2$s albo wyższa jest mocno zalecana.

en: PHP <code>Safe Mode</code>
pl: PHP <code>Tryb bezpieczny</code>

en: PHP <code>Safe Mode</code> [is set]
pl: <code>Tryb bezpieczny</code> PHP [włączony]

en: Zenphoto functionality is reduced when PHP <code>safe mode</code> restrictions are in effect.
pl: Funkcjonalność Zenphoto jest ograniczona, kiedy w PHP opcja <code>Tryb bezpieczny</code> jest włączona.

en: PHP <code>magic_quotes_gpc</code> [is enabled]
pl: Funkcja PHP <code>magic_quotes_gpc</code> [włączona]

en: You should consider disabling <code>magic_quotes_gpc</code>. For more information See <em>What is magic_quotes_gpc and why should it be disabled?</em> in the Zenphoto troubleshooting guide.
pl: Rozważ wyłączenie <code>magic_quotes_gpc</code>. Więcej informacji znajdziesz w punkcie <em>What is magic_quotes_gpc and why should it be disabled?</em> w Zenphoto troubleshooting guide.

en: Graphics support: <code>%s</code>
pl: Przetwarzanie grafiki: <code>%s</code>

en: Graphics support [is not installed]
pl: Przetwarzanie grafiki [biblioteka nie jest zainstalowana]

en: You need to install a graphics support library such as the <em>GD library</em> in your PHP
pl: Musisz zainstalować biblioteki przetwarzania grafiki takie jak <em>GD</em> w Twoim PHP

en: Your PHP graphics library does not support %1$s or %2$s
pl: Twoja biblioteka graficzna PHP nie obsługuje %1$s lub %2$s

en: Your PHP graphics library does not support %1$s
pl: Twoja biblioteka graficzna PHP nie wspiera %1$s

en: To correct this you should install a graphics library with appropriate image support in your PHP
pl: Aby to naprawić powinieneś zainstalować bibliotekę graficzną z właściwym wsparciem dla obrazów w Twoim PHP

en: Your PHP graphics library does not support %1$s, %2$s, or %3$s
pl: Twoja biblioteka graficzna PHP nie obsługuje %1$s, %2$s lub %3$s

en: To correct this you need to install GD with appropriate image support in your PHP
pl: Aby to naprawić musisz zainstalować GD z właściwym wsparciem dla obrazów w twoim PHP

en: PHP graphics image support
pl: Obsługa obrazów w PHP

en: The unsupported image types will not be viewable in your albums.
pl: Niewspierane typy plików nie będą wyświetlane w twoich albumach.

en: Graphics Library rotation support [is not present]
pl: Biblioteka Grafiki - obracanie [biblioteka nie jest zainstalowana]

en: The graphics support library does not provide support for image rotation.
pl: Biblioteka przetwarzania obrazów nie wspiera obracania zdjęć.

en: Graphics support [configuration error]
pl: Przetwarzanie grafiki [błąd konfiguracji]

en: No Zenphoto image handling library was loaded. Be sure that your PHP has a graphics support.
pl: Zenphoto nie załadowało biblioteki obsługi zdjęć. Sprawdź czy Twoje PHP posiada wsparcie dla obsługi grafiki.

en: PHP <code>gettext()</code> support
pl: Wsparcie PHP <code>gettext()</code>

en: PHP <code>gettext()</code> support [is not present]
pl: Wsparcie PHP <code>gettext()</code> [niedostępne]

en: Localization of Zenphoto currently requires native PHP <code>gettext()</code> support
pl: Korzystanie z wersji językowych innych niż angielska wymaga natywnego wsparcia PHP <code>gettext()</code>

en: PHP <code>setlocale()</code> failed
pl: PHP <code>setlocale()</code> zawiodło

en: Locale functionality is not implemented on your platform or the specified locale does not exist. Language translation may not work.
pl: Na Twojej platformie nie jest możliwe tłumaczenie tekstów lub tłumaczenie na Twój język nie istnieje. Język może nie działać.

en: See the troubleshooting guide on zenphoto.org for details.
pl: Zobacz pomoc do raportowania błędów na zenphoto.org.

en: Setting <em>mbstring.internal_encoding</em> to <strong>UTF-8</strong> in your <em>php.ini</em> file is recommended to insure accented and multi-byte characters function properly.
pl: Dla zapewnienia wsparcia znaków wielobajtowych zaleca się ustawienie <em>mbstring.internal_encoding</em> na <strong>UTF-8</strong> w pliku <em>php.ini</em>.

en: PHP <code>mbstring</code> package
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code>

en: PHP <code>mbstring</code> package [Your internal character set is <strong>%s</strong>]
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code> [Twoje wewnętrzne kodowanie znaków to <strong>%s</strong>]

en: You need to install the <code>mbstring</code> package or correct the issue with <code>iconv(()</code>
pl: Aby naprawić problem z <code>iconv(()</code>, musisz zainstalować pakiet <code>mbstring</code>

en: PHP <code>mbstring</code> package [is not present and <code>iconv()</code> is not working]
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code> [niedostępny, <code>iconv()</code> nie działa]

en: Strings generated internally by PHP may not display correctly. (e.g. dates)
pl: Znaki (ciągi znaków) wygenerowane przez PHP mogą być niewłaściwie wyświetlane. (np. daty)

en: PHP <code>mbstring</code> package [is not present]
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code> [niedostępny]

en: PHP <code>MySQL support</code>
pl: Wsparcie PHP dla <code>MySQL</code>

en: PHP <code>MySQL support</code> [is not installed]
pl: Wsparcie PHP dla <code>MySQL</code> [niezainstalowane]

en: You need to install MySQL support in your PHP
pl: Musisz zainstalować wsparcie dla MySQL w swoim PHP

en: <em>zp-config.php</em> file
pl: Plik <em>zp-config.php</em>

en: <em>zp-config.php</em> file [does not exist]
pl: plik <em>zp-config.php</em> [nie istnieje]

en: Setup was not able to create this file. You will need to edit the <code>zp-config.php.source</code> file as indicated in the file's comments and rename it to <code>zp-config.php</code>. Place the file in the %s folder.
pl: Instalator nie był w stanie utworzyć tego pliku. Będziesz musiał wyedytować plik <code>zp-config.php.source</code> zgodnie z wskazówkami w komentarzach i zmienić jego nazwę na <code>zp-config.php</code>. Zapisz plik w folderze %s.

en: <br /><br />You can find the file in the "%s" directory.
pl: <br /><br />Możesz znaleźć ten plik w folderze "%s" .

en: Change file/folder permissions mask: %s
pl: Zmień maskę dostępu do plików/katalogów: %s

en: You must be logged in to change permissions.
pl: Musisz być zalogowany, aby zmienić uprawnienia.

en: <em>unknown</em> (<code>%o</code>)
pl: <em>nieznane</em> (<code>%o</code>)

en: File/Folder Permissions [are %s]
pl: Prawa dostępu plików/folderów [są %s]

en: If file and folder permissions are not set to <em>strict</em> or tighter there could be a security risk. However, on some servers Zenphoto does not function correctly with tight file/folder permissions. If Zenphoto has permission errors, run setup again and select a more relaxed permission.
pl: Kiedy prawa dostępu do plików i katalogów nie są ustawione na <em>surowe</em> lub bardziej ograniczone może istnieć zagrożenie bezpieczeństwa. Niestety na niektórych serwerach Zenphoto nie pracuje prawidłowo z ograniczonymi uprawnieniami. Jeśli po włączeniu tej funkcji Zenphoto generuje odmowy dostępu, uruchom instalator ponownie i ustaw mniej ścisłe prawa dostępu.

en: Change the filesystem character set define to %s
pl: Zmień definicję kodowania znaków systemu plików na %s

en: You must be logged in to change the filesystem character set.
pl: Musisz być zalogowany, aby zmienić kodowanie znaków systemu plików.

en: The filesystem character set is defined as %s.
pl: Kodowanie znaków systemu plików jest zdefiniowane jako %s.

en: If your server filesystem character set different from this value file and folder names with characters with diacritical marks will cause problems.
pl: Jeśli system plików serwera używa innego kodowania znaków niż tu zddefiniowano, nazwy plików i folderów zawierające znaki dialektyczne będę sprawiały problemy.

en: MySQL setup in <em>zp-config.php</em>
pl: Konfiguracja MySQL w <em>zp-config.php</em>

en: Fill in the information below and <strong>setup</strong> will attempt to update your <code>zp-config.php</code> file.
pl: Podaj poniżej brakujące informacje a <strong>instalator</strong> spróbuje zaktualizować Twój plik konfiguracyjny <code>zp-config.php</code>.

en: MySQL admin user
pl: Użytkownik MySQL

en: MySQL admin password
pl: Hasło MySQL

en: MySQL database
pl: Baza danych

en: Database table prefix
pl: Przedrostek tabel

en: required
pl: wymagane

en: You have not correctly set your <strong>MySQL</strong> <code>user</code>, <code>password</code>, etc. in your <code>zp-config.php</code> file and <strong>setup</strong> is not able to write to the file.
pl: Nie podałeś prawidłowego <code>loginu</code>, <code>hasła</code> itd. do <strong>MySQL</strong> w pliku <code>zp-config.php</code>, a <strong>instalator</strong> nie może zmienić tego pliku.

en: Connect to MySQL
pl: Połączenie z MySQL

en: Connect to MySQL [<code>CONNECT</code> query failed]
pl: Połączenie z MySQL [kwerenda <code>CONNECT</code> zakończona niepowodzeniem]

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database host</code> and try again.
pl: Sprawdź opcje <code>użytkownik</code>, <code>hasło</code>, <code>host bazy danych</code> i spróbuj ponownie.

en: MySQL version %s
pl: Wersja MySQL %s

en: Version %1$s or greater is required. Use a lower version at your own risk.<br />Version %2$s or greater is preferred.
pl: Wersja %1$s lub nowsza jest wymagana. Użycie wcześniejszych wersji na własną odpowiedzialność.<br />Wersja %2$s albo wyższa jest mocno zalecana.

en: Database <code>%s</code> created
pl: Baza <code>%s</code> utworzona

en: Database <code>%s</code> not created [<code>CREATE DATABASE</code> query failed]
pl: Baza danych <code>%s</code> nie została utworzona [kwerenda <code>CREATE DATABASE</code> zakończona niepowodzeniem]

en: Connect to the database [You have not provided a database name]
pl: Połączenie z bazą danych [Nie podano nazwy bazy]

en: Provide the name of your database in the form above.
pl: Podaj nazwę bazy danych w powyższym formularzu.

en: Connect to the database [Database does not exist]
pl: Połączenie z bazą danych [Baza nie istnieje]

en: Click here to attempt to create <a href="?Create_Database" >%s</a>.
pl: Kliknij, aby spróbować utworzyć <a href="?Create_Database" >%s</a>.

en: Connect to the database
pl: Połączenie z bazą danych

en: Could not access the <strong>MySQL</strong> database (<code>%s</code>).
pl: Brak dostępu do bazy danych <strong>MySQL</strong> (<code>%s</code>).

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, <code>database name</code>, and <code>MySQL host</code>.
pl: Sprawdź opcje <code>użytkownik</code>, <code>hasło</code>, <code>nazwa bazy</code> i <code>host MySQL</code>.

en: Make sure the database has been created and that <code>%s</code> has access to it.
pl: Upewnij się, że baza danych została utworzona i, że <code>%s</code> posiada do niej dostęp.

en: You may need to set <code>SQL mode</code> <em>empty</em> in your MySQL configuration.
pl: Być może będziesz musiał ustawić opcję <code>SQL mode</code> jako <em>pustą</em> w konfiguracji MySQL-a.

en: MySQL <code>SQL mode</code> [<em>%s</em> overridden]
pl: MySQL <code>SQL mode</code> [<em>%s</em> nadpisano]

en: Consider setting it <em>empty</em> in your MySQL configuration.
pl: Rozważ ustawienie tej opcji jako <em>pustej</em> w konfiguracji MySQL.

en: MySQL <code>SQL mode</code> [is set to <em>%s</em>]
pl: MySQL <code>SQL mode</code> [ustawiony na <em>%s</em>]

en: Consider setting it <em>empty</em> if you get MySQL errors.
pl: Rozważ ustawienie tej opcji jako <em>pustą</em>, jeśli MySQL generuje błędy.

en: MySQL <code>SQL mode</code> [query failed]
pl: MySQL <code>SQL mode</code> [kwerenda zakończona niepowodzeniem]

en: MySQL <code>SQL mode</code> [SET SESSION failed]
pl: MySQL <code>SQL mode</code> [SET SESSION zakończone niepowodzeniem]

en: Delete
pl: Usuń

en: and
pl:  i

en: Grants found:
pl: Znalezione uprawnienia:

en: The <em>SHOW GRANTS</em> query failed.
pl: Kwerenda <em>SHOW GRANTS</em> zakończyła się niepowodzeniem.

en: MySQL <code>access rights</code>
pl: MySQL <code>Prawa dostępu</code>

en: MySQL <code>access rights</code> [%s]
pl: MySQL <code>Prawa dostępu</code> [%s]

en: Your MySQL user must have %s rights.
pl: Twój użytkownik MySQL musi posiadać prawa do %s.

en: MySQL <em>show tables</em> [found no tables]
pl: MySQL <em>SHOW TABLES</em> [nie znaleziono żadnych tabel]

en: MySQL <em>show tables</em> found: %s
pl: MySQL <em>SHOW TABLES</em> znalazło: %s

en: MySQL <em>show tables</em> [Failed]
pl: MySQL <em>SHOW TABLES</em> [niepowodzenie]

en: MySQL did not return a list of the database tables for <code>%s</code>.
pl: MySQL nie zwróciło listy tabel bazy danych dla <code>%s</code>.

en: <strong>Setup</strong> will attempt to create all tables. This will not over write any existing tables.
pl: <strong>Instalator</strong> spróbuje utworzyć wszystkie tabele. Ta operacja nie nadpisze żadnych istniejących tabel.

en: MySQL <code>field collations</code> [Image table]
pl: MySQL <code>System porównań</code> [tabela obrazów]

en: MySQL <code>field collations</code> [Album table]
pl: MySQL <code>System porównań</code> [tabela albumów]

en: MySQL <code>field collations</code> [Image and Album tables]
pl: MySQL <code>System porównań</code> [tabele obrazów i albumów]

en: MySQL <code>field collations</code> [SHOW COLUMNS query failed]
pl: MySQL <code>System porównań</code> [kwerenda SHOW COLUMNS  zakończona niepowodzeniem]

en: MySQL <code>field collations</code>
pl: MySQL <code>System porównań</code>

en: %s is not UTF-8. You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code> | %s are not UTF-8. You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code>
pl[0]: %s nie jest kodowane w UTF-8. Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code>
pl[1]: %s nie są kodowane w UTF-8. Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code>
pl[2]: %s nie są kodowane w UTF-8. Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code>

en: MySQL <code>$conf["UTF-8"]</code> [is not set <em>true</em>]
pl: Opcja MySQL <code>$conf["UTF-8"]</code> [nie jest ustawiona na <em>true</em>]

en: You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields to <code>utf8_unicode_ci</code> and setting this <em>true</em>. Zenphoto works best with pure UTF-8 encodings.
pl: Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code> i ustawienie tej opcji na <em>true</em>. Zenphoto najlepiej pracuje przy kodowaniu UTF-8.

en: Zenphoto core files [This is not an official build. Some files are missing or seem out of variance]
pl: Pliki rdzenia Zenphoto [To nie jest wersja oficjalna. Brakuje niektórych plików lub są niezgodne]

en: Zenphoto core files [Some files are missing or seem out of variance]
pl: Pliki rdzenia Zenphoto [Brakuje niektórych plików lub są niezgodne]

en: Perhaps there was a problem with the upload. You should check the following files:
pl: Prawdopodobnie powstał problem z dodawaniem plików. Powinieneś sprawdzić następujące pliki:

en: Zenphoto core files [This is not an official build]
pl: Pliki rdzenia Zenphoto [To nie jest wersja oficjalna]

en: Zenphoto core files
pl: Pliki rdzenia Zenphoto

en: Zenphoto core file permissions
pl: Uprawnienia do plików rdzenia Zenphoto

en: Zenphoto core file permissions [not correct]
pl: Uprawnienia do plików rdzenia Zenphoto [nieprawidłowe]

en: Setup could not set the one or more components to the selected permissions level. You will have to set the permissions manually. See the <a href="//www.zenphoto.org/2009/03/troubleshooting-zenphoto/#29">Troubleshooting guide</a> for details on Zenphoto permissions requirements.
pl: Instalator nie może ustawić uprawnień do jednego lub więcej spośród wybranych komponentów. Będziesz musiał zmienić je ręcznie. Zajrzyj do <a href="//www.zenphoto.org/2009/03/troubleshooting-zenphoto/#29">rozwiązywania problemów</a> w celu uzyskania dodatkowych informacji.

en: <em>.htaccess</em> file
pl: Plik <em>.htaccess</em>

en: <em>.htaccess</em> file [is empty or does not exist]
pl: Plik <em>.htaccess</em> [pusty lub nie istnieje]

en: If you have the mod_rewrite module enabled an <em>.htaccess</em> file is required the root zenphoto folder to create cruft-free URLs.
pl: Jeśli Twój serwer posiada moduł mod_rewrite i chcesz używać krótkich URL-i, plik <code>.htaccess</code> musi znajdować się w głównym folderze zenphoto.

en: You can ignore this warning if you do not intend to set the <code>mod_rewrite</code> option.
pl: Możesz zignorować to ostrzeżenie, jeśli nie chcesz używać opcji <code>mod_rewrite</code>.

en: Click <a href="?copyhtaccess" >here</a> to have setup create the file.
pl: Kliknij <a href="?copyhtaccess" >tutaj</a>, aby instalator stworzył ten plik.

en: Server seems not to be Apache or Apache-compatible, <code>.htaccess</code> not required.
pl: Wygląda na to, że to nie jest serwer Apache ani kompatybilny, skrypt pomija test <code>.htaccess</code>.

en: The <em>.htaccess</em> file in your root folder is not the same version as the one distributed with this version of Zenphoto. If you have made changes to <em>.htaccess</em>, merge those changes with the <em>%s/htaccess</em> file to produce a new <em>.htaccess</em> file.
pl: Plik <em>.htaccess</em> w katalogu głównym instalacji nie pochodzi z tej wersji Zenphoto. Jeśli prowadziłeś zmiany do pliku, połącz je z plikiem <em>%s/htaccess</em>, tak by powstał kompatybilny plik <em>.htaccess</em>.

en: Click <a href="?copyhtaccess" >here</a> to have setup replace your <em>.htaccess</em> file with the current version.
pl: Kliknij <a href="?copyhtaccess" >tutaj</a>, aby instalator zamienił plik <em>.htaccess</em> na aktualną wersję.

en: <em>.htaccess</em> file [wrong version]
pl: Plik <em>.htaccess</em> [nieprawidłowa wersja]

en: <em>.htaccess</em> file (<em>RewriteEngine</em> is <strong>%s</strong>)
pl: Plik <em>.htaccess</em> (<em>RewriteEngine</em> <strong>%s</strong>)

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase [is <em>missing</em>]
pl: Opcja RewriteBase w <em>.htaccess</em> [<em>nie</em> znaleziono]

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code>
pl: Opcja RewriteBase w <em>.htaccess</em> ustawiona na <code>%s</code>

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> [Does not match install folder]
pl: Opcja RewriteBase w <em>.htaccess</em> ustawiona na <code>%s</code> [Nie obejmuje folderu instalacji]

en: <em>.htaccess</em> RewriteBase is <code>%s</code> (fixed)
pl: Opcja RewriteBase w <em>.htaccess</em> ustawiona na <code>%s</code> (naprawiono)

en: Setup was not able to write to the file change RewriteBase match the install folder.
pl: Instalator nie może zmienić tego pliku tak, by RewriteBase obejmowało folder instalacji.

en: Either make the file writeable or set <code>RewriteBase</code> in your <code>.htaccess</code> file to <code>%s</code>.
pl: Zmień atrybuty pliku, aby można było go zmieniać lub ustaw <code>RewriteBase</code> w pliku <code>.htaccess</code> na <code>%s</code>.

en: <em>robots.txt</em> file
pl: Plik <em>robots.txt</em>

en: <em>robots.txt</em> file [Not created]
pl: Plik <em>robots.txt</em> [Nie utworzony]

en: Setup could not find the  <em>example_robots.txt</em> file.
pl: Instalator nie może odnaleźć pliku <em>example_robots.txt</em>.

en: Setup did not create a <em>robots.txt</em> file because one already exists.
pl: Instalator nie może utworzyć <em>robots.txt</em>, ponieważ plik już istnieje.

en: Setup could not create a <em>robots.txt</em> file.
pl: Instalator nie może utworzyć pliku <em>robots.txt</em>.

en: albums [<code>$conf['external_album_folder']</code> is deprecated]
pl: Albumy: opcja [<code>$conf['external_album_folder']</code> jest przestarzała]

en: You should update your zp-config.php file to conform to the current zp-config.php.example file.
pl: Powinieneś zaktualizować plik konfiguracyjny zp-config.php tak, aby był kompatybilny z najnowszym plikiem zp-config.php.example.

en: <em>albums</em> folder
pl: Folder <em>albumów</em>

en: <em>albums</em> folder [The line <code>$conf['album_folder']</code> is missing from your zp-config.php file]
pl: Folder <em>albumów</em> [Brak linii <code>$conf['album_folder']</code> w pliku zp-config.php]

en: <em>locale</em> folders
pl: Foldery <em>tłumaczeń</em>

en: <em>locale</em> folders [Are not complete]
pl: Foldery <em>tłumaczeń</em> [Są niekompletne]

en: Be sure you have uploaded the complete Zenphoto package. You must have at least the <em>en_US</em> folder.
pl: Upewnij się, że załadowałeś cały pakiet Zenphoto. Musisz mieć wgrany przynajmniej folder <em>en_US</em>.

en: uploaded
pl: dodane

en: HTML cache
pl: pamięć podręczna HTML

en: Third party plugins
pl: nieoficjalne pluginy

en: You need to address the problems indicated above then run <code>setup.php</code> again.
pl: Powinieneś naprawić problemy wymienione powyżej a następnie uruchomić ponownie <code>setup.php</code>.

en: Setup failed.
pl: Instalator zawiódł.

en: You need <em>USER ADMIN</em> rights to run setup.
pl: Musisz posiadać prawa <em>USER ADMIN</em>, aby uruchomić instalator.

en: You must be logged in to run setup.
pl: Musisz być zalogowany, aby uruchomić instalator.

en: database connected
pl: baza danych podłączona

en: About to create tables
pl: Gotowy do stworzenia tabel

en: About to update tables
pl: Gotowy do aktualizacji tabel

en: Begin table creation
pl: Rozpoczęto tworzenie tabel

en: MySQL Query %1$s Failed. Error: %2$s
pl: Kwerenda MySQL %1$s zakończona niepowodzeniem. Błąd: %2$s

en: Table creation failure: %s
pl: Błąd tworzenia tabel: %s

en: MySQL Query ( %s ) Success.
pl: Kwerenda MySQL ( %s ) zakończona sukcesem.

en: Begin table updates
pl: Rozpoczęto aktualizację tabel

en: Done with database creation and update
pl: Zakończono tworzenie i aktualizację bazy danych

en: Previous Release was %s
pl: Poprzednim wydaniem było %s

en: Done with table create!
pl: Zakończono tworzenie tabel!

en: Done with table create with errors!
pl: Zakończono tworzenie tabel, ale pojawiły się błędy!

en: Done with table update
pl: Zakończono aktualizację tabel

en: Done with table update with errors
pl: Zakończono aktualizację tabel, ale pojawiły się błędy

en: Deleting files failed!
pl: Usuwanie plików nie powiodło się!

en: <strong>NOTE:</strong> We strongly recommend you remove the <em>setup*.php</em> scripts from your zp-core folder at this time. You can always re-upload them should you find you need them again in the future.
pl: <strong>UWAGA:</strong> Podczas tej aktualizacji szczególnie silnie zalecane jest usunięcie skryptów instalatora (plików <em>setup*.php</em>) z folderu zp-core. Pliki te w razie potrzeby będzie można skopiować ponownie na serwer.

en: Delete setup files
pl: Usuń skrypty instalatora

en: You may <a href="admin-users.php?page=users">set your admin user and password</a> or <a href="%s/backup_restore.php">run backup-restore</a>
pl: Możesz <a href="admin-users.php?page=users">ustawić hasło admina</a> lub <a href="%s/backup_restore.php">odtworzyć bazę z kopii zapasowej</a>

en: You need to <a href="admin-users.php">set your admin user and password</a>
pl: Musisz <a href="admin-users.php">ustawić login i hasło administratora</a>

en: You can now  <a href="../">View your gallery</a> or <a href="admin.php">administer.</a>
pl: Możesz teraz  <a href="../">obejrzeć swoją galerię</a> albo nią <a href="admin.php">administrować</a>.

en: Database tables to create: %s
pl: Tabele bazy do utworzenia: %s

en: Database tables to update: %s
pl: Tabele bazy do aktualizacji: %s

en: create and or update the database tables.
pl: Stwórz albo zaktualizuj  tabele bazy danych.

en: Go
pl: Dalej

en: database did not connect
pl: brak połączenia z bazą danych

en: If you haven't created the database yet, now would be a good time.
pl: Jeśli nie utworzyłeś jeszcze bazy danych, to teraz jest na to dobry moment.

en: The zp-config.php file does not exist. You should run setup.php to check your configuration and create this file.
pl: Plik zp-config.php nie istnieje. Uruchom setup.php, aby sprawdzić konfigurację i go stworzyć.

en: Custom thumbnail cropping
pl: Niestandardowe kadrowanie miniaturki

en: You can change the portion of your image which is shown in thumbnails by cropping it here.
pl: Możesz zmienić obszar obrazka, który będzie pokazany na miniaturce kadrując ją tutaj.

en: current thumbnail
pl: aktualna miniaturka

en: Reset to the default cropping
pl: Przywróć domyślne kadrowanie

en: Save the cropping
pl: Zapisz kadrowanie

en: Thumbnail cropping is disabled. Enable this option for the theme if you wish cropped thumbnails.
pl: Kadrowanie miniaturek jest wyłączone. Włącz tę opcję w aktualnym motywie, jeśli chcesz używać kadrowanych miniatur.

en: thumbnail preview
pl: podgląd miniaturki

en: Zen Photo Setup
pl: Instalator Zen Photo

en: Version %1$s or greater is required.
pl: Wersja %1$s  lub nowsza jest wymagana.

en: You should consider disabling <code>magic_quotes_gpc</code>. For more information <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">click here</a>.
pl: Rozważ wyłączenie <code>magic_quotes_gpc</code>. Po więcej informacji <a href="http://www.zenphoto.org/2008/08/troubleshooting-zenphoto/#25" target="_new">kliknij tutaj</a>.

en: You need to install a graphics support library support in your PHP
pl: Musisz zainstalować biblioteki przetwarzania grafiki na swoim serwerze

en: To correct this you need to a install GD with appropriate image support in your PHP
pl: Aby to naprawić powinieneś zainstalować GD z właściwym wsparciem dla obrazów w twoim PHP

en: No Zenphoto image handling library was loaded. Check your install files.
pl: Zenphoto nie załadowało swojej biblioteki obsługi zdjęć. Sprawdź zainstalowane pliki.

en: PHP <code>mbstring</code> package [Your internal characater set is <strong>%s</strong>]
pl: Pakiet PHP <code>mbstring</code> [Twoje wewnętrzne kodowanie znaków to <strong>%s</strong>]

en: Edit the <code>zp-config.php.source</code> file and rename it to <code>zp-config.php</code>
pl: Wyedytuj plik<code>zp-config.php.source</code> i zmień jego nazwę na <code>zp-config.php</code>

en: You can find the file in the "zp-core" directory.
pl: Możesz znaleźć ten plik w folderze "zp-core" .

en: <em>Strict Permissions</em>
pl: <em>Surowe uprawnienia</em>

en: <em>Strict Permissions</em> [is not in effect]
pl: <em>Surowe uprawnienia</em> [nieaktywne]

en: When this option is not in effect, file and folder permissions are relaxed. This could constitute a security risk so it is recommended that you enable <em>Strict Permissions</em>. However, on some servers Zenphoto does not function correctly with strict file/folder permissions. If you enable this option and Zenphoto has permission errors, run setup again and disable the option.
pl: Kiedy ta opcja nie jest aktywna, Zenphoto stosuje rozluźnione uprawnienia. Może to prowadzić do zmniejszenia bezpieczeństwa, więc zalecane jest włączenie <em>Surowych uprawnień</em>. Niestety na niektórych serwerach Zenphoto nie pracuje wtedy prawidłowo. Jeśli po włączeniu tej funkcji Zenphoto generuje odmowy dostępu, uruchom instalator ponownie i wyłącz tę opcję.

en: Click <a href="?strict_chmod=1">here</a> to use strict file/folder permissions.
pl: Aby włączyć surowe prawa dostępu do plików i katalogów <a href="?strict_chmod=1">kliknij tutaj</a>.

en: <strong>NOTE:</strong> This option applies only to new files and folders created by Zenphoto. You may have to change permissions on existing ones to resolve problems.
pl: <strong>UWAGA:</strong> Ta opcja wpływa tylko na pliki i katalogi tworzone przez Zenphoto. W przypadku problemów, uprawnienia do istniejących będziesz musiał zmienić ręcznie.

en: <em>Strict Permissions</em> [is in effect]
pl: <em>Surowe uprawnienia</em> [aktywne]

en: On some servers Zenphoto does not function correctly with strict file/folder permissions. If you are getting permission errors run setup again and disable the option.
pl: Na niektórych serwerach Zenphoto nie pracuje prawidłowo przy surowych prawach dostępu. Jeśli Zenphoto generuje odmowy dostępu, uruchom ponownie instalator i wyłącz tę opcję.

en: Click <a href="?strict_chmod=0">here</a> to enable relaxed file/folder permissions.
pl: Aby stosować rozluźnione prawa dostępu do plików i katalogów <a href="?strict_chmod=0">kliknij tutaj</a>.

en: MySQL setup in zp-config.php
pl: Konfiguracja MySQL w zp-config.php

en: You have not set your <strong>MySQL</strong> <code>user</code>, <code>password</code>, etc. in your <code>zp-config.php</code> file and <strong>setup</strong> is not able to write to the file.
pl: Nie podałeś <code>loginu</code>, <code>hasła</code> itd. do <strong>MySQL</strong> w pliku <code>zp-config.php</code>, a <strong>instalator</strong> nie może zmienić tego pliku.

en: Could not connect to the <strong>MySQL</strong> server. Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database host</code> and try again.
pl: Nie można połączyć z serwerem <strong>MySQL</strong>. Sprawdź opcje <code>user</code>, <code>pass</code> i <code>host</code> i spróbuj ponownie.

en: Version %1$s or greater is required.<br />Version %2$s or greater is prefered.
pl: Wersja %1$s lub nowsza jest wymagana.<br />Wersja %2$s albo wyższa jest zalecana.

en: Connect to the database <code>%s</code>
pl: Połączenie z bazą danych <code>%s</code>

en: Check the <code>user</code>, <code>password</code>, and <code>database name</code> and try again.
pl: Sprawdź opcje <code>user</code>, <code>pass</code> i <code>database</code> i spróbuj ponownie.

en: Make sure the database has been created, and the <code>user</code> has access to it.
pl: Upewnij się, że baza danych została utworzona i podany <code>user</code> posiada do niej dostęp.

en: Also check the <code>MySQL host</code>.
pl: Sprawdź również opcję <code>host</code>.

en: Consider setting it <em>empty</em> if you get MySql errors.
pl: Rozważ ustawienie tej opcji jako <em>pustą</em>, jeśli MySQL generuje błędy.

en: You may need to set  <code>SQL mode</code> <em>empty</em> in your MySQL configuration.
pl: Być może będziesz musiał ustawić opcję <code>SQL mode</code> jako <em>pustą</em> w konfiguracji MySQL-a.

en: You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields fields to <code>utf8_unicode_ci</code>
pl: Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code>

en: You should consider porting your data to UTF-8 and changing the collation of the database fields fields to <code>utf8_unicode_ci</code> and setting this <em>true</em>. Zenphoto works best with pure UTF-8 encodings.
pl: Rozważ konwersję Twoich danych na kodowanie UTF-8 i zmianę systemu porównań na <code>utf8_unicode_ci</code> i ustawienie tej opcji na <em>true</em>. Zenphoto najlepiej pracuje przy kodowaniu UTF-8.

en: Zenphoto core files [This is not an official build, Some files are missing or their <em>filemtimes</em> seem out of variance]
pl: Pliki rdzenia Zenphoto [To nie jest wersja oficjalna. Brakuje niektórych plików lub ich <em>filemtimes</em>(czas modyfikacji) jest niezgodny]

en: Zenphoto core files [Some files are missing or their <em>filemtimes</em> seem out of variance]
pl: Pliki rdzenia Zenphoto [Brakuje niektórych plików lub ich <em>filemtimes</em>(czas modyfikacji) jest niezgodny]

en: Edit the <code>.htaccess</code> file in the root zenphoto folder if you have the mod_rewrite module, and want cruft-free URLs.
pl: Jeśli masz mod_rewrite i chcesz używać krótkich URL-i, popraw plik <code>.htaccess</code> w głównym folderze zenphoto.

en: Just change the one line indicated to make it work.
pl: Zmiana w odpowiedniej linii powinna sprawić, by wszystko zadziałało.

en: You can ignore this warning if you do not intend to set the option <code>mod_rewrite</code>.
pl: Zignoruj to ostrzeżenie, jeśli nie chcesz używać opcji <code>mod_rewrite</code>.

en: You need to upload the copy of the .htaccess file that was included with the zenphoto distribution.
pl: Wgraj kopię pliku .htaccess, który jest dostępny razem z dystrybucją zenphoto.

en: albums [<code>$conf['external_album_folder']</code> is deprecated[
pl: Albumy: opcja [<code>$conf['external_album_folder']</code> jest przestarzała[

en: Select a language:
pl: Wybierz język:

en: Table creation failure:
pl: Tworzenie tabel nieudane:

en: Failed. Error:
pl: Nie udało się. Błąd:

en: Success.
pl: Operacja zakończona sukcesem.

en: You may <a href="admin-options.php">set your admin user and password</a> or <a href="
pl: Przejdź do strony <a href="admin-options.php">login i hasło administratora</a> lub <a href="

en: You need to <a href="admin-options.php">set your admin user and password</a>
pl: Musisz <a href="admin-options.php">ustawić login i hasło administratora</a>

en: You should run setup.php to check your configuration. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
pl: Powinieneś uruchomić plik setup.php, aby sprawdzić swoją konfigurację. Jeśli nie utworzyłeś jeszcze bazy danych, to teraz jest na to dobry moment.

en: You can insert your Gallery description using on the Admin Options tab.
pl: Możesz dodać swój opis galerii w zakładce <em>galeria</em> w opcjach.

en: Users with full privileges
pl: Użytkownicy z pełnymi uprawnieniami

en: Users allowed only to view zenphoto objects
pl: Użytkownicy mogący jedynie przeglądać obiekty zenphoto

en: Banned users
pl: Zablokowani użytkownicy

en: Managers of one or more albums
pl: Zarządzający jednym lub więcej albumami

en: Default user settings
pl: Standardowe ustawienia użytkowników

en: Newly registered and verified users
pl: Nowo zarejestrowani i zweryfikowani użytkownicy

en: most recent
pl: najnowsze

en: Zenphoto Image Processing Error: %s
pl: Błąd przetwarzania obrazu: %s

en: Request URI: [ <code>%s</code> ]
pl: Żądany URI: [ <code>%s</code> ]

en: Cache: [<code>%s</code>]
pl: Pamięć podręczna: [<code>%s</code>]

en: Image: [<code>%s</code>]
pl: Obraz: [<code>%s</code>]

en: Arguments:
pl: Parametry:

en: size =
pl: rozmiar =

en: width =
pl: szerokość =

en: height =
pl: wysokość =

en: quality =
pl: jakość =

en: thumb =
pl: miniatura =

en: crop =
pl: kadr =

en: Image not found or is unreadable.
pl: Nie znaleziono obrazu lub jest nieprawidłowy.

en: Unknown error! Please report to the developers at <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>
pl: Nieznany błąd! Proszę poinformować deweloperów na <a href="http://www.zenphoto.org/">www.zenphoto.org</a>

en: Oops.. Cannot edit from this page
pl: Oops.. Edycja na tej stronie jest niemożliwa.

en: Error: malformed Ajax POST
pl: Błąd: zniekształcone dane POST przesłane do aplikacji Ajax

en: Could not save!
pl: Nie można zapisać!

en: Afrikaans
pl: Afrykański

en: Albanian
pl: Albański

en: Arabic (United Arab Emirates)
pl: Arabski (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

en: Arabic (Bahrain)
pl: Arabski (Bahrajn)

en: Arabic (Algeria)
pl: Arabski (Algieria)

en: Arabic (Egypt)
pl: Arabski (Egipt)

en: Arabic (Jordan)
pl: Arabski (Jordan)

en: Arabic (Kuwait)
pl: Arabski (Kuwejt)

en: Arabic (Lebanon)
pl: Arabski (Liban)

en: Arabic (Libya)
pl: Arabic (Libia)

en: Arabic (Morocco)
pl: Arabski (Maroko)

en: Arabic (Qatar)
pl: Arabic (Katar)

en: Arabic (Saudi Arabia)
pl: Arabski (Arabia Saudyjska)

en: Arabic (Tunisia)
pl: Arabski (Tunezja)

en: Arabic (Yemen)
pl: Arabic (Jemen)

en: Basque (Basque)
pl: Baskijski (Kraj Basków)

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Chinese (People's Republic of China)
pl: Chiński (Chińska Republika Ludowa)

en: Chinese (Hong Kong)
pl: Chiński (Hong Kong)

en: Chinese (Taiwan)
pl: Chiński (Tajwan)

en: Croatian
pl: Chorwacki

en: Czech
pl: Czeski

en: Cambodian
pl: Kambodżański

en: Danish
pl: Duński

en: Dutch (Belgium)
pl: Holenderski (Belgia)

en: Dutch (The Netherlands)
pl: Holenderski (Holandia)

en: English (Australia)
pl: Angielski (Australia)

en: English (Canada)
pl: Angielski (Kanada)

en: English (United Kingdom)
pl: Angielski (Wielka Brytania)

en: English (India)
pl: Angielski (Indie)

en: English (New Zealand)
pl: Angielski (Nowa Zelandia)

en: English (Philippines)
pl: Angielski (Filipiny)

en: English (United States)
pl: Angielski (Stany Zjednoczone)

en: English (South Africa)
pl: Angielski (Republika Południowej Afryki)

en: English (Zimbabwe)
pl: Angielski (Zimbabwe)

en: Estonian
pl: Estoński

en: Finnish
pl: Fiński

en: Faroese
pl: Farerski

en: French (Belgium)
pl: Francuski (Belgia)

en: French (Canada)
pl: Francuski (Kanada)

en: French (Switzerland)
pl: Francuski (Szwajcaria)

en: French (France)
pl: Francuski (Francja)

en: French (Luxembourg)
pl: Francuski (Luksemburg)

en: Galician
pl: Galicyjski

en: Gujarati
pl: Gudżarati

en: Greek
pl: Grecki

en: German (Austria)
pl: Niemiecki (Austria)

en: German (Belgium)
pl: Niemiecki (Belgia)

en: German (Switzerland)
pl: Niemiecki (Szwajcaria)

en: German (Germany)
pl: Niemiecki (Niemcy)

en: German (Luxembourg)
pl: Niemiecki (Luksemburg)

en: Hebrew
pl: Hebrajski

en: Hungarian
pl: Węgierski

en: Indonesian
pl: Indonezyjski

en: Icelandic
pl: Islandzki

en: Italian (Switzerland)
pl: Włoski (Szwajcaria)

en: Italian (Italy)
pl: Włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Mongolian
pl: Mongolski

en: Malay
pl: Malajski

en: Malagasy
pl: Malgaski

en: Norwegian (Bokmål)
pl: Norweski (Bokmål)

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Persian
pl: Perski

en: Polish
pl: Polski

en: Portuguese (Brazil)
pl: Portugalski (Brazylia)

en: Portuguese (Portugal)
pl: Portugalski (Portugalia)

en: Romanian
pl: Rumuński

en: Russian (Russia)
pl: Rosyjski (Rosja)

en: Russian (Ukraine)
pl: Rosyjski (Ukraina)

en: Sinhala
pl: Syngaleski

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Slovenian
pl: Słoweński

en: Spanish (Argentina)
pl: Hiszpański (Argentyna)

en: Spanish (Bolivia)
pl: Hiszpański (Boliwia)

en: Spanish (Chile)
pl: Hiszpański (Chile)

en: Spanish (Columbia)
pl: Hiszpański (Kolumbia)

en: Spanish (Costa Rica)
pl: Hiszpański (Kostaryka)

en: Spanish (Dominican Republic)
pl: Hiszpański (Dominikana)

en: Spanish (Ecuador)
pl: Hiszpański (Ekwador)

en: Spanish (Spain)
pl: Hiszpański (Hiszpania)

en: Spanish (Guatemala)
pl: Hiszpański (Gwatemala)

en: Spanish (Honduras)
pl: Hiszpański (Honduras)

en: Spanish (Mexico)
pl: Hiszpański (Meksyk)

en: Spanish (Nicaragua)
pl: Hiszpański (Nikaragua)

en: Spanish (Panama)
pl: Hiszpański (Panama)

en: Spanish (Peru)
pl: Hiszpański (Peru)

en: Spanish (Puerto Rico)
pl: Hiszpański (Portoryko)

en: Spanish (Paraguay)
pl: Hiszpański (Paragwaj)

en: Spanish (El Salvador)
pl: Hiszpański (Salwador)

en: Spanish (United States)
pl: Hiszpański (Stany Zjednoczone)

en: Spanish (Uruguay)
pl: Hiszpański (Urugwaj)

en: Spanish (Venezuela)
pl: Hiszpański (Wenezuela)

en: Spanish (Latin America)
pl: Hiszpański (Ameryka Południowa)

en: Serbian
pl: Serbski

en: Swedish (Finland)
pl: Szwedzki (Finlandia)

en: Swedish (Sweden)
pl: Szwedzki (Szwecja)

en: Tamil
pl: Tamilski

en: Thai
pl: Tajski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Ukrainian
pl: Ukraiński

en: Uzbek
pl: Uzbecki

en: Vietnamese
pl: Wietnamski

en: Welsh
pl: Walijski

en: The album couldn't be created in the 'albums' folder. This is usually a permissions problem. Try setting the permissions on the albums and cache folders to be world-writable using a shell:
pl: Album nie może być utworzony w folderze 'albums'. Prawdopodobnie z powodu braku uprawnień. Spróbuj ustawić prawa folderów 'albums' i 'cache' jako zapisywalne dla wszystkich używając linii poleceń:

en: or use your FTP program to give everyone write permissions to those folders.
pl: lub Twojego klienta FTP.

en: You've most likely exceeded the upload limits. Try uploading fewer files at a time, or use a ZIP file.
pl: Wygląda na to, że przekroczyłeś limit miejsca. Spróbuj zaimportować mniej plików naraz lub użyj archiwum ZIP.

en: You must upload at least one file.
pl: Musisz zaimportować przynajmniej jeden plik.

en: You must enter a folder name for your new album.
pl: Musisz podać nazwę folderu dla nowego albumu.

en: You have attempted to upload to an album for which you do not have upload rights
pl: Nie można zapisać zdjęć: brak praw dodawania do tego albumu.

en: You have attempted to upload one or more files which are not Zenphoto supported file types
pl: Nie można dodać plików: format nie jest wspierany przez Zenphoto

en: You have attempted to upload too large a file
pl: Dokonałeś próby dodania zbyt dużego pliku

en: You have exceeded your upload quota
pl: Przekroczyłeś swój limit miejsca

en: The error %s was reported when submitting the form. Please try again. If this keeps happening, check your server and PHP configuration (make sure file uploads are enabled, and upload_max_filesize is set high enough.) If you think this is a bug, file a bug report. Thanks!
pl: Podczas wysyłania formularza wystąpił następujący błąd: %s. Spróbuj ponownie. Jeśli to będzie się powtarzać, sprawdź konfigurację serwera i PHP (upewnij się, że opcja wysyłania plików jest włączona oraz, że wartość upload_max_filesize jest wystarczająco duża). Jeśli uważasz, że problem spowodowany jest błędem w programie, zgłoś problem na stronie twórców. Dziękujemy!

en: Do you want to replace the file %s?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zastąpić plik %s?

en: Upload queue is full. The upload limit is %u.
pl: Kolejka dodawania jest pełna. Limit dodawanie wynosi %u.

en: Upload Photos
pl: Dodaj zdjęcia

en: This web-based upload accepts the file formats: %s, and %s.
pl: Dodawanie przez przeglądarkę akceptuje następujące formaty plików : %s oraz %s.

en: This web-based upload accepts the file formats: %s and %s.
pl: Dodawanie przez przeglądarkę akceptuje następujące formaty plików : %s oraz %s.

en: <strong>Note: </strong>
pl: <strong>Uwaga: </strong>

en: ZIP files must contain only Zenphoto supported <em>image</em> types.
pl: Archiwa ZIP mogą zawierać jedynie <em>obrazy</em> wspierane przez Zenphoto.

en: The maximum size for any one file is <strong>%sB</strong> which is set by your PHP configuration <code>upload_max_filesize</code>.
pl: Maksymalny rozmiar każdego pliku to <strong>%sB</strong>, taka wartość została ustawiona w pliku konfiguracyjnym PHP w opcji <code>upload_max_filesize</code>.

en: Don't forget, you can also use <acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym> to upload folders of images into the albums directory!
pl: Nie zapominaj, że możesz też dodawać foldery zdjęć bezpośrednio do katalogów albumów za pośrednictwem<acronym title="File Transfer Protocol">FTP</acronym>!

en: Something went wrong...
pl: Coś poszło nie tak...

en: There was an error submitting the form. Please try again.
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza. Spróbuj jeszcze raz.

en: Upload complete
pl: Dodawanie zakończone

en: Your files have been uploaded.
pl: Twoje pliki zostały dodane.

en: PHP Safe Mode Restrictions in effect!
pl: Ograniczenia PHP Safe Mode Restrictions działają!

en: Zenphoto may be unable to perform uploads when PHP Safe Mode restrictions are in effect
pl: Zenphoto może nie być w stanie importować plików, gdy ustawione są ograniczenia PHP Safe Mode

en: That name is already used.
pl: Ta nazwa jest już w użyciu.

en: This upload has to have a folder. Type a title or folder name to continue...
pl: Import musi posiadać folder. Podaj tytuł lub nazwę folderu, aby kontynuować...

en: Upload to:
pl: Importuj do:

en: Make a new Album
pl: Utwórz nowy album

en: Publish the album so everyone can see it.
pl: Opublikuj album, aby każdy mógł go obejrzeć.

en: titled:
pl: Tytuł:

en: with the folder name:
pl: z nazwą folderu (bez polskich znaków):

en: Auto-generate
pl: Wygeneruj automatycznie

en: Zenphoto supported file types | all files
pl: Pliki wspierane przez Zenphoto | wszystkie pliki

en: There appears to be no <em>Flash</em> plugin installed in your browser.
pl: Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego pluginu <em>Adobe Flash Player</em>.

en: If your upload does not work try the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=http');" >http-browser single file upload</a> or use FTP instead.
pl: Jeśli dodawanie nie działa, spróbuj <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=http');" >dodawać pliki osobno</a> lub użyj FTP.

en: Doesn't reload!
pl: Nie przeładowuje się!

en: Add more upload boxes
pl: Dodaj więcej pól

en: (won't reload the page, but remember your upload limits!)
pl: (dodawanie nie odświeży strony, więc pamiętaj o swoich limitach dodawania!)

en: Try the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >multi file upload</a>
pl: Spróbuj dodawać <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >wiele plików na raz</a>

en: There are no albums to which you can upload.
pl: Brak albumów do, których masz prawo dodawać.

en: Zenphoto Error:</strong> the requested object was not found.
pl: Błąd Zenphoto: </strong> poszukiwany obiekt nie został znaleziony.

en: Return to %s
pl: Powrót do %s

en: Theme removed.
pl: Motyw usunięty

en: Error removing theme
pl: Błąd podczas usuwania motywu

en: New theme name? (e.g. "My Theme")
pl: Nazwa nowego motywu (np. "Mój motyw")

en: My Theme
pl: Mój motyw

en: New directory name? (e.g. "my_theme")
pl: Nazwa katalogu? (np. "moj_motyw")

en: no theme assigned, defaulting to Gallery theme
pl: żaden motyw nie został przypisany, zostanie użyty domyślny motyw Galerii

en: Show theme for:
pl: Pokaż motyw dla:

en: There are no themes for which you have rights to administer.
pl: Nie ma motywów, którymi masz prawo administrować.

en: Current theme for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
pl: Obecny motyw dla <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Clear theme assignment
pl: Usuń przypisanie motywu

en: Themes allow you to visually change the entire look and feel of your gallery. Theme files are located in your Zenphoto <code>/themes</code> folder.
pl: Motywy pozwalają zmienić wygląd i zachowanie Twojej galerii. Pliki motywów zapisane są w folderze <code>/themes</code>.

en: You can download more themes from the <a href="http://www.zenphoto.org/zp/theme/">zenphoto themes page</a>.
pl: Możesz pobrać więcej motywów z <a href="http://www.zenphoto.org/zp/theme/">zenphoto.org</a>.

en: Place the downloaded themes in the <code>/themes</code> folder and they will be available for your use.
pl: Umieść pobrane motywy w katalogu <code>/themes</code> a będą one gotowe do użycia.

en: You can edit files from custom themes. Official themes shipped with Zenphoto are not editable, since your changes would be lost on next update.
pl: Możesz edytować pliki z pobranych motywów, ale nie z oficjalnych dostarczonych z Zenphoto, gdyż zmiany zostałyby utracone przy następnym updacie.

en: If you want to customize an official theme, please first <em>duplicate</em> it. This will place a copy in your <code>/themes</code> folder for you to edit.
pl: Jeśli chcesz spersonalizować oficjalny motyw, zrób jego <em>kopię</em> w katalogu <code>/themes</code> i ją edytuj.

en: Installed themes
pl: Zainstalowane motywy

en: Action
pl: Akcja

en: Set <em>%s</em> theme options
pl: Ustaw nie znaleziono <em>%s</em>

en: Set this as your theme
pl: Ustaw ten motyw jako swój

en: Activate
pl: Aktywuj

en: Assign this as your album theme
pl: Ustaw ten motyw jako motyw Twojego albumu

en: Assign
pl: Przypisz

en: Current Theme
pl: Aktywny motyw

en: Edit this theme
pl: Edytuj ten motyw

en: Delete this theme
pl: Usuń ten motyw

en: Duplicate
pl: Skopiuj

en: Error: The 'albums' directory (%s) cannot be found.
pl: Błąd: Katalog 'albums' (%s) nie został znaleziony.

en: Error: The 'albums' directory (%s) is not readable.
pl: Błąd: Nie można czytać katalogu 'albums' (%s).

en: Unknown
pl: Nieznany

en: <strong>Missing theme info file!</strong>
pl: <strong>Brak pliku z informacjami o motywie!</strong>

en: Title
pl: Tytuł

en: File/Folder name
pl: Nazwa pliku/folderu

en: Date
pl: Data

en: Custom data
pl: Data niestandardowa

en: Location/Place
pl: Lokalizacja/Miejsce

en: City
pl: Miasto

en: State
pl: Województwo

en: Country
pl: Kraj

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Content
pl: Zawartość

en: ExtraContent
pl: DodatkowaZawartość

en: Last Editor
pl: Ostatnio edytował

en: Are you sure you want to delete this entire album?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować cały ten album?

en: Are you Absolutely Positively sure you want to delete the album? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś Całkowicie Pewien, że chcesz skasować cały ten album? TA OPERACJA NIE MOŻE ZOSTAĆ COFNIĘTA!

en: Are you sure you want to delete the image? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować ten obraz? OPERACJA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTA!

en: Are you sure you want to delete this article? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować ten artykuł? OPERACJA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTA!

en: Are you sure you want to delete this page? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować tę stronę? OPERACJA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTA!

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Click to edit...
pl: Kliknij, aby edytować...

en: New album name?
pl: Nazwa nowego albumu?

en: new album
pl: nowy album

en: Admin Toolbox
pl: Przybornik administratora

en: Sort Gallery
pl: Sortuj galerię

en: New Album
pl: Nowy Album

en: Edit album
pl: Edytuj album

en: Sort subalbums
pl: Sortuj podalbumy

en: Sort album images
pl: Sortuj obrazy w albumie

en: Delete the album
pl: Skasuj album

en: Delete album
pl: Skasuj album

en: Upload Here
pl: Dodaj tutaj

en: New Album Here
pl: Stwórz nowy album tutaj

en: Delete the image
pl: Skasuj obraz

en: Delete image
pl: Skasuj obraz

en: Edit this image
pl: Edytuj ten obraz

en: Edit image
pl: Edytuj obraz

en: Create an album from the search
pl: Stwórz album na podstawie wyników wyszukiwania

en: Create Album
pl: Stwórz Album

en: Edit Article
pl: Edit artykuł

en: Delete article
pl: Skasuj artykuł

en: Delete Article
pl: Skasuj Artykuł

en: Add Article
pl: Dodaj Artykuł

en: Edit Page
pl: Edytuj Stronę

en: Delete page
pl: Skasuj stronę

en: Delete Page
pl: Skasuj Stronę

en: Add Page
pl: Dodaj Stronę

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Previous Page
pl: Poprzednia Strona

en: Next Page
pl: Następna Strona

en: Page 1
pl: Strona 1

en: Page %u | Page %u
pl[0]: Strona %u.
pl[1]: Strona %u.
pl[2]: Strona %u.

en: Page %1$u (Current Page) | Page %1$u (Current Page)
pl[0]: Strona %1$u (Obecna strona)
pl[1]: Strona %1$u (Obecna strona)
pl[2]: Strona %1$u (Obecna strona)

en: Page %1$u | Page %1$u
pl[0]: Strona %1$u
pl[1]: Strona %1$u
pl[2]: Strona %1$u

en: Page {%u} | Page {%u}
pl[0]: Strona {%u}
pl[1]: Strona {%u}
pl[2]: Strona {%u}

en: (No title...)
pl: (Brak tytułu...)

en: Album Thumbnails
pl: Miniatury Albumu

en: (No date...)
pl: (Brak daty)

en: (No Location...)
pl: (Brak Lokalizacji...)

en: (No description...)
pl: (Brak opisu...)

en: printEditable() incomplete function call.
pl: Nieprawidłowe wywołanie funkcji printEditable().

en: (No data...)
pl: (Brak danych...)

en: (No data)
pl: (brak danych)

en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: Download Zip of the Album
pl: Pobierz albumu jako plik Zip

en: Download a zip file of this album
pl: Pobierz plik Zip tego albumu

en: View image: %s
pl: Zobacz obraz: %s

en: (No tags...)
pl: (Brak tagów)

en: Latest images RSS
pl: Kanał RSS najnowszych obrazów

en: Latest images of this album RSS
pl: Kanał RSS najnowszych obrazów tego albumu

en: Latest images of this album and its subalbums RSS
pl: Kanał RSS najnowszych obrazów tego albumu i jego podalbumów

en: Latest comments RSS
pl: Kanał RSS najnowszych komentarzy

en: Latest comments RSS for this image
pl: Kanał RSS najnowszych komentarzy do tego obrazu

en: Latest comments RSS for this album
pl: Kanał RSS najnowszych komentarzy do tego albumu

en: Latest albums RSS
pl: Kanał RSS najnowszych albumów

en: select search fields
pl: wybierz pola wyszukiwania

en: no date
pl: brak daty

en: Check your user and password and try again.
pl: Sprawdź swój login i hasło i spróbuj jeszcze raz.

en: The page you are trying to view is password protected.
pl: Strona, którą chcesz obejrzeć, jest zabezpieczona hasłem.

en: View logs:
pl: Zobacz logi:

en: Delete %s
pl: Usuń %s

en: Reset %s
pl: Resetuj %s

en: Download %s ZIP file
pl: Pobierz %s archiwum ZIP

en: Download
pl: Pobierz

en: There are no logs to view.
pl: Brak logów do wyświetlenia.

en: Too few arguments! Image not found.
pl: Za mało danych! Nie znaleziono obrazu.

en: The cache directory does not exist. Please create it and set the permissions to 0777.
pl: Folder cache nie istnieje. Stwórz go lub ustaw jego uprawnienia na 0777.

en: The cache directory is not writable! Attempts to chmod didn't work.
pl: Nie można zapisywać w folderze cache! Komenda chmod nie powiodła się.

en: Image not found; file does not exist.
pl: Obrazu nie znaleziono; plik nie istnieje.

en: Image processing resulted in a fatal error.
pl: Przetwarzanie obrazu wywołało fatal error.

en: Method Not Allowed
pl: Metoda niedozwolona

en: Notice: failed setting permissions for %s.
pl: Uwaga: nie udało się zmienić uprawnień do %s.

en: Notice: illegal call for permissions setting for %s.
pl: Uwaga: niedozwolona próba zmiany uprawnień do %s.

en: Enable Imagick
pl: Włącz Imagick

en: Your PHP has support for Imagick. Check this option if you wish to use the Imagick graphics library.
pl: Twoje PHP posiada wsparcie dla Imagick. Zaznacz, jeśli chcesz używać tej biblioteki.

en: Imagick memory limit
pl: Limit pamięci Imagick

en: Amount of memory allocated to Imagick in megabytes. Set to <strong>0</strong> for unlimited memory.
pl: Rozmiar pamięci zaalokowanej dla Imagick w megabajtach. Ustawienie <strong>0</strong> oznacza brak ograniczeń.

en: <strong>Note:</strong> Image processing will be faster with a higher memory limit. However, if your server experiences problems with image processing, try setting this lower.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Przetwarzanie obrazów będzie odbywało się szybciej dla większych limitów. Jednakże, jeśli Twój serwer ma problemy z przetwarzaniem grafiki, spróbuj zmniejszyć ten limit.

en: CAPTCHA font size
pl: Rozmiar czcionki CAPTCHA

en: The font size (in pixels) for CAPTCHAs. Default is <strong>18</strong>.
pl: Rozmiar czcionki (w pikselach) dla kodów CAPTCHA. Domyślna wartość wynosi <strong>18</strong>.

en: The <strong><em>Imagick</em></strong> library version must be <strong>%s</strong> or later.
pl: Biblioteka <strong><em>Imagick</em></strong> musi być dostepna w wersji <strong>%s</strong> lub nowszej.

en: The <strong><em>Imagick</em></strong> extension is not available.
pl: Rozszerzenia <strong><em>Imagick</em></strong> nie jest dostępne.

en: PHP Imagick library <em>%s</em><br /><em>%s</em>
pl: Biblioteka PHP Imagick <em>%s</em><br /><em>%s</em>

en: Are you sure you want to delete the checked items?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować zaznaczone elementy?

en: edit comment
pl: edytuj komentarz

en: Author:
pl: Autor:

en: Web Site:
pl: WWW:

en: Date/Time:
pl: Data/Czas:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comment management
pl: Zarządzanie komentarzami

en: Comment is un-approved
pl: Zatwierdzenie komentarza zostało cofnięte

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Approve this comment
pl: Zatwierdź ten komentarz

en: Comment is approved
pl: Komentarz został zatwierdzony

en: Un-approve
pl: Do moderacji

en: Un-approve this comment
pl: Ustaw ten komentarz jako oczekujący na zatwierdzenie

en: Comment is private
pl: Komentarz jest prywatny

en: Comment is public
pl: Komentarz jest publiczny

en: Comment is anonymous
pl: Komentarz jest anonimowy

en: Comment is not anonymous
pl: Komentarz nie jest anonimowy

en: Are you sure you want to delete this comment?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć ten komentarz?

en: Selected items deleted
pl: Zaznaczone elementy usunięte

en: Selected items marked as spam
pl: Zaznaczone elementy oznaczone jako spam

en: Selected items approved
pl: Zaznaczone elementy zatwierzone

en: Comments deleted successfully.
pl: Komentarze skasowano pomyślnie.

en: Comment saved successfully.
pl: Komentarz zapisany pomyślnie.

en: You can edit or delete comments on your photos.
pl: Możesz edytować lub kasować komentarze do swoich zdjęć.

en: Apply
pl: Zastosuj

en: View full text
pl: Zobacz cały tekst

en: View truncated
pl: Zobacz skrócony tekst

en: Edit this comment
pl: Edytuj ten komentarz

en: *Bulk actions*
pl: *Operacje masowe*

en: Mark as spam
pl: Zaznacz jako spam

en: Check All
pl: Zaznacz wszystko

en: <strong>database error</strong>
pl: <strong>błąd bazy</strong>

en: [page]
pl: [strona]

en: Anonymous posting
pl: Anonim

en: Private message
pl: Wiadomość prywatna

en: Approve this message (not SPAM)
pl: Zatwierdź tę wiadomość (nie SPAM)

en: Approve this message (not SPAM
pl: Zatwierdź tę wiadomość (not SPAM

en: Mark this message as SPAM
pl: Oznacz jako SPAM

en: Edit this comment.
pl: Edytuj ten komentarz.

en: Reply:
pl: Odpowiedź:

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Delete this comment.
pl: Skasuj ten komentarz.

en: Marked as spam/approved
pl: Oznacz jako spam/zatwierdzony

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: E-mail comment author
pl: Wyślij wiadomość do autora

en: Latest Albums
pl: Najnowsze Albumy

en: A simpler web photo album
pl: Jeszcze prostszy internetowy album zdjęć

en: Password may not be empty!
pl: Hasło nie może być puste!

en: Password reset request.<br />You may now set admin usernames and passwords.
pl: Rządnie resetu hasła.<br />Możesz teraz ustalić loginy i hasła administratorów.

en: Your Allowed tags change did not parse successfully.
pl: Twoje dozwolone tagi nie przetworzyły się poprawnie.

en: Your %s passwords were empty or did not match
pl: Twoje %s hasła były puste albo nie pasowały

en: You must supply a password for the Gallery guest user
pl: Musisz wpisać hasło dla użytkownika Gość galerii

en: You must supply a password for the Search guest user
pl: Musisz wpisać hasło dla Wyszukującego użytkownika w galerii

en: You must supply a password
pl: Musisz wpisać hasło

en: User name not provided
pl: Nie podałeś nazwy użytkownika

en: Your passwords did not match
pl: Twoje hasło nie pasuje

en: Your Website URL is not valid
pl: Adres Twojej witryny nie jest prawidłowy

en: reset
pl: resetuj

en: Expand all
pl: Rozwiń wszystkie

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystkie

en: pending verification
pl: oczekuje na zatwierdzenie

en: Master
pl: Główny

en: Show details
pl: Pokaż szczegóły

en: Hide details
pl: Ukryj szczegóły

en: Show details for user %s
pl: Pokaż szczegóły użytkownika %s

en: Hide details for user %s
pl: Ukryj szczegóły użytkownika %s

en: Add New User
pl: Dodaj Użytkownika

en: Authenticate user
pl: Zatwierdź użytkownika

en: Are you sure you want to delete this user?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tego użytkownika?

en: This is the master user account. If you delete it another user will be promoted to master user.
pl: To jest konto głównego użytkownika. Jeśli je skasujesz inny użytkownik zostanie głównym.

en: Delete this user.
pl: Skasuj tego użytkownika.

en: <strong>Note:</strong> You must have ADMIN rights to alter anything but your personal information.
pl: <strong>Uwaga:</strong>  Musisz posiadać uprawnienia administratora, aby zmieniać cokolwiek poza swoimi danymi osobowymi.

en: Password:
pl: Hasło:

en: (repeat)
pl: (powtórz)

en: Full name:
pl: Imię i nazwisko:

en: email:
pl: E-Mail:

en: The <em>master</em> account has full rights to all albums.
pl: <em>Główny</em> administrator ma pełne prawa do wszystkich albumów.

en: Select one or more objects for the administrator to manage.
pl: Zaznacz obiekty, którymi może zarządzać ten użytkownik.

en: Administrators with <em>User admin</em> or <em>Manage all...</em> rights can manage all objects. All others may manage only those that are selected.
pl: Administratorzy mający uprawnienia do <em>Zarządzania użytkownikami</em> lub <em>Zarządzania wszystkimi...</em> mogą zarządzać wszystkimi obiektami. Inni mają prawa tylko do wybranych powyżej.

en: You may manage these objects subject to the above rights.
pl: Możesz zarządzać tymi obiektami zgodnie z powyższymi uprawnieniami.

en: User names may not contain "?", "&", or quotation marks.
pl: Nazwa użytkownika nie może zawierać znaków "?", "&" ani cudzysłowów.

en: The user "%s" already exists.
pl: Użytkownik "%s" już istnieje.

en: Image cache cleared.
pl: Pamięć podręczna obrazów wyczyszczona.

en: RSS cache cleared.
pl: Pamięć podręczna RSS wyczyszczona.

en: All hitcounters have been set to zero
pl: Wszystkie liczniki zostały wyzerowane

en: You are running the latest zenphoto version.
pl: Posiadasz najnowszą wersję zenphoto.

en: Could not connect to <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>
pl: Nie można się połączyć z <a href="http://www.zenphoto.org">zenphoto.org</a>

en: zenphoto version %s is available.
pl: Wersja zenphoto %s jest dostępna.

en: purge Image cache
pl: wyczyść pamięć obrazów

en: purge RSS cache
pl: wyczyść pamięć RSS

en: reset all hitcounters
pl: wyzeruj wszystkie liczniki

en: You do not have proper rights to %s.
pl: Nie masz dostatecznych uprawnień do %s.

en: You do not have proper rights to access %s.
pl: Nie masz odpowiednich uprawnień, by uzyskać dostęp do %s.

en: Gallery Stats
pl: Statystyki Galerii

en: <strong>%1$u</strong> Image (%2$u not visible) | <strong>%1$u</strong> Images (%2$u not visible)
pl[0]: <strong>%1$u</strong> Obraz (%2$u niewidoczny)
pl[1]: <strong>%1$u</strong> Obrazy (%2$u niewidoczne)
pl[2]: <strong>%1$u</strong> Obrazów (%2$u niewidocznych)

en: <strong>%u</strong> Image | <strong>%u</strong> Images
pl[0]: <strong>%u</strong> Obraz
pl[1]: <strong>%u</strong> Obrazy
pl[2]: <strong>%u</strong> Obrazów

en: <strong>%1$u</strong> Album (%2$u not published) | <strong>%1$u</strong> Albums (%2$u not published)
pl[0]: <strong>%1$u</strong> Album (%2$u nieopublikowany)
pl[1]: <strong>%1$u</strong> Albumy (%2$u nieopublikowane)
pl[2]: <strong>%1$u</strong> Albumów (%2$u nieopublikowanych)

en: <strong>%u</strong> Album | <strong>%u</strong> Albums
pl[0]: <strong>%u</strong> Album
pl[1]: <strong>%u</strong> Albumy
pl[2]: <strong>%u</strong> Albumów

en: <strong>%1$u</strong> Comment (%2$u in moderation) | <strong>%1$u</strong> Comments (%2$u in moderation)
pl[0]: <strong>%1$u</strong> komentarz (%2$u w moderacji)
pl[1]: <strong>%1$u</strong> komentarze (%2$u w moderacji)
pl[2]: <strong>%1$u</strong> komentarzy (%2$u w moderacji)

en: <strong>%u</strong> Comment | <strong>%u</strong> Comments
pl[0]: <strong>%u</strong> Komentarz
pl[1]: <strong>%u</strong> Komentarze
pl[2]: <strong>%u</strong> Komentarzy

en: <strong>%1$u</strong> Page | <strong>%1$u</strong> Pages
pl[0]: <strong>%u</strong> Strona
pl[1]: <strong>%u</strong> Strony
pl[2]: <strong>%u</strong> Stron

en: <strong>%1$u</strong> Page (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> Pages (%2$u un-published)
pl[0]: <strong>%1$u</strong> strona (%2$u nieopublikowanych)
pl[1]: <strong>%1$u</strong> strony (%2$u nieopublikowanych)
pl[2]: <strong>%1$u</strong> stron (%2$u nieopublikowanych)

en: <strong>%1$u</strong> News | %1$u News
pl[0]: <strong>%1$u</strong> News
pl[1]: <strong>%1$u</strong> Newsy
pl[2]: <strong>%1$u</strong> Newsów

en: <strong>%1$u</strong> News (%2$u un-published) | <strong>%1$u</strong> News (%2$u un-published)
pl[0]: <strong>%1$u</strong> News (%2$u nieopublikowanych)
pl[1]: <strong>%1$u</strong> Newsy (%2$u nieopublikowanych)
pl[2]: <strong>%1$u</strong> Newsów (%2$u nieopublikowanych)

en: <strong>%1$u</strong> Category | <strong>%1$u</strong> Categories
pl[0]: <strong>%u</strong> Kategoria
pl[1]: <strong>%u</strong> Kategorie
pl[2]: <strong>%u</strong> Kategorii

en: Installation information
pl: Informacje o programie

en: Official Build
pl: Wersja Oficjalna

en: Zenphoto version <strong>%1$s [%2$s] (%3$s)</strong>
pl: Wersja Zenphoto <strong>%1$s [%2$s] (%3$s)</strong>

en: Current gallery theme: <strong>%1$s</strong>
pl: Aktualny motyw główny: <strong>%1$s</strong>

en: PHP version: <strong>%1$s</strong>
pl: Wersja PHP: <strong>%1$s</strong>

en: Graphics support: <strong>%s</strong>
pl: Przetwarzanie grafiki: <strong>%s</strong>

en: PHP memory limit: <strong>%1$s</strong> (Note: Your server might allocate less!)
pl: Limit pamięci PHP: <strong>%1$s</strong> (Uwaga: Twój serwer mógł przydzielić mniej!)

en: MySQL version: <strong>%1$s</strong>
pl: Wersja MySQL: <strong>%1$s</strong>

en: Database name: <strong>%1$s</strong>
pl: Nazwa bazy danych: <strong>%1$s</strong>

en: Table prefix: <strong>%1$s</strong>
pl: Przedrostek tabel: <strong>%1$s</strong>

en: Spam filter: <strong>%s</strong>
pl: Filtr antyspamowy: <strong>%s</strong>

en: CAPTCHA generator: <strong>%s</strong>
pl: Generator kodów CAPTCHA: <strong>%s</strong>

en: There is no mail handler configured!
pl: Żaden pośrednik poczty nie został skonfigurowany!

en: %u active plugin: | %u active plugins:
pl[0]: %u aktywna wtyczka:
pl[1]: %u aktywne wtyczki:
pl[2]: %u aktywnych wtyczek:

en: <em>none</em>
pl: <em>brak</em>

en: %u active filter: | %u active filters:
pl[0]: %u aktywny filtr:
pl[1]: %u aktywne filtry:
pl[2]: %u aktywnych filtrów:

en: Utility functions
pl: Narzędzia

en: 10 Most Recent Comments
pl: 10 ostatnich komentarzy

en: <em>%1$s</em> commented on %2$s:
pl: <em>%1$s</em> skomentował %2$s:

en: Could not create zip file.
pl: Nie można utworzyć pliku zip.

en: Could not create tar file.
pl: Nie można utworzyć pliku tar.

en: Could not create bzip2 file.
pl: Nie można utworzyć pliku bzip2.

en: Could not create gzip file.
pl: Nie można utworzyć pliku gzip.

en: Can only use download_file() if archive is in memory. Redirect to file otherwise, it is faster.
pl: Funkcji download_file() można użyć tylko wtedy, gdy archiwum jest w pamięci. W przeciwnym razie przekieruj do pliku, to jest szybsze.

en: Could not add %s to archive because the filename is too long.
pl: Nie można dodać do archiwum %s, ponieważ nazwa pliku jest za długa.

en: Could not open file %s for reading. It was not added.
pl: Nie można czytać z pliku %s. Nie został dodany.

en: This script does not support extracting this type of tar file.
pl: Ten skrypt nie wspiera rozpakowywania tego typu plików tar.

en: Could not extract from %s it is corrupt.
pl: Nie można rozpakować z %s, ponieważ jest uszkodzony.

en: %s already exists.
pl: %s już istnieje.

en: Could not open %s for writing.
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu.

en: Could not open sfx module from %s
pl: Nie można otworzyć modułu sfx z %s

en: Bad album object parameter to newImage(%s)
pl: Błędny obiekt albumu dla funkcji newImage(%s)

en: Bad filename suffix in newImage(%s)
pl: Błędny przyrostek nazwy pliku dla funkcji newImage(%s)

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery.
pl: Otrzymałeś tą wiadomość ze względu na prośbę o zresetowanie hasła do Twej galerii Zenphoto.

en: You are receiving this e-mail because of a password reset request on your Zenphoto gallery from a user who tried to log in as %s.
pl: Otrzymałeś tą wiadomość ze względu na prośbę o zresetowanie hasła do Twej galerii Zenphoto od użytkownika o loginie %s.

en: There was no one to which to send the reset request.
pl: Nie ma nikogo, do kogo można by wysłać prośbę o reset.

en: To reset your Zenphoto Admin passwords visit: %s
pl: Aby zresetować hasło dla Zenphoto Admin odwiedź: %s

en: If you do not wish to reset your passwords just ignore this message. This ticket will automatically expire in 3 days.
pl: Zignoruj tę wiadomość, jeśli nie chcesz resetować swoich haseł. Żądanie wygaśnie automatycznie w ciągu 3 dni.

en: The Zenphoto information you requested
pl: Informacje Zenphoto, o które prosiłeś

en: Forbidden
pl: Zabronione

en: <em>%s</em> is not available.
pl: <em>%s</em> nie jest dostępne.

en: The locale %s is not supported on your server.
pl: Język %s nie jest dostępny na twoim serwerze.

en: Server protocol:
pl: Protokół serwera:

en: secure admin
pl: zabezpieczenie admina

en: Normally this option should be set to <em>http</em>. If you're running a secure server, change this to <em>https</em>. Select <em>secure admin</em> to insure secure access to <code>admin</code> pages.
pl: Zazwyczaj ta opcja powinna być ustawiona na <em>http</em>. Jeśli używasz zabezpieczonego serwera, zmień ją na <em>https</em>. Wybierz <em>zabezpieczenie admina</em>, aby zabezpieczyć szyfrowaniem dostęp do stron <code>administracji</code>.

en: <strong>Note:</strong> Login from the front-end user login form is secure only if <em>https</em> is selected.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Logowanie jest zabezpieczone tylko, jeśli <em>https</em> zostało wybrane.

en: Time zone:
pl: Strefa czasowa:

en: *not specified
pl: *nie określona

en: Your server reports its time zone as: <code>%s</code>.
pl: Twój serwer używa strefy czasowej: <code>%s</code>.

en: Your time zone offset is %d hour. If your time zone is different from the servers, select the correct time zone here. | Your time zone offset is: %d hours. If your time zone is different from the servers, select the correct time zone here.
pl[0]: Różnica stref czasowych wynosi %d godzinę. Jeśli znajdujesz się w innej strefie czasowej niż serwer podaj tutaj swoją strefę.
pl[1]: Różnica stref czasowych wynosi: %d godziny. Jeśli znajdujesz się w innej strefie czasowej niż serwer podaj tutaj swoją strefę.
pl[2]: Różnica stref czasowych wynosi: %d godzin. Jeśli znajdujesz się w innej strefie czasowej niż serwer podaj tutaj swoją strefę.

en: Time offset (hours):
pl: Różnica w czasie (w godzinach):

en: If you're in a different time zone from your server, set the offset in hours of your time zone from that of the server. For instance if your server is on the US East Coast (<em>GMT</em> - 5) and you are on the Pacific Coast (<em>GMT</em> - 8), set the offset to 3 (-5 - (-8)).
pl: Jeśli znajdujesz się w innej strefie niż serwer, podaj różnicę w czasie między tymi strefami w godzinach. Na przykład, jeśli Twój serwer znajduje się w strefie czasu Wschodniego Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (<em>GMT</em> - 5) a Ty jesteś na Wybrzeżu Pacyfiku (<em>GMT</em> - 8), wpisz 3 (-5 - (-8)).

en: URL options:
pl: Opcje URL:

en: UTF8 image URIs
pl: Koduj URL-e w UTF8

en: mod_rewrite suffix:
pl: Rozszerzenie strony obrazu w trybie mod_rewrite:

en: If you have Apache <em>mod rewrite</em>, put a checkmark on the <em>mod rewrite</em> option, and you'll get nice cruft-free URLs.
pl: Jeśli dostęp do modułu serwera Apache <em>mod rewrite</em>, zaznacz <em>mod rewrite</em>, żeby włączyć krótkie URL-e.

en: If the checkbox is disabled, setup did not detect a working Apache <em>mod rewrite</em> facility and proper <em>.htaccess</em> file.
pl: Jeśli pole nie jest zaznaczone, instalator nie wykrył modułu udostępniającego funkcjonalność <em>mod rewrite</em> ani odpowiedniego pliku <em>.htaccess</em>.

en: If you are having problems with images who's names with contain accented characters try changing the <em>UTF8 image URIs</em> setting.
pl: Jeśli masz problemy ze zdjęciami, których nazwy zawierają znaki dialektyczne, spróbuj zmienić ustawienie <em>Koduj URL-e w UTF8</em>.

en: If <em>mod_rewrite</em> is checked above, zenphoto will appended the <em>mod_rewrite suffix</em> to the end of image URLs. (This helps search engines.) Examples: <em>.html, .php, /view</em>, etc.
pl: Jeśli moduł <em>mod_rewrite</em> jest włączony, zenphoto doda	to rozszerzenie na koniec URL-i (pomoże to wyszukiwarkom zindeksować stronę). Przykłady: <em>.html, .php, /view</em>, itp.

en: Language:
pl: Język:

en: Please check the <a href="http://www.zenphoto.org/trac/report/9?asc=0&sort=version">translation tickets</a> for new and updated language translations.
pl: Nowe i zaktualizowane tłumaczenia znajdziesz na stronach <a href="http://www.zenphoto.org/trac/report/9?asc=0&sort=version">biletów tłumaczeń</a>.

en: Multi-lingual
pl: Wielojęzyczny

en: The language to display text in. (Set to <em>HTTP Accept Language</em> to use the language preference specified by the viewer's browser.)
pl: Język w jakim mają być wyświetlane teksty. Ustaw na <em>HTTP Accept Language</em>, żeby używać języka przeglądarki internetowej.

en: Set <em>Multi-lingual</em> to enable multiple languages for database fields.
pl: Ustaw <em>Wielojęzyczność</em>, aby włączyć osobne pola dla każdego z języków w bazie danych.

en: <strong>Note:</strong> if you have created multi-language strings, uncheck this option, then save anything, you will lose your strings.
pl: <strong>Uwaga:</strong> jeśli stworzyłeś wielojęzyczne opisy do swojej galerii, po wyłączeniu tej opcji i zapisaniu, stracisz swoje opisy.

en: Date format:
pl: Format Daty:

en: Preferred date representation
pl: Preferowany format daty

en: 2008. February 25. 15:30
pl: 2008. Luty 25. 15:30

en: 2008. February 25.
pl: 2008. Luty 25.

en: 25 Feb 2008 15:30
pl: 25 Luty 2008 15:30

en: 25 Feb 2008
pl: 25 Luty 2008

en: 25 February 2008 15:30
pl: 25 Luty 2008 15:30

en: 25 February 2008
pl: 25 Luty 2008

en: 25. Feb 2008 15:30
pl: 25. Lut 2008 15:30

en: 25. Feb 2008
pl: 25. Lut 2008

en: 25. Feb. 08 15:30
pl: 25. Lut. 08 15:30

en: 25. Feb. 08
pl: 25. Lut. 08

en: 25. February 2008 15:30
pl: 25. Luty 2008 15:30

en: 25. February 2008
pl: 25. Luty 2008

en: 25-Feb-08 15:30
pl: 25-Lut-08 15:30

en: 25-Feb-08
pl: 25-Lut-08

en: 25-Feb-2008 15:30
pl: 25-Lut-2008 15:30

en: 25-Feb-2008
pl: 25-Lut-2008

en: Feb 25, 2008 15:30
pl: Lut 25, 2008 15:30

en: Feb 25, 2008
pl: Lut 25, 2008

en: February 25, 2008 15:30
pl: Luty 25, 2008 15:30

en: February 25, 2008
pl: Luty 25, 2008

en: Format for dates. Select from the list or set to <code>custom</code> and provide a <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><span style="white-space:nowrap"><code>strftime()</code></span></a> format string in the text box.
pl: Format dat. Wybierz z listy albo ustaw na <code>Własny</code> i wprowadź tekst formatujący <a href="http://us2.php.net/manual/en/function.strftime.php"><span style="white-space:nowrap"><code>strftime()</code></span></a> w polu tekstowym.

en: Charset:
pl: Kodowanie znaków:

en: The character encoding to use internally. Leave at <em>Unicode (UTF-8)</em> if you are unsure.
pl: Wewnętrzna strona kodowa. Ustaw na <em>Unicode (UTF-8)</em>, jeśli nie jesteś pewien wyboru.

en: Character sets <span style="color:gray">shown in gray</span> have no character translation support.
pl: Kodowania znaków <span style="color:gray">wyświetlone na szaro</span> nie posiadają wsparcia dla tłumaczeń.

en: Front-end editing
pl: Edycja w miejscu

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Enabled
pl: Włączony

en: Check to allow editing of Gallery data on the front-end pages. (Sometimes known as <em>Ajax</em> editing.)
pl: Zaznacz, by móc edytować dane Galerii bezpośrednio na jej stronach. (Edycja w technologii <em>Ajax</em>.)

en: <strong>NOTE:</strong> enabling this feature is not recommended as it is susceptible to Cross Site Request Forgeries.
pl: <strong>UWAGA:</strong> włączenie tej opcji jest niezalecane ze względu na prawdopodobną podatność na ataki typu Cross Site Request Forgeries.

en: CAPTCHA generator:
pl: Generator CAPTCHA:

en: Select the <em>CAPTCHA</em> generator to be used by Zenphoto.
pl: Wybierz generator kodów <em>CAPTCHA</em> używany przez Zenphoto.

en: Allowed tags:
pl: Dozwolone tagi:

en: restore default allowed tags
pl: przywróć domyślne dozwolone tagi

en: Tags and attributes allowed in comments, descriptions, and other fields.
pl: Tagi i atrybuty dozwolone w komentarzach, opisach i innych polach.

en: Follow the form <em>tag</em> =&gt; (<em>attribute</em> =&gt; (<em>attribute</em>=&gt; (), <em>attribute</em> =&gt; ()...)))
pl: Kieruj się wzorem <em>tag</em> =&gt; (<em>atrybut</em> =&gt; (<em>atrybut</em>=&gt; (), <em>atrybut</em> =&gt; ()...)))

en: Check <em>restore default allowed tags</em> to reset allowed tags to the zenphoto default values.
pl: Zaznacz <em>przywróć domyślne dozwolone tagi</em>, aby zresetować dozwolone tagi do domyślnych ustawień zenphoto.

en: Site email:
pl: Adres email galerii:

en: This email address will be used as the <em>From</em> address for all mails sent by Zenphoto.
pl: Ten adres będzie używany jako adres <em>Nadawcy</em> w mailach wysłanych przez Zenphoto.

en: Gallery title:
pl: Tytuł Galerii:

en: What you want to call your Zenphoto site.
pl: Jak chcesz nazwać swoją stronę Zenphoto.

en: Gallery description:
pl: Opis Galerii:

en: A brief description of your gallery. Some themes may display this text.
pl: Krótki opis Twojej galerii. Niektóre motywy potrafią go wyświetlać.

en: Gallery password:
pl: Hasło Galerii:

en: Master password for the gallery. Click on <em>Gallery password</em> to change.
pl: Hasło główne dla galerii. Aby je zmienić kliknij na <em>Hasło Galerii</em>.

en: Gallery guest user:
pl: Użytkownik Gość:

en: Gallery password hint:
pl: Podpowiedź do hasła galerii:

en: User ID for the gallery guest user
pl: Identyfikator użytkownika gość

en: Master password for the gallery. If this is set, visitors must know this password to view the gallery.
pl: Hasło główne dla galerii. Jeśli jest ono włączone, odwiedzający muszą je znać, aby przeglądać galerię.

en: A reminder hint for the password.
pl: Podpowiedź do hasła.

en: Unprotected pages:
pl: Niechronione strony:

en: Place a checkmark on any pages which should not be protected by the gallery password.
pl: Zaznacz strony, które nie powinny być chronione hasłem galerii.

en: Website title:
pl: Nazwa Twojej strony:

en: Your web site title.
pl: Nazwa Twojej strony internetowej.

en: Website url:
pl: Adres strony:

en: This is used to link back to your main site, but your theme must support it.
pl: Wykorzystywane w celu stworzenia linku powrotnego na Twoją stronę główną, aby link się wyświetlał, motyw musi wspierać tę opcję.

en: Sort gallery by:
pl: Uporządkuj Galerię wg:

en: Sort order for the albums on the index of the gallery. Custom sort values must be database field names. You can have multiple fields separated by commas. This option is also the default sort for albums and subalbums.
pl: Porządek sortowania albumów na stronie głównej Galerii. Niestandardowe pola muszą być nazwami kolumn tabeli. Możesz podać kilka pól oddzielonych przecinkami. Podany porządek sortowania dotyczy też albumów i podalbumów.

en: Gallery behavior:
pl: Działanie Galerii:

en: use latest image date as album date
pl: używaj daty najnowszego obrazu jako daty galerii

en: enable user name login field
pl: pole logowania

en: visual thumb selection
pl: podgląd miniatur

en: enable persistent archives
pl: zachowywanie archiwów

en: enable gallery sessions
pl: sesje w Galerii

en: <a href="javascript:toggle('albumdate');" >Details</a> for <em>use latest image date as album date</em>
pl: <a href="javascript:toggle('albumdate');" >Pomoc</a> dla <em>używaj daty najnowszego obrazu jako daty galerii</em>

en: If you wish your album date to reflect the date of the latest image uploaded set this option. Otherwise the date will be set initially to the date the album was created.
pl: Włącz tą opcję jeśli chcesz, aby data modyfikacji albumu była ustalana na podstawie daty ostatnio dodanego obrazu. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji datą modyfikacji albumu będzie czas jego stworzenia.

en: <a href="javascript:toggle('username');" >Details</a> for <em>enable user name login field</em>
pl: <a href="javascript:toggle('username');" >Pomoc</a> dla <em>pole logowania</em>

en: This option places a field on the gallery (search, album) login form for entering a user name. This is necessary if you have set guest login user names. It is also useful to allow Admin users to log in on these pages rather than at the Admin login.
pl: Ta opcja dodaje pola logowania do Galerii (strony wyszukiwania i albumu), do którego można wprowadzać nazwę użytkownika. Zaznaczenie jej jest niezbędne, jeśli ustawiłeś login użytkownika Gość. Przydaje się również do logowania administratorów.

en: <a href="javascript:toggle('visualthumb');" >Details</a> for <em>visual thumb selection</em>
pl: <a href="javascript:toggle('visualthumb');" >Pomoc</a> dla <em>podgląd miniatur</em>

en: Setting this option places thumbnails in the album thumbnail selection list (the dropdown list on each album's edit page). In Firefox the dropdown shows the thumbs, but in IE and Safari only the names are displayed (even if the thumbs are loaded!). In albums with many images loading these thumbs takes much time and is unnecessary when the browser won't display them. Uncheck this option and the images will not be loaded.
pl: Włączenie tej opcji powoduje wyświetlanie się miniatur na listach wyboru miniatury albumu (dostępnych na stronach edycji albumów). W Firefoksie pokazywane są miniatury, ale w IE i Safari tylko ich nazwy. W albumach z wieloma obrazami wczytywanie miniatur może zająć dużo czasu i być niepotrzebne, jeśli przeglądarka ich nie wspiera. Wyłącz tę opcję, aby obrazy nie były ładowane.

en: <a href="javascript:toggle('persistentarchive');" >Details</a> for <em>enable persistent archive</em>
pl: <a href="javascript:toggle('persistentarchive');" >Pomoc</a> dla <em>pole logowania</em>

en: Put a checkmark here to re-serve Zip Archive files if you are using the optional template function <em>printAlbumZip()</em> to enable visitors of your site to download images of an album as .zip files. If not checked that .zip file will be regenerated each time.
pl: Zaznacz, aby ponownie wykorzystywać archiwa ZIP w szablonie funkcji <em>printAlbumZip()</em>, umożliwiającej użytkownikom pobieranie zdjęć z albumów w plikach .zip. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji archiwa będą tworzone za każdym razem.

en: <strong>Note: </strong>Setting this option may impact password protected albums!
pl: <strong>Uwaga: </strong>Włącznie tej opcji może zakłócać działanie albumów zabezpieczonych hasłem!

en: <a href="javascript:toggle('gallerysessions');" >Details</a> for <em>enable gallery sessions</em>
pl: <a href="javascript:toggle('gallerysessions');" >Pomoc</a> dla <em>sesje w Galerii</em>

en: Check this option if you are having issues with album password cookies not being retained. Setting the option causes zenphoto to use sessions rather than cookies.
pl: Zaznacz tutaj, jeśli miałeś problemy z logowaniem się za pomocą cookies. Włączenie tej opcji ustawia zenphoto na korzystanie z sesji zamiast cookies.

en: Search password:
pl: Hasło wyszukiwania:

en: Password for the search guest user. click on <em>Search password</em> to change.
pl: Hasło dla gościa przeszukującego galerię. Aby je zmienić kliknij na <em>Hasło wyszukiwania</em>.

en: Search guest user:
pl: Użytkownik wyszukujący:

en: Search password hint:
pl: Podpowiedź do hasła:

en: User ID for the search guest user
pl: Identyfikator gościa, który będzie mógł wyszukiwać w Galerii

en: Password for the search guest user. If this is set, visitors must know this password to view search results.
pl: Hasło dla gościa przeszukującego Galerię. Jeśli jest podane, odwiedzający musi wpisać hasło, aby zobaczyć wyniki wyszukiwania.

en: Search behavior settings:
pl: Ustawienia wyszukiwania:

en: exact
pl: dokładny

en: partial
pl: częściowy

en: Fields list:
pl: Przeszukiwane pola:

en: <em>space</em>
pl: <em>spacja</em>

en: <em>OR</em>
pl: <em>OR (lub)</em>

en: <em>AND</em>
pl: <em>AND (i)</em>

en: Do not return <em>album</em> matches
pl: Nie zwracaj <em>albumów</em> w wynikach

en: Do not return <em>image</em> matches
pl: Nie zwracaj <em>obrazów</em> w wynikach

en: Do not return <em>news</em> matches
pl: Nie zwracaj <em>newsów</em> w wynikach

en: Do not return <em>page</em> matches
pl: Nie zwracaj <em>stron</em> w wynikach

en: Search behavior settings.
pl: Ustawienia wyszukiwania.

en: <em>Field list</em> is the set of fields on which searches may be performed.
pl: <em>Przeszukiwane pola</em> to zbiór pól, w których wyszukiwane są podane frazy.

en: Search does partial matches on all fields selected with the possible exception of <em>Tags</em>. This means that if the field contains the search criteria anywhere within it a result will be returned. If <em>exact</em> is selected for <em>Tags</em> then the search criteria must exactly match the tag for a result to be returned.
pl: Wyszukiwanie próbuje dopasować częściowo każde z pól z możliwością pominięcia pola <em>Tagi</em>. Oznacza to, że jeśli pole zawiera tekst wyszukiwania, zostanie zwrócone bez względu na pozostałą zawartość. Jeśli przy <em>Tagi</em>  zaznaczone jest <em>dokładny</em> to pasujący tag musi być identyczny z wyszukiwanym tekstem.

en: Setting <code>Treat spaces as</code> to <em>OR</em> will cause search to trigger on any of the words in a string separated by spaces. Setting it to <em>AND</em> will cause the search to trigger only when all strings are present. Leaving the option unchecked will treat the whole string as a search target.
pl: Ustawienie <code>Traktuj spacje</code> jako  <em>lub</em> spowoduje, że wyszukiwane będą wszystkie słowa oddzielone spacjami. Ustawienie tej opcji na <em>i</em> spowoduje, że wszystkie podane słowa będą musiały wystąpić. Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, wyszukiwany będzie cały podany tekst.

en: Setting <code>Do not return <em>{item}</em> matches</code> will cause search to ignore <em>{items}</em> when looking for matches.
pl: Ustawienie <code>Nie zwracaj <em>{obiekt}</em> w wynikach</code> powoduje, że <em>{obiekty}</em> nie są brane pod uwagę przy wyszukiwaniu.

en: RSS feeds enabled:
pl: Feed RSS włączony:

en: News/Page comments
pl: Komentarze newsów/strony

en: Check each RSS feed you wish to activate.
pl: Zaznacz każdy feed RSS, który chcesz włączyć.

en: <strong>Note:</strong> Theme support is required to display RSS links.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Do wyświetlenia linku wymagane jest wsparcie motywu.

en: Number of RSS feed items:
pl: Liczba elementów w RSS:

en: Images RSS
pl: obrazów

en: Albums RSS
pl: albumów

en: The number of new items you want to appear in your site's RSS feed. The images and comments RSS share the value.
pl: Liczba elementów figurujących w kanale RSS twojej strony. Liczba komentarzy jest taka sama jak obrazów.

en: Size of RSS feed images:
pl: Wielkość obrazów w RSS:

en: The size you want your images to have in your site's RSS feed.
pl: Wielkość obrazów, jaką mają mieć w kanale RSS twojej strony.

en: RSS feed sort order:
pl: Kolejność elementów w RSS:

en: latest by id
pl: ostatnie wg id

en: latest by date
pl: ostatnie wg daty

en: latest by mtime
pl: ostatnie wg czasu modyfikacji

en: latest updated
pl: ostatnio zaktualizowane

en: a) Images RSS: Choose between <em>latest by id</em> for the latest uploaded, <em>latest by date</em> for the latest uploaded fetched by date, or <em>latest by mtime</em> for the latest uploaded fetched by the file's last change timestamp.<br />b) Albums RSS: Choose between <em>latest by id</em> for the latest uploaded and <em>latest updated</em>
pl: a) Kanał RSS obrazów: <em>ostatnie wg id</em> decyduje kolejność dodania, <em>ostatnie wg daty</em> ostatnio dodane posegregowane wg daty zrobienia lub <em>ostatnie wg czasu modyfikacji</em> ostatnio dodane wg daty modyfikacji.<br />b) Kanał RSS albumów: <em>ostatnie wg id</em>, czyli najpóźniej dodane lub <em>ostatnie wg daty</em>

en: Check if you want to enable the <em>RSS enclosure</em> feature which provides a direct download for full images, movies etc. from within certain RSS reader clients <em>(only Images RSS)</em>.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz włączyć <em>RSS enclosure</em>, czyli rozszerzenie pozwalające umieszczać we wiadomościach linki do pobierania pełnych filmów, obrazów itp. <em>(tylko dla kanału obrazów)</em>.

en: Check if <em>media RSS</em> support is to be enabled. This support is used by some services and programs <em>(only Images RSS)</em>.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz włączyć <em>media RSS</em>, rozszerzenie używane przez niektóre serwisy i programy <em>(tylko dla kanału obrazów)</em>.

en: RSS cache
pl: Pamięć podręczna RSS

en: RSS cache expire
pl: Pamięć podręczna RSS wygasa

en: Check if you want to enable static RSS feed caching. The cached file will be placed within the <em>cache_html</em> folder.<br /> Cache expire default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).
pl: Zaznacz, jeśli chcesz uruchomić statyczną pamięć podręczną RSS. Zapisane w niej pliki będą umieszczane w folderze <em>cache_html</em>.<br /> Czas wygasania domyślnie wynosi 86400 sekund (1 dzień  = 24 godz * 60 min * 60 sek).

en: You must supply a password for the Protected image user
pl: Musisz podać hasło dla oglądających Chronione obrazy

en: See also the <a href="?tab=theme">Theme Options</a> tab for theme specific image options.
pl: Zajrzyj do zakładki <a href="?tab=theme">Opcje Motywu</a> w celu konfiguracji cech szczególnych obrazów.

en: Default sort order for images.
pl: Standardowa kolejność dla obrazów.

en: Custom sort values must be database field names. You can have multiple fields separated by commas.
pl: Niestandardowe pola muszą być nazwami kolumn tabeli. Możesz podać kilka pól oddzielonych przecinkami.

en: Image quality:
pl: Jakość obrazów:

en: Normal Image
pl: Standardowe zdjęcie

en: <em>full</em> Image
pl: <em>Pełne</em> zdjęcie

en: Thumbnail
pl: Miniatura

en: Compression quality for images and thumbnails generated by Zenphoto.
pl: Jakość kompresji obrazów i miniatur generowanych przez Zenphoto.

en: Quality ranges from 0 (worst quality, smallest file) to 100 (best quality, biggest file).
pl: Skala jakości od 0 (najniższa jakość, najmniejszy plik) do 100 (najwyższa jakość, największy plik).

en: Interlace:
pl: Przeplot:

en: If checked, resized images will be created <em>interlaced</em> (if the format permits).
pl: Jeśli zaznaczone, przeskalowane obrazy będą tworzone z przeplotem (o ile format na to pozwala).

en: Auto rotate images:
pl: Autoobracanie obrazów:

en: Automatically rotate images based on the EXIF orientation setting.
pl: Automatycznie obracaj obrazy korzystając z danych EXIF.

en: Image rotation requires the <em>imagerotate</em> function found in the bundled GD library of PHP version 4.3 or greater.
pl: Obracanie obrazów wymaga funkcji <em>imagerotate</em> dostępnej w PHP 4.3 i nowszych z dołączoną biblioteką GD.

en: Allow upscale:
pl: Pozwól powiększać:

en: Allow images to be scaled up to the requested size. This could result in loss of quality, so it's off by default.
pl: Pozwól na skalowanie obrazów do wymaganego rozmiaru. To może doprowadzić do utraty jakości, więc jest domyślnie wyłączone.

en: Sharpen:
pl: Wyostrz:

en: Thumbs
pl: Miniaturki

en: Amount
pl: Moc

en: Radius
pl: Kąt

en: Threshold
pl: Próg

en: Add an unsharp mask to images and/or thumbnails.
pl: Dodaj lekki filtr wyostrzający do obrazów i/lub miniatur.

en: <strong>Warning</strong>: can overload slow servers.
pl: <strong>Uwaga</strong>: opcja ta może opóźnić wolne serwery.

en: <em>Amount</em>: the strength of the sharpening effect. Values are between 0 (least sharpening) and 100 (most sharpening).
pl: <em>Moc</em>: siła wyostrzania. Zakres wartości od 0 (bez wyostrzania) do 100 (najmocniejsze wyostrzanie).

en: <em>Radius</em>: the pixel radius of the sharpening mask. A smaller radius sharpens smaller details, and a larger radius sharpens larger details.
pl: <em>Kąt</em>: kąt między pikselami maski wyostrzającej. Małe kąty powodują wyostrzenie szczegółów, a duże większych obiektów.

en: <em>Threshold</em>: the color difference threshold required for sharpening. A low threshold sharpens all edges including faint ones, while a higher threshold only sharpens more distinct edges.
pl: <em>Próg</em>: próg różnicy kolorów, dla których włącza się wyostrzanie. Niski próg powoduje wyostrzenie wszystkich krawędzi łącznie ze słabymi, wyższy jedynie wyraźnych.

en: Watermarks:
pl: Znaki wodne:

en: *none
pl: *żaden

en: thumbnails
pl: miniatury

en: cover
pl: rozmiar

en: % of image
pl: % obrazu

en: allow upscale
pl: pozwól powiększać

en: offset h
pl: przesunięcie pionowo

en: % w,
pl: %<br />przesunięcie poziomo

en: The watermark image is scaled by to cover <em>cover percentage</em> of the image and placed relative to the upper left corner of the image.
pl: Znak wodny jest skalowany, aby zakryć <em>rozmiar</em> procent obrazu od lewego górnego rogu.

en: It is offset from there (moved toward the lower right corner) by the <em>offset</em> percentages of the height and width difference between the image and the watermark.
pl: Przesunięcie wyznaczane jest stamtąd (przesuwając się w kierunku lewego dolnego narożnika) o <em>przesunięcie</em> procent różnicy wysokości i szerokości między obrazem i znakiem wodnym.

en: If <em>allow upscale</em> is not checked the watermark will not be made larger than the original watermark image.
pl: Jeśli opcja <em>pozwól powiększać</em> nie jest zaznaczona, znak wodny nie będzie powiększany.

en: Images are in png-24 format and are located in the <code>/%s/watermarks/</code> folder.
pl: Obrazy są w formacie png-24 i znajdują się w folderze <code>%s/watermarks/</code>.

en: Full image protection:
pl: Ochrona obrazów:

en: Unprotected
pl: Niechroniony

en: Protected view
pl: Zabezpiecz podgląd

en: No access
pl: Brak dostępu

en: Disable hotlinking
pl: Wyłącz hotlinking

en: cache the full image
pl: zapisuj pełen obraz w pamięci podręcznej

en: password:
pl: hasło:

en: user:
pl: użytkownik:

en: hint:
pl: wskazówka

en: Select the level of protection for full sized images. <em>Download</em> forces a download dialog rather than displaying the image. <em>No&nbsp;access</em> prevents a link to the image from being shown. <em>Protected&nbsp;view</em> forces image processing before the image is displayed, for instance to apply a watermark or to check passwords. <em>Unprotected</em> allows direct display of the image.
pl: Wybierz poziom zabezpieczeń obrazów w pełnym rozmiarze. <em>Pobieranie</em> zmusza do pobrania obrazu zamiast jego wyświetlenia. <em>Brak&nbsp;dostępu</em> zabezpiecza link do obrazu przed opublikowaniem. <em>Wyświetlanie&nbsp;zabezpieczone</em> wymusza przetworzenie obrazu przed wyświetleniem, np. do nałożenie znaku wodnego lub zapytanie o hasło. <em>Niezabezpieczony</em> pozwala na bezpośrednie wyświetlenie obrazu.

en: Disabling hotlinking prevents linking to the full image from other domains. If enabled, external links are redirect to the image page. If you are having problems with full images being displayed, try disabling this setting. Hotlinking is not prevented if <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> is <em>Unprotected</em> or if the image is cached.
pl: <em>Wyłącz hotlinking</em> zabezpiecza od linkowania do pełnego obrazu z innych domen. Jeśli jest włączone, zewnętrzne linki są przekierowywane do strony obrazu. Jeśli masz problemy z wyświetlaniem pełnego obrazu spróbuj wyłączyć tą opcję. Hotlinking jest zawsze włączony, jeśli w opcji <em>Ochrona&nbsp;obrazów</em> wybrano <em>Niechroniony</em> albo obrazy są umieszczane w pamięci podręcznej.

en: If <em>Cache the full image</em> is checked the full image will be loaded to the cache and served from there after the first reference. <em>Full&nbsp;image&nbsp;protection</em> must be set to <em>Protected&nbsp;view</em> for the image to be cached. However, once cached, no protections are applied to the image.
pl: Jeśli <em>zapisuj pełen obraz w pamięci podręcznej</em> jest zaznaczone, to obraz może znaleźć się w pamięci podręcznej serwera po pierwszym obejrzeniu. Żeby tak się stało, <em>Ochrona&nbsp;obrazów</em> musi być ustawiona na <em>Zabezpiecz&nbsp;podgląd</em>. Kiedy obraz znajduje się w pamięci podręcznej, żadne reguły bezpieczeństwa nie działają.

en: The <em>user</em>, <em>password</em>, and <em>hint</em> apply to the <em>Download</em> and <em>Protected view</em> level of protection. If there is a password set, the viewer must supply this password to access the image.
pl: <em>Użytkownik</em>, <em>hasło</em> i <em>wskazówka</em> dotyczą poziomów zabezpieczeń <em>Pobieranie</em> i <em>Zabezpiecz&nbsp;podgląd</em>. Jeśli ustawisz hasło oglądający będą musieli je podać, aby otrzymać dostęp do obrazu.

en: Use lock image
pl: Użyj blokady obrazu

en: Substitute a <em>lock</em> image for thumbnails of password protected albums when the viewer has not supplied the password. If your theme supplies an <code>images/err-passwordprotected.gif</code> image, it will be shown. Otherwise the zenphoto default lock image is displayed.
pl: Jeśli przeglądający nie podał hasła, miniaturki albumów chronionych hasłem zastępowane są obrazem <em>lock</em>. Użyty może zostać obraz <code>images/err-passwordprotected.gif</code>, o ile używany motyw go zawiera, w przeciwnym razie zostanie wyświetlony domyślny obraz blokady Zenphoto.

en: EXIF display
pl: Pola EXIF

en: Check those EXIF fields you wish displayed in image EXIF information.
pl: Wybierz pola EXIF, które mają się wyświetlać w <em>Informacjach o obrazie</em>.

en: IPTC encoding:
pl: Kodowanie znaków w IPTC:

en: The default character encoding of image IPTC metadata.
pl: Domyślne kodowanie znaków dla informacji IPTC obrazów.

en: Enable comment notification:
pl: Powiadamiaj o komentarzach:

en: Email the Admin when new comments are posted
pl: Wyślij maila do administratora, gdy pojawią się nowe komentarze

en: Spam filter:
pl: Filtr spamu:

en: The SPAM filter plug-in you wish to use to check comments for SPAM
pl: Wtyczka filtrująca SPAM, której chcesz użyć do sprawdzania komentarzy.

en: Required fields:
pl: Pola wymagane:

en: Name
pl: Imię

en: Website
pl: Strona WWW

en: Comment posting will be rejected if any of the checked fields is not valid.
pl: Komentarze będą odrzucane, jeśli którekolwiek z zaznaczonych pól będzie miało nieprawidłową wartość.

en: Options for <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>
pl: Opcje dla <code><strong>%1$s</strong></code>: <em>%2$s</em>

en: Options for <em>%s</em>
pl: Opcje dla <em>%s</em>

en: Show theme for:
pl: Pokaż motyw dla:

en: <strong>Standard options</strong>
pl: <strong>Opcje standardowe</strong>

en: <em>These image and album presentation options provided by the Zenphoto core for all themes.</em>
pl: <em>Te opcje prezentowania obrazów i albumów są zapewnione przez Zenphoto dla wszystkich motywów.</em>

en: <strong>Note:</strong> These are <em>recommendations</em> as themes may choose to override them for design reasons
pl: <strong>Uwaga:</strong> Są to tylko <em>rekomendacje</em> i może się zdarzyć, że motywy nadpisują te opcje z uwagi na własny design

en: Albums per page:
pl: Albumów na stronie:

en: Recommended number of albums on a page. You might need to adjust this for a better page layout.
pl: Rekomendowana liczba albumów na stronie. Być może będziesz musiał to dostosować dla lepszego układu strony.

en: Thumbnails per page:
pl: Miniaturek na stronę:

en: Recommended number of thumbnails on an album page.
pl: Rekomendowana liczba miniatur na stronie albumu.

en: <strong>Note:</strong> You might need to adjust this for a better page layout.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Być może będziesz musiał to dostosować dla lepszego układu strony.

en: Thumb size:
pl: Rozmiar miniaturki:

en: Default thumbnail size and scale.
pl: Domyślny rozmiar miniaturki.

en: Crop thumbnails:
pl: Przytnij miniaturki:

en: Crop width
pl: <br />Szerokość kadrowania

en: Crop height
pl: Wysokość kadrowania

en: If checked the thumbnail cropped to the <em>width</em> and <em>height</em> indicated.
pl: Jeśli zaznaczone, miniaturki będą kadrowane do wskazanych wartości.

en: <strong>Note:</strong> changing crop height or width will invalidate existing crops.
pl: <strong>Uwaga:</strong> zmiana parametrów spowoduje unieważnienie dotychczasowych kadrowań.

en: Gray scale conversion:
pl: Konwersja do skali szarości:

en: thumbnail
pl: miniatury

en: If checked, images/thumbnails will be created in gray scale.
pl: Jeśli zaznaczone wszystkie obrazy/miniaturki będą tworzone w skali szarości.

en: Image size:
pl: Rozmiar zdjęcia:

en: height
pl: wysokość

en: width
pl: szerokość

en: shortest side
pl: krótsza strona

en: longest side
pl: dłuższa strona

en: Default image display size.
pl: Domyślna wielkość wyświetlania zdjęcia.

en: The image will be sized so that the <em>height</em>, <em>width</em>, <em>shortest side</em>, or the <em>longest side</em> will be equal to <em>image size</em>.
pl: Obraz będzie skalowany tak, by <em>wysokość</em>, <em>szerokość</em>, <em>krótsza strona</em> czy <em>dłuższa strona</em> były równe <em>Rozmiarowi zdjęcia</em>.

en: Gallery index page link:
pl: Link do strony głównej:

en: If this option is not empty, the Gallery Index URL that would normally link to the theme <code>index.php</code> script will instead link to this script. This frees up the <code>index.php</code> script so that you can create a customized <em>Home</em> page script. This option applies only to the main theme for the <em>Gallery</em>.
pl: Jeśli ta opcja nie jest pusta, stroną główną Galerii, którą normalnie jest plik <code>index.php</code> z folderu motywu, będzie wskazany plik. Pozostawia to <code>index.php</code> do dowolnych modyfikacji, więc będziesz mógł utworzyć własną stronę domową. Funkcja dotyczy tylko głównego motywu dla <em>Galerii</em>.

en: <strong>Custom theme options</strong>
pl: <strong>Dodatkowe opcje motywu</strong>

en: The following are options specifically implemented by %s.
pl: Poniższe opcje są zaimplementowane przez motyw %s.

en: Expand plugin options
pl: Rozwiń opcje wtyczki

en: Collapse all plugin options
pl: Zwiń opcje wtyczki

en: There are no plugin options to administer.
pl: Wtyczka nie ma opcji, które mógłbyś zmieniać.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filemtime
pl: Data modyfikacji pliku

en: oldest
pl: najstarsze

en: first alphabetically
pl: pierwsze alfabetycznie

en: most viewed
pl: najczęściej oglądane

en: overview
pl: podsumowanie

en: images
pl: obrazów

en: files
pl: pliki

en: albums
pl: albumy

en: pages
pl: strony

en: articles
pl: artykuły

en: categories
pl: kategorie

en: tags
pl: tagi

en: comments
pl: komentarze

en: users
pl: użytkownicy

en: general
pl: ogólne

en: gallery
pl: galeria

en: comment
pl: komentarze

en: plugin
pl: wtyczki

en: search
pl: wyszukiwanie

en: theme
pl: motyw

en: options
pl: opcje

en: themes
pl: motywy

en: plugins
pl: wtyczki

en: logs
pl: logi

en: Refresh Database
pl: Odśwież bazę danych

en: Finished refreshing the database
pl: Odświeżanie bazy danych zakończone

en: Database refresh is incomplete
pl: Odświeżanie bazy danych nie jest kompletne

en: We're all set to refresh the database
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia bazy danych

en: Continue refreshing the database.
pl: Kontynuuj odświeżanie bazy danych.

en: Finished refreshing the metadata
pl: Odświeżanie metadanych zakończone

en: Metadata refresh is incomplete
pl: Odświeżenie Metadanych nie jest kompletne

en: We're all set to refresh the metadata
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia metadanych

en: Continue refreshing the metadata.
pl: Kontynuuj odświeżanie metadanych.

en: you should return automatically. If not press:
pl: powinieneś zostać przeniesiony z powrotem automatycznie. Jeśli nie naciśnij:

en: This process should continue automatically. If not press:
pl: Proces powinien się przebiegać automatycznie. Jeśli nie naciśnij:

en: Continue!
pl: Kontynuuj!

en: <em>%s</em> not found
pl: nie znaleziono <em>%s</em>

en: We're all set to refresh the metadata for <em>%s</em>
pl: Wszystko gotowe do odświeżenia metadanych dla <em>%s</em>

en: This process should start automatically. If not press:
pl: Proces powinien rozpocząć się automatycznie. Jeśli nie naciśnij:

en: Refresh image metadata.
pl: Odśwież metadane obrazu.

en: Go!
pl: Dalej!

en: database not connected
pl: brak połączenia z bazą danych

en: Check the zp-config.php file to make sure you've got the right username, password, host, and database. If you haven't created the database yet, now would be a good time.
pl: Upewnij się, że w pliku zp-config.php podane są właściwe wartości dla username, password, host oraz database. Jeśli jeszcze nie utworzyłeś bazy danych, teraz jest odpowiedni moment.

en: Hitcounters have been reset
pl: Liczniki zostały wyzerowane

en: You must supply a  password.
pl: Musisz podać hasło.

en: Your passwords did not match.
pl: Twoje hasła nie są zgodne.

en: Image already exists.
pl: Obraz już istnieje.

en: Album already exists.
pl: Album już istnieje.

en: Cannot move, copy, or rename to a subalbum of this album.
pl: Nie można przenieść, skopiować lub zmienić nazwy podalbumu tego albumu.

en: Cannot move, copy, or rename to a dynamic album.
pl: Nie można przenieść, skopiować lub zmienić nazwy do albumu dynamicznego.

en: Cannot rename an image to a different suffix
pl: Nie można zmienić rozszerzenia obrazu

en: There was an error with a move, copy, or rename operation.
pl: Wystąpił błąd związany z operacją przenieś, kopiuj lub zmień nazwę.

en: Changes saved
pl: Zmiany zapisano

en: Images uploaded
pl: Zdjęcia dodane

en: Album cache purged
pl: Pamięć podręczna albumu opróżniona

en: <em>%s</em> already exists.
pl: <em>%s</em> już istnieje.

en: Selected items published
pl: Zaznaczone elementy zostały opublikowane

en: Selected items unpublished
pl: Zaznaczone elementy przestały być publikowane

en: Comments enabled for selected items
pl: Komentarze dostępne dla wybranych elementów

en: Comments disabled for selected items
pl: Komentarze niedostępne dla wybranych elementów

en: Hitcounter for selected items
pl: Liczniki dla wybranych elementów

en:  descending
pl:  malejąco

en: Current sort: <em>%1$s%2$s</em>.
pl: Obecny porządek: <em>%1$s%2$s</em>.

en: Drag the albums into the order you wish them displayed.
pl: Ustaw albumy w takim porządku, w jakim chcesz, aby były wyświetlane.

en: <strong>Note:</strong> Dragging an album under a different parent will move the album. You cannot move albums under a <em>dynamic</em> album.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Przeciągnięcie albumu na inny spowoduje, że stanie się on podalbumem. Nie można przenosić albumów do albumu <em>dynamicznego</em>.

en: Select an album to edit its description and data, or <a href="?page=edit&amp;album=%s&amp;massedit">mass-edit</a> all first level subalbums.
pl: Wybierz album, aby edytować jego opis i dane lub <a href="?page=edit&amp;album=%s&amp;massedit">edytować na raz</a> wszystkie albumy 1. poziomu.

en: Edit this album
pl: Edytuj album

en: Set to published
pl: Ustaw jako opublikowane

en: Set to unpublished
pl: Ustaw jako nieopublikowane

en: Disable comments
pl: Wyłącz komentarze

en: Enable comments
pl: Włącz komentarze

en: Reset hitcounter
pl: Wyzeruj licznik

en: Has Password
pl: Zabezpieczony hasłem

en: Published/Un-published
pl: Opublikowany/Nieopublikowany

en: Comments on/off
pl: Komentarze włączone/wyłączone

en: View the album
pl: Zobacz album

en: Cache the album
pl: Zapisz album w pamięci podręcznej

en: Refresh metadata
pl: Odśwież metadane

en: Click on the image to change the thumbnail cropping.
pl: Kliknij na obrazek, aby zmienić kadrowanie miniaturki.

en: expand all fields
pl: rozwiń wszystkie pola

en: collapse all fields
pl: zwiń wszystkie pola

en: %s (descending)
pl: %s (malejąco)

en: Display images by:
pl: Ułóż obrazy wg:

en: crop %s
pl: kadrowanie %s

en: View image on website
pl: Zobacz obraz na stronie

en: View
pl: Podgląd

en: <strong>Filename:</strong>
pl: <strong>Plik:</strong>

en: <strong>Image id:</strong>
pl: <strong>Id obrazu:</strong>

en: <strong>Dimensions:</strong>
pl: <strong>Wymiary:</strong>

en: <strong>Size:</strong>
pl: <strong>Rozmiar:</strong>

en: Select as album thumbnail.
pl: Wybierz jako miniaturkę albumu.

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Visible
pl: Widoczne

en: Hit counter: <strong>%u</strong>
pl: Kliknięć: <strong>%u</strong>

en: Rename File
pl: Zmień nazwę pliku

en: Are you sure you want to select this image for deletion?
pl: Jesteś pewien, że chcesz zaznaczyć to zdjęcie do usunięcia?

en: to
pl: do

en: Image will be deleted when changes are saved.
pl: Zdjęcie zostanie usunięte przy zapisywaniu zmian.

en: Rotation:
pl: Obrót:

en: 90 degrees
pl: 90 stopni

en: 180 degrees
pl: 180 stopni

en: 270 degrees
pl: 270 stopni

en: Crop thumbnail
pl: Kadruj miniaturkę

en: Description:
pl: Opis:

en: Image watermark:
pl: Znak wodny obrazu:

en: thumb
pl: miniatura

en: full image
pl: cały obraz

en: City:
pl: Miasto:

en: State:
pl: Województwo:

en: Country:
pl: Kraj:

en: Credit:
pl: Twórcy:

en: Copyright:
pl: Prawa autorskie:

en: Metadata:
pl: Metadane:

en: None selected for display
pl: Brak wybranych do wyświetlenia

en: show more fields
pl: pokaż więcej pól

en: show fewer fields
pl: pokaż mniej pól

en: Save Successful
pl: Zmiany zapisano pomyślnie

en: Edit All Albums in
pl: Edytuj wszystkie albumy w

en: Back to the list of albums (go up a level)
pl: Powróć do listy albumów (przejdź poziom wyżej)

en: Edit Gallery
pl: Edytuj galerię

en: Hitcounters have been reset.
pl: Liczniki zostały wyzerowane.

en: Cache has been purged.
pl: Pamięć podręczna została opróżniona.

en: Current sort: <em>%1$s%2$s</em>.
pl: Obecny porządek: <em>%1$s%2$s</em>.

en: Select an album to edit its description and data, or <a href="?page=edit&amp;massedit">mass-edit</a> all gallery level albums.
pl: Wybierz album, aby edytować jego opis i dane lub <a href="?page=edit&amp;massedit">edytować na raz</a> wszystkie albumy galerii.

en: New album
pl: Nowy album

en: There are no albums for you to edit.
pl: Brak albumów do edycji.

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" will be set to "enabled".
pl: Opcja "mod_rewrite" zostanie ustawiona na "włączona".

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" is "enabled".
pl: Opcja "mod_rewrite" jest "włączona".

en: The Zenphoto option "mod_rewrite" is "disabled".
pl: Opcja "mod_rewrite" jest "wyłączona".

en: Notice: "Module mod_rewrite" is working.
pl: Uwaga: "Moduł mod_rewrite"

en: Camera Maker
pl: Producent Aparatu

en: Camera Model
pl: Model Aparatu

en: Image Title
pl: Tytuł Obrazu

en: Object name
pl: Nazwa obiektu

en: Image headline
pl: Nagłówek obrazu

en: Image caption
pl: Podpis obrazu

en: Image caption writer
pl: Autor podpisu obrazu

en: Time Taken
pl: Data Wykonania

en: Original Time Taken
pl: Oryginalna Data Wykonania

en: Time Digitized
pl: Data Zamiany Na Cyfrowy

en: Date created
pl: Data Utworzenia

en: Time created
pl: Czas Utworzenia

en: Digital Creation Date
pl: Data Utworzenia Cyfrowego

en: Digital Creation Time
pl: Czas Utworzenia Cyfrowego

en: Artist
pl: Artysta

en: Image Credit
pl: Twórcy

en: ByLine
pl: Redakcja

en: ByLine Title
pl: Tytuł redakcji

en: Image source
pl: Źródło obrazu

en: Copyright Holder
pl: Właściciel praw autorskich

en: Copyright Notice
pl: Nota praw autorskich

en: Shutter Speed
pl: Migawka

en: Aperture
pl: Przesłona

en: ISO Sensitivity
pl: Czułość ISO

en: Exposure Compensation
pl: Kompensacja Ekspozycji

en: Metering Mode
pl: Pomiar Światła

en: Flash Fired
pl: Flesz Błysnął

en: Original Width
pl: Oryginalna Szerokość

en: Original Height
pl: Oryginalna Wysokość

en: Orientation
pl: Orientacja

en: Contrast Setting
pl: Ustawienie Kontrastu

en: Sharpness Setting
pl: Ustawienie Ostrości

en: Saturation Setting
pl: Ustawienia Nasycenia Koloru

en: White Balance
pl: Balans Bieli

en: Subject Distance
pl: Odległość Obiektu

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Lens Type
pl: Typ soczewki

en: Lens Info
pl: Informacje o soczewce

en: Focal Length Equivalent in 35mm Film
pl: Odpowiednik długości ogniskowej w filmie 35mm

en: Sublocation
pl: Podlokalizacja

en: Province/State
pl: Region/Województwo

en: Country/Primary Location Code
pl: Kod Kraju

en: Country/Primary Location Name
pl: Nazwa Kraju

en: Latitude
pl: Szerokość Geograficzna

en: Latitude Reference
pl: Dane o szerokości geograficznej

en: Longitude
pl: Długość Geograficzna

en: Longitude Reference
pl: Dane o długości geograficznej

en: Altitude
pl: Wysokość

en: Altitude Reference
pl: Dane Wysokościowe

en: Originating Program
pl: Program do obróbki

en: Program version
pl: Wersja programu

en: Mail send failed. There is no mail handler configured.
pl: Nie udało się wysłać listu. Żaden pośrednik poczty nie został skonfigurowany.

en: Mail send failed. The "to" list is empty.
pl: Nie udało się wysłać listu. Pole "Do" jest puste.

en: A comment has been placed in moderation on your album "%1$s".
pl: Nowy komentarz oczekujący na moderację w Twoim albumie "%1$s".

en: A comment has been posted on your album "%1$s".
pl: Dodano komentarz w Twoim albumie "%1$s".

en: A comment has been placed in moderation on your article "%1$s".
pl: Nowy komentarz oczekujący na moderację do Twojego artykułu "%1$s".

en: A comment has been posted on your article "%1$s".
pl: Dodano komentarz do Twojego artykułu "%1$s".

en: A comment has been placed in moderation on your page "%1$s".
pl: Nowy komentarz oczekujący na moderację na Twojej stronie "%1$s".

en: A comment has been posted on your page "%1$s".
pl: Dodano komentarz na Twojej stronie "%1$s".

en: A comment has been placed in moderation on your image "%1$s" in the album "%2$s".
pl: Nowy komentarz oczekujący na moderację do Twojego obrazu "%1$s" w albumie "%2$s".

en: A comment has been posted on your image "%1$s" in the album "%2$s".
pl: Dodano komentarz do Twojego obrazu "%1$s" w albumie "%2$s".

en: Author: %1$s
    Email: %2$s
    Website: %3$s
    Comment:
    
    %4$s
pl: Autor: %1$s
    Email: %2$s
    WWW: %3$s
    Komentarz:
    
    %4$s

en: You can view all comments about this item here:
    %1$s
pl: Wszystkie komentarze do tego obiektu:
    %1$s

en: You can edit the comment here:
    %1$s
pl: Edycja komentarza:
    %1$s

en: Comment posted
pl: Komentarz wysłany

en: Zenphoto found no theme scripts. Please check the <em>%s</em> folder of your installation.
pl: Zenphoto nie znalazło skryptów motywów. Sprawdź folder <em>%s</em> w swojej instalacji.

en: Unknown name
pl: Nieznane imię

en: Unknown author
pl: Nieznany autor

en: <strong>Theme description error!</strong>
pl: <strong>Nieprawidłowy opis motywu!</strong>

en: Unknown date
pl: Nieznana data

en: Page error: %2$s (%1$s)
pl: Błąd strony: %2$s (%1$s)

en: Zenphoto processed a 404 error on %s. See the debug log for details.
pl: Zenphoto otrzymało odpowiedź 404 na %s. Więcej informacji znajdziesz w logach.

en: Bad gallery in instantiation of album %s.
pl: Błędna galeria w instancji albumu %s.

en: Zenphoto encountered an album name spoof attempt: %s.
pl: Zenphoto natrafiło na próbę podszycia się pod nazwę albumu: %s.

en: class-album detected an invalid folder name: %s.
pl: klasa album wykryła nieprawidłową nazwę folderu: %s.

en: Error: The album named %s cannot be found.
pl: Błąd: Album o nazwie %s nie został znaleziony.

en: Error: The album %s is not readable.
pl: Błąd: Nie można czytać albumu %s.

en: Uploadify error on %1$s. Review your debug log.
pl: Błąd Uploadify przy %1$s. Zajrzyj do loga.

en: 1: Normal (0 deg)
pl: 1: Normalnie (0°)

en: 2: Mirrored
pl: 2: Lustrzane

en: 3: Upside-down
pl: 3: "Do góry nogami"

en: 4: Upside-down Mirrored
pl: 4: "Do góry nogami" lustrzane

en: 5: 90 deg CW Mirrored
pl: 5: 90° w prawo lustrzane

en: 6: 90 deg CCW
pl: 6: 90° w lewo

en: 7: 90 deg CCW Mirrored
pl: 7: 90° w lewo lustrzane

en: 8: 90 deg CW
pl: 8: 90° w prawo

en: %d: Unknown
pl: %d: Nieznany

en: No Unit
pl: Brak jednostki

en: Inch
pl: Cal

en: Centimeter
pl: Centymetr

en: Center of Pixel Array
pl: Środek tablicy pikseli

en: Datum Point
pl: Punkt Wyjściowy

en: Aperture Priority
pl: Preselekcja Przesłony

en: Shutter Priority
pl: Preselekcja Migawki

en: Portrait
pl: Portret

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Average
pl: Średni

en: Center Weighted Average
pl: Centro-ważony

en: Spot
pl: Punktowy

en: Multi-Spot
pl: Wielopunktowy

en: Pattern
pl: Szablon

en: Partial
pl: Częściowy

en: Other
pl: Inny

en: Daylight
pl: Światło dzienne

en: Fluorescent
pl: Fluorescencyjne

en: Tungsten
pl: Świtało żarowe

en: Flash
pl: Flesz

en: Standard Light A
pl: Standardowe światło A

en: Standard Light B
pl: Standardowe światło B

en: Standard Light C
pl: Standardowe światło C

en: ISO Studio Tungsten
pl: ISO Światła Żarowego

en: No Flash
pl: Bez Flesza

en: Flash, strobe return light not detected
pl: Flash, nie wykryto światła powrotu migawki

en: Flash, strobe return light detected
pl: Flash, wykryto światło powrotu migawki

en: Compulsory Flash
pl: Przymusowy Flesz

en: Compulsory Flash, Return light not detected
pl: Przymusowy Flash, nie wykryto światła powrotu

en: Compulsory Flash, Return light detected
pl: Przymusowy Flash, wykryto światło powrotu

en: Flash, Auto-Mode
pl: Flesz Automatyczny

en: Flash, Auto-Mode, Return light not detected
pl: Flesz Automatyczny, nie wykryto światła powrotu

en: Flash, Auto-Mode, Return light detected
pl: Flesz Automatyczny, wykryto światło powrotu

en: Red Eye
pl: Filtr czerwonych oczu

en: Red Eye, Return light not detected
pl: Filtr czerwonych oczu, nie wykryto światła powrotu

en: Red Eye, Return light detected
pl: Filtr czerwonych oczu, wykryto światło powrotu

en: Red Eye, Compulsory Flash
pl: Filtr czerwonych oczu, Przymusowy Flash

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light not detected
pl: Filtr czerwonych oczu, Przymusowy Flash, nie wykryto światła powrotu

en: Red Eye, Compulsory Flash, Return light detected
pl: Filtr czerwonych oczu, Przymusowy Flash, wykryto światło powrotu

en: Red Eye, Auto-Mode
pl: Filtr czerwonych oczu, Tryb Automatyczny

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light not detected
pl: Filtr czerwonych oczu, Tryb Automatyczny, nie wykryto światła powrotu

en: Red Eye, Auto-Mode, Return light detected
pl: Filtr czerwonych oczu, Tryb Automatyczny, wykryto światło powrotu

en: Uncalibrated
pl: Nieskalibrowany

en: pixels
pl: pikseli

en: No Compression
pl: Brak kompresji

en: Jpeg Compression
pl: Stopień Kompresji JPG

en: Not defined
pl: Nieustalony

en: One Chip Color Area Sensor
pl: Jednoukładowy czujnik obszaru koloru

en: Two Chip Color Area Sensor
pl: Dwuukładowy czujnik obszaru koloru

en: Three Chip Color Area Sensor
pl: Trzyukładowy czujnik obszaru koloru

en: Color Sequential Area Sensor
pl: Czujnik sekwencyjny obszaru koloru

en: Trilinear Sensor
pl: Czujnik trzyliniowy

en: Color Sequential Linear Sensor
pl: Czujnik sekwencyjny liniowy koloru

en: Monochrome
pl: Monochromatyczny

en: version
pl: wersja

en: Digital Still Camera
pl: Aparat cyfrowy

en: Directly Photographed
pl: Fotografowane bezpośrednio

en: sec
pl: sek

en: Bulb
pl: Żarówka

en: The file could not be found.
pl: Nie można znaleźć pliku.

en: Could not Find SubIFD
pl: Nie można znaleźć SubIFD

en: Illegal size for SubIFD
pl: Nieprawidłowy rozmiar SubIFD

en: Could not Find IFD1
pl: Nie można znaleźć IFD1

en: Illegal size for IFD1
pl: Nieprawidłowy rozmiar dla IFD1

en: Could not Find InteroperabilityIFD
pl: Nie można znaleźć InteroperabilityIFD

en: Illegal size for InteroperabilityIFD
pl: Nieprawidłowy rozmiar InteroperabilityIFD

en: Converter
pl: Konwerter

en: VGA Basic
pl: Podstawowa VGA

en: VGA Normal
pl: Normalna VGA

en: VGA Fine
pl: Dobra VGA

en: SXGA Basic
pl: Podstawowa SXGA

en: SXGA Normal
pl: Normalna SXGA

en: SXGA Fine
pl: Dobra SXGA

en: Color
pl: Kolor

en: Normal
pl: Normalny

en: Bright+
pl: Jasność+

en: Bright-
pl: Jasność-

en: Contrast+
pl: Kontrast+

en: Contrast-
pl: Kontrast-

en: Auto
pl: Automatyczny

en: Preset
pl: Stan początkowy

en: Incandescence
pl: Żarzenie

en: Fluorescence
pl: Fluorescencyjne

en: Cloudy
pl: Pochmurnie

en: SpeedLight
pl: Błyskowe

en: None
pl: Brak

en: Fisheye
pl: Rybie oko

en: Center
pl: Centralny

en: AF non D
pl: AF nie-D

en: Did Not Fire
pl: Nie błysnął

en: External
pl: Zewnętrzny

en: On Camera
pl: Na aparacie

en: Macro
pl: Makro

en: Off
pl: Wyłączony

en: Fine
pl: Dobry

en: Superfine
pl: Superdobry

en: On
pl: Włączony

en: Red Eye Reduction
pl: Redukcja Efektu Czerwonych Oczu

en: Slow Synchro
pl: Powolna Synchronizacja

en: Auto + Red Eye Reduction
pl: Automatyczny + Redukcja Efektu Czerwonych Oczu

en: On + Red Eye Reduction
pl: Włączony + Redukcja Efektu Czerwonych Oczu

en: External Flash
pl: Lampa zewnętrzna

en: Single/Timer
pl: Pojedynczy/Zegar

en: Continuous
pl: Ciągły

en: Manual Focus
pl: Fokus Ręczny

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Large
pl: Duży

en: Medium
pl: Średni

en: Small
pl: Mały

en: Full Auto
pl: W Pełni Automatyczny

en: Fast Shutter
pl: Szybka Migawka

en: Slow Shutter
pl: Wolna Migawka

en: Night
pl: Noc

en: Black & White
pl: Czarno-biały

en: Macro/Close-Up
pl: Makro/Zbliżenie

en: Pan Focus
pl: Szeroki Fokus

en: High
pl: Wysoki

en: Low
pl: Niski

en: Evaluative
pl: Uśredniony

en: Center-weighted
pl: Centro-ważony

en: Close-up (Macro)
pl: Zbliżenie (Makro)

en: Locked (Pan Mode)
pl: Zablokowany (Tryb szeroki)

en: Auto Selected
pl: Wybór automatyczny

en: Right
pl: Prawy

en: Left
pl: Lewy

en: Flash Did Not Fire
pl: Flash nie błysnął

en: External E-TTL
pl: Zewnętrzny  E-TTL

en: Internal Flash
pl: Wewnętrzny Flash

en: FP sync used
pl: Użyto FP sync

en: 2nd(rear)-curtain sync used
pl: Fotocela na drugi błysk

en: 1st curtain sync
pl: Fotocela na pierwszy błysk

en: Sunny
pl: Słonecznie

en: Soft
pl: Miękki

en: Hard
pl: Twardy

en: DaylightColor-fluorescence
pl: Fluorescencyjne światło dzienne

en: DaywhiteColor-fluorescence
pl: Białe fluorescencyjne światło dzienne

en: White-fluorescence
pl: Białe światło fluorescencyjne

en: Chroma Saturation Normal(STD)
pl: Normalne Nasycenie Światła(STD)

en: Chroma Saturation High
pl: Wysokie natężenie światła

en: Chroma Saturation Low(ORG)
pl: Niskie Natężenie Światła(ORG)

en: Unknown:
pl: Nieznane:

en: Contrast Normal(STD)
pl: Normalny Kontrast(STD)

en: Contrast High(HARD)
pl: Wysoki Kontrast(HARD)

en: Contrast Low(ORG)
pl: Niski Kontrast(ORG)

en: Red-Eye Reduction
pl: Redukcja Efektu Czerwonych Oczu

en: Sports
pl: Sport

en: Aperture Priority AE
pl: Preselekcja Przesłony AE

en: Manual Exposure
pl: Ręczna Ekspozycja

en: No Warning
pl: Brak ostrzeżeń

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Auto Focus Good
pl: Poprawny Auto Focus

en: Out of Focus
pl: Poza ostrością

en: AE Good
pl: Poprawna AE

en: Over Exposure
pl: Prześwietlone

en: 3-area-focusing (High speed)
pl: 3-punktowy AF (Duża prędkość)

en: 1-area-focusing (High speed)
pl: 1-punktowy AF (Duża prędkość)

en: 1-area-focusing
pl: 1-punktowy AF

en: Spot-focusing
pl: Punktowy Auto Focus

en: Standard
pl: Standardowy

en: Very High
pl: Bardzo wysoki

en: Black and White
pl: Czarno-biały

en: Auto, Focus button
pl: Auto, Focus na przycisk

en: Auto, Continuous
pl: Automatyczny, Ciągły

en: Mode 1
pl: Tryb 1

en: Mode 2
pl: Tryb 2

en: Scenery
pl: Sceneria

en: Night Portrait
pl: Nocny Portret

en: Panning
pl: Panorama

en: Simple
pl: Prosty

en: Fireworks
pl: Sztuczne ognie

en: Party
pl: Impreza

en: Snow
pl: Śnieg

en: Night Scenery
pl: Nocna sceneria

en: Food
pl: Jedzenie

en: Baby
pl: Dziecko

en: High Sensitivity
pl: Wysoka czułość

en: Underwater
pl: Pod wodą

en: Pet
pl: Zwierze

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Warm
pl: Ciepły

en: Cool
pl: Chłodny

en: Low/High Quality
pl: Niska/Wysoka Jakość

en: Infinite
pl: Nieskończony

en: Horizontal (normal)
pl: Poziomy (normalny)

en: Rotate 90 CW
pl: Obróć 90° w prawo

en: Rotate 270 CW
pl: Obróć 270° w prawo

en: Natural
pl: Naturalny

en: Logs all attempts to login to or illegally access the admin pages. Log is kept in <em>security_log.txt</em> in the %s folder.
pl: Zapisuj wszystkie próby logowania lub nieautoryzowanego dostępu do stron administratora w <em>security_log.txt</em> w folderze %s.

en: Record logon attempts of
pl: Zapisuj próby logowania

en: Administrators
pl: Administratorów

en: Guests
pl: Gości

en: If checked login attempts will be logged.
pl: Zaznacz, aby zapisywać próby logowania.

en: Record
pl: Zapisuj

en: All attempts
pl: Wszystkie próby

en: Successful attempts
pl: Udane próby

en: unsuccessful attempts
pl: nieudane próby

en: Record login failures, successes, or all attempts.
pl: Zapisuj próby nieudane, udane lub wszystkie.

en: date	requestor's IP	type	user ID	user name	outcome	authority	additional information
pl: data	adres IP	typ	ID użytkownika	nazwa użytkownika	wynik	uprawnienia	dodatkowe informacje

en: Success
pl: Sukces

en: Failed
pl: Nieudane

en: Blocked access
pl: Zablokowany dostęp

en: Blocked album
pl: Zablokowany album

en: Request add user
pl: Próba dodania uzytkownika

en: Request update user
pl: Próba zmiany uprawnień

en: Request delete user
pl: Próba usunięcia użytkownika

en: XSRF access blocked
pl: Zablokowany atak XSRF

en: Log reset
pl: Reset loga

en: Log deleted
pl: Log usunięty

en: Log downloaded
pl: Pobrano log

en: Installed
pl: Instalacja

en: Removed setup file
pl: Usunięto skrypty instalatora

en: Provides the means to set an limit of the number of images that can be uploaded to an album from the admin upload tab.
pl: Pozwala na ustawienie limitów ilości obrazów, które mogą być dodane do albumu ze strony administracji.

en: Upload limit
pl: Limit dodawania

en: The maximum number of images per album if uploading via the multifile upload.
pl: Maksymalna liczba obrazów w albumie, jeśli dodawanie odbywa się metodą wiele plików naraz.

en: Disable new album creation
pl: Wyłącz możliwość tworzenia nowych albumów

en: If checked users cannot create new albums.
pl: Jeśli zaznaczone, użytkownicy nie będą mogli tworzyć nowych albumów.

en: There is a plugin conflict with <em>image_upload_limiter</em>
pl: Ten plugin powoduje konflikt z <em>image_upload_limiter</em>

en: The album exceeded the image number limit. You cannot upload more images!
pl: W albumie znajduje się już maksymalna liczba zdjęć. Nie możesz dodać więcej obrazów!

en: Maximum number of images left for this album:
pl: Maksymalna liczba zdjęć jaką możesz dodać do tego albumu to:

en: HTTP single file uploading is disabled because upload limitations are in effect. Please use the <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >multi file upload</a>
pl: Dodawanie pojedynczo przez HTTP jest wyłączone. ponieważ włączone są limity dodawania. Proszę użyć <a href="javascript:switchUploader('admin-upload.php?uploadtype=multifile');" >dodawania wielu plików</a>

en: <strong>Note:</strong> You can upload a maximum of %s images to each album.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Możesz dodać po %s zdjęć do każdego albumu.

en: Provides a unified comment handling facility.
pl: Zapewnia jednolity mechanizm dodawania komentarzy.

en: Address fields
pl: Pola adresowe

en: Omit
pl: Pomiń

en: Show
pl: Pokaż

en: Require
pl: Wymagane

en: If <em>Address fields</em> are shown or required, the form will include positions for address information. If required, the poster must supply data in each address field.
pl: Jeśli <em>Pola adresowe</em> są pokazywane lub wymagane, formularz będzie zawierał pozycje dla tych informacji. Ponadto wysyłający musi wypełnić pola wymagane.

en: Allow comments on
pl: Pozwól na komentarze do

en: Comment forms will be presented on the checked pages.
pl: Formularz dodawania komentarzy będzie wyświetlany na zaznaczonych stronach.

en: Toggled comment block
pl: Ukryj komentarze

en: If checked, existing comments will be initially hidden. Clicking on the provided button will show them.
pl: Jeśli zaznaczone, istniejące komentarze będę domyślnie ukryte. Aby je pokazać trzeba będzie nacisnąć na dodatkowy przycisk.

en: Only members can comment
pl: Komentarze członków

en: If checked, only logged in users will be allowed to post comments.
pl: Jeśli zaznaczone, tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

en: Allow private postings
pl: Zezwól na komentarze prywatne

en: If checked, posters may mark their comments as private (not for publishing).
pl: Jeśli zaznaczone, komentujący mogą oznaczyć swoje komentarze jako prywatne (nie do publikacji).

en: Allow anonymous posting
pl: Zezwól na anonimowe komentarze

en: If checked, posters may exclude their personal information from the published post.
pl: Jeśli zaznaczone, komentujący mogą usunąć informacje o sobie z dodawanego komentarza.

en: Include RSS link
pl: Dołącz link do RSS

en: If checked, an RSS link will be included at the bottom of the comment section.
pl: Jeśli zaznaczone, link do RSS będzie dołączany na końcu sekcji komentarzy.

en: Website:
pl: Strona WWW:

en: Street:
pl: Ulica:

en: Address information
pl: Dane adresowe

en: Postal code:
pl: Kod pocztowy:

en: You must supply the street field
pl: Musisz podać ulicę

en: You must supply the city field
pl: Musisz podać miasto

en: You must supply the state field
pl: Musisz podać województwo

en: You must supply the country field
pl: Musisz podać kraj

en: You must supply the postal code field
pl: Musisz podać kod pocztowy

en: You must supply an e-mail address.
pl: Musisz podać adres e-mail.

en: You must enter your name.
pl: Musisz podać swoje imię.

en: You must supply a WEB page URL.
pl: Musisz podać adres Twojej strony WWW.

en: CAPTCHA verification failed.
pl: Niepoprawny kod weryfikujący.

en: You must enter something in the comment text.
pl: Musisz wpisać tekst komentarza.

en: Your comment has been marked for moderation by the <em>%s</em> SPAM filter.
pl: Twój komentarz został przesłany do moderacji przez filtr antyspamowy <em>%s</em>.

en: Your comment was rejected by the <em>%s</em> SPAM filter.
pl: Twój komentarz został odrzucony przez filtr antyspamowy <em>%s</em>.

en: Comment error "%d" not defined.
pl: Błąd komentarza "%d" nie zdefiniowane.

en: No Comments
pl: Brak komentarzy

en: show comments
pl: pokaż komentarze

en: hide comments
pl: ukryj komentarze

en: Only registered users may post comments.
pl: Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

en: Closed for comments.
pl: Komentarze niedostępne.

en: Prints a paged thumbs navigation on image.php, independent of the album.php's thumbs.
pl: Wyświetla miniaturki nawigacyjne w image.php, niezależnie od miniatur album.php.

en: « prev thumbs
pl: « poprzednie miniatury

en: next thumbs »
pl: następne miniatury »

en: Thumbs per page
pl: Miniaturek na stronę

en: Controls the number of images on a page. You might need to change this after switching themes to make it look better.
pl: Kontroluje liczbę obrazów na stronie. Być może będziesz musiał to dostosować po zmianie motywu, żeby wyglądał lepiej.

en: Counter
pl: Licznik

en: If you want to show the counter 'x - y of z images'.
pl: Wyświetla licznik 'x - y z z obrazów'.

en: Prevtext
pl: Tekst do 'poprzedni'

en: The text for the previous thumbs.
pl: Tekst dla poprzedniej miniatury.

en: Nexttext
pl: Tekst do 'następny'

en: The text for the next thumbs.
pl: Tekst dla następnej miniatury.

en: The thumb crop width is the maximum width when height is the shortest side
pl: Kadrowanie szerokości miniaturki to maksymalna wartość szerokości, kiedy wysokość jest mniejszą stroną obrazka.

en: The thumb crop height is the maximum height when width is the shortest side
pl: Kadrowanie wysokości miniaturki to maksymalna wartość wysokości, kiedy szerokość jest mniejszą stroną obrazka.

en: Crop
pl: Kadruj

en: If checked the thumbnail will be a centered portion of the image with the given width and height after being resized to thumb size (by shortest side). Otherwise, it will be the full image resized to thumb size (by shortest side).
pl: Przeskaluj obraz do rozmiarów miniaturki zgodnie z krótszą stroną, a następnie obetnij wystającą część. Jeśli nie zaznaczone miniaturka będzie pełnym przeskalowanym obrazem.

en: Placeholders
pl: Znaki zastępcze

en: if you want to use placeholder for layout reasons to fill up the thumbs if the number of thumbs does not match images per page. Recommended only for cropped thumbs.
pl: Używaj symboli zastępczych, kiedy liczba miniatur nie zgadza się z liczbą obrazków na stronę, może to pomóc utrzymać prawidłowy układ strony. Zalecane tylko dla kadrowanych miniatur.

en: Page list
pl: Lista stron

en: If you want the list of the pages to be shown.
pl: Wyświetlaj listę z linkami do innych stron albumu.

en: Pages list prev and next links
pl: Lista stron: nawigacja

en: If you want to show previous and next thumb page links with the page list.
pl: Wyświetlaj przyciski następny i poprzedni na liście stron.

en: Pages list length
pl: Długość listy stron

en: The number of links for the page list.
pl: Liczba linków na liście stron.

en: previous thumbs
pl: poprzednia miniatura

en: next thumbs
pl: następna miniatura

en: Images %1$u-%2$u of %3$u (%4$u/%5$u)
pl: Obrazy %1$u-%2$u z %3$u (%4$u/%5$u)

en: Periodically backup the Zenphoto database.
pl: Okresowo twórz kopię zapasową bazy danych Zenphoto.

en: Run interval
pl: Odstęp

en: The run interval (in days) for auto backup.
pl: Odstęp (w dniach) między kolejnymi kopiami.

en: Backups to keep
pl: Liczba kopii

en: Auto backup will keep only this many backup sets. Older sets will be removed.
pl: Automatyczny backup będzie przechowywał daną ilość kopii wstecz. Starsze kopie będą usuwane.

en: Provides a means for showing text where zenphoto would normally display images. For documentation, see the script file.
pl: Pozwala na wyświetlanie tekstu w miejscach standardowo przeznaczonych na obrazy. Więcej informacji znajdziesz czytając skrypt.

en: Watermark default images
pl: Znak wodny na obrazkach domyślnych

en: Check to place watermark image on default thumbnail images.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz, aby znak wodny była nakładany również na domyślne obrazki Zenphoto.

en: An image crop tool. Places an image crop button in the image utilities box of the images tab.
pl: Narzędzie kadrowania. Dodaje przycisk umożliwiający kadrowanie w narzędziach w zakładce obrazy.

en: Crop image
pl: Kadruj obraz

en: Image cropping
pl: Kadrowanie obrazu

en: You can crop your image by dragging the crop handles on the image.<br /><br /><strong>Note:</strong> If you save these changes they are permanent!
pl: Możesz kadrować swój obraz przesuwając uchwyty kadrowania. <br /><br /><strong>Uwaga:</strong> Po zapisaniu zmian nie można cofnąć!

en: Support for providing Google Maps based on EXIF latitude and longitude in the images.
pl: Wsparcie dla wyświetlania map na podstawie szerokości i długości geograficznej zawartych w danych EXIF.

en: Map
pl: Mapa

en: Hybrid
pl: Hybryda

en: Satellite
pl: Satelita

en: Terrain
pl: Teren

en: Google Maps API key
pl: Klucz API Google Maps

en: If you are going to be using Google Maps, <a href="http://www.google.com/apis/maps/signup.html" target="_blank">get an API key</a> and enter it here.
pl: Jeśli zamierzasz używać Google Maps, <a href="http://www.google.com/apis/maps/signup.html" target="_blank">pobierz klucz do API</a> i wpisz go tutaj.

en: All album points
pl: Wszystkie punkty albumu

en: Controls which image points are shown on an album page. Check to show points for all images in the album. If not checked points are shown only for those images whose thumbs are on the page.
pl: Decyduje, które obrazy są pokazywane na mapie albumu. Zaznacz, aby pokazywać wszystkie zdjęcia z albumu. Jeśli pole nie jest zaznaczone, pokazywane są tylko punkty, których miniatury są na stronie.

en: Map dimensions—width
pl: Szerokość mapy

en: The default width of the map.
pl: Domyślna szerokość map.

en: Map dimensions—height
pl: Wysokość mapy

en: The default height of the map.
pl: Domyślna wysokość map.

en: Allowed maps
pl: Dozwolone mapy

en: Select the map types that are allowed.
pl: Zaznacz dozwolone typy map.

en: Map type selector
pl: Wybór typu mapy

en: Buttons
pl: Przyciski

en: List
pl: Lista

en: Use buttons or list for the map type selector.
pl: Użyj przycisków lub listy do przełączania typu mapy.

en: Map controls
pl: Panel mapy

en: Select the kind of map controls.
pl: Wybierz rodzaj panelu kontrolnego mapy.

en: Map background
pl: Tło mapy

en: Set the map background color to match the one of your theme. (Use the same <em>color</em> values as in your CSS background statements.)
pl: Ustawia tło mapy, tak żeby pasowało do Twojego motywu. (Używa tego samego <em>koloru</em> co deklaracje koloru tła w Twoich arkuszach CSS).

en: Initial map display selection
pl: Początkowy typ mapy

en: Select the initial type of map to display. <br /><strong>Note:</strong> If <code>Google Earth</code> is selected the <em>toggle</em> function which initially hides the map is ignored. The browser <em>Google Earth Plugin</em> does not initialize properly when the map is hidden.
pl: Wybiera początkowy typ mapy.<br /><strong>Uwaga:</strong> jeśli wybrane zostanie <code>Google Earth</code>, funkcja <em>przełącz</em>, ukrywająca mapę, jest ignorowana. Plugin <em>Google Earth Plugin</em> do przeglądarek nie uruchamia się prawidłowo, kiedy mapa jest ukryta.

en: Display or hide the Google Map.
pl: Wyświetl lub ukryj Google Map.

en: Show the content of an media album with .flv/.mp4/.mp3 movie/audio files only as a playlist or as separate players on one page with Flowplayer 3.
pl: Wyświetlaj zawartość albumu multimediów .flv/.mp4/.mp3 w jednym odtwarzaczu za pomocą playlisty lub wielu odtwarzaczach Flowplayer 3.

en: <strong>IMPORTANT:</strong> The Flowplayer 3 plugin needs to be activated to use this plugin and your theme needs to be modified.
pl: <strong>WAŻNE:</strong> Aby używać tego plug-inu musisz włączyć plugin Flowplayer 3 i dostosować swoje motywy.

en: Flash players do not support <em>External Albums</em>.
pl: Odtwarzacze Flash nie wspierają <em>Albumów Zewnętrznych</em>.

en: flow player width
pl: Flowplayer szerokość

en: Player width (Note this refers to the player window. The playlist display itself is styled via CSS.)
pl: Szerokość odtwarzacza (Uwaga, opcja odnosi się tylko do okna odtwarzacza, wygląd listy jest ustalany przez CSS).

en: flow player height
pl: Flowplayer wysokość

en: Player height (Note this refers to the player window. The playlist display itself is styled via CSS.)
pl: Wysokość odtwarzacza (Uwaga, opcja odnosi się tylko do okna odtwarzacza, wygląd listy jest ustalany przez CSS).

en: Autoplay
pl: Automatyczne odtwarzanie

en: Should the video start automatically. Yes if selected. (NOTE: Probably because of a flowplayer bug mp3s are always autoplayed.)
pl: Rozpocznij odtwarzanie automatycznie. (UWAGA: prawdopodobnie przez błąd w odtwarzaczu, pliki mp3 są zawsze odtwarzane automatycznie).

en: Controls autohide
pl: Chowanie kontrolek

en: never
pl: nigdy

en: always
pl: zawsze

en: full screen
pl: przy wideo pełnoekranowym

en: Specifies whether the controlbar should be hidden when the user is not actively using the player.
pl: Decyduje czy pasek z kontrolkami będzie się automatycznie chował, kiedy użytkownik go nie używa.

en: Splash image
pl: Obraz zastępczy

en: Check if you want to display the videothumb of the first playlist entry as a splash/cover image. It will be cropped to the fit the width and height of the player window and will disappear on starting the playlist.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz wyświetlać miniaturkę pierwszego filmu na liście odtwarzania jako jej okładkę. Będzie ona kadrowana tak, aby pasować do rozmiarów odtwarzacza i zniknie po rozpoczęciu odtwarzania listy.

en: Places the latest 3 news articles from Zenphoto.org on the admin overview page.
pl: Umieść 3 najświeższe newsy ze strony Zenphoto.org na stronie poglądowej administratora.

en: PHP version 5 or greater is required.
pl: Wymagana jest 5. wersja PHP lub nowsza.

en: News from Zenphoto.org
pl: Wiadomości z Zenphoto.org

en: A connection to <em>Zenphoto.org</em> could not be established.
pl: Połączenie z <em>Zenphoto.org</em> nie może zostać nawiązane.

en: Provides a means for placing a user registration form on your theme pages.
pl: Pozwala na umieszczanie formularza rejestracji na stronach Twoich motywów.

en: You have received this email because you registered on the site. To complete your registration visit %s.
pl: Otrzymałeś tę wiadomość z powodu rejestracji na stronie. W celu dokończenia rejestracji wejdź na %s.

en: Click here to register for this site.
pl: Kliknij, aby się zarejestrować...

en: Notify
pl: Powiadom

en: If checked, an e-mail will be sent to the gallery admin when a new user has verified his registration.
pl: Jeśli zaznaczone, po potwierdzeniu rejestracji przez użytkownika do administratora wysłane zostanie powiadomienie email.

en: Email ID
pl: Email jako ID

en: If checked, The user's e-mail address will be used as his User ID.
pl: Jeśli zaznaczone, adres email użytkownika będzie używany jako jego identyfikator.

en: Email notification text
pl: Tekst wiadomości email

en: Text for the body of the email sent to the user. <p class="notebox"><strong>Note:</strong> You must include <code>%s</code> in your message where you wish the registration completion link to appear.</p>
pl: Tekst wiadomości wysyłanej do użytkownika. <p class="notebox"><strong>Uwaga:</strong> W tekście wiadomości musisz zawrzeć <code>%s</code>, gdyż jest ono zamieniane na link do aktywacji konta.</p>

en: User registration page
pl: Strona rejestracji użytkowników

en: If this option is set, the visitor login form will include a link to this page. The link text will be labeled with the text provided.
pl: Jeśli ta opcja nie jest pusta, formularz logowania będzie zawierał link do podanej strony. Etykieta linku będzie zawierała podany tekst.

en: If checked, CAPTCHA validation will be required for user registration.
pl: Wymagaj wpisania kodu weryfikacyjnego CAPTCHA podczas rejestracji.

en: Default user group
pl: Domyślna grupa użytkowników

en: Initial group assignment for the new user.
pl: Grupa przypisywana nowym użytkownikom w momencie utworzenia.

en: Default user rights
pl: Standardowe uprawnienia użytkowników

en: View Rights
pl: Prawo do przeglądania

en: Initial rights for the new user.<br />Set to <em>No rights</em> if you want to approve the user.<br />Set to <em>View Rights</em> to allow viewing the gallery once the user is verified.
pl: Prawa użytkowników po rejestracji.<br /><em>Brak praw</em>: użytkownicy muszą zostać zatwierdzeni.<br /><em>Prawo do przeglądania</em>: kiedy zostaną zweryfikowani, mogą przeglądać galerię.

en: script
pl: skrypt

en: *no page selected
pl: *nie wybrano strony

en: Link text
pl: Tekst odnośnika

en: Hint text
pl: Tekst wskazówki

en: Zenphoto Gallery registration
pl: Rejestracja w Galerii Zenphoto

en: %1$s (%2$s) has registered for the zenphoto gallery providing an e-mail address of %3$s.
pl: %1$s (%2$s) zarejestrował się w galerii zenphoto posługując się adresem email %3$s.

en: Registration confirmation
pl: Potwierdzenie rejestracji

en: you are already logged in.
pl: jesteś już zalogowany.

en: Thank you for registering.
pl: Dziękujemy za zarejestrowanie.

en: Your registration information has been accepted. An email has been sent to you to verify your email address.
pl: Dane Twojej rejestracji zostały przyjęte. Wysłaliśmy email w celu potwierdzenia Twojego adresu email.

en: You may now log onto the site.
pl: Możesz się teraz zalogować.

en: Registration failed.
pl: Rejestracja nie powiodła się.

en: The user ID you chose is already in use.
pl: Wybrana nazwa użytkownika jest już w użyciu.

en: You have not filled in all the fields.
pl: Nie wypełniłeś wszystkich pól.

en: Invalid verification link.
pl: Niepoprawny link weryfikujący.

en: Enter a valid email address.
pl: Wpisz prawidłowy adres email.

en: The CAPTCHA you entered was not correct.
pl: Wprowadzony kod weryfikujący nie był poprawny.

en: Your registration request could not be completed.
pl: Twoja rejestracja nie może zostać ukończona.

en: Your registration attempt failed a <code>register_user_registered</code> filter check.
pl: Twoja próba rejestracji nie powiodła się, gdyż nie przeszła testu filtru <code>register_user_registered</code>.

en: Enables jQuery tag suggestions on the search field. Just activate the plugin and the feature is available on the theme's search field.
pl: Włącza sugerowanie tagów w polach wyszukiwania przy pomocy jQuery. Po włączeniu plug-inu funkcja będzie od razu aktywna.

en: an adaption of Remy Sharp's <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '>jQuery Tag Suggestion</a>
pl: zaadoptowano z <a href='http://remysharp.com/2007/12/28/jquery-tag-suggestion/ '>jQuery Tag Suggestion</a> Remy'ego Sharp'a

en: Provides rudimentary user groups.
pl: Zapewnia podstawową funkcjonalność grup.

en: *no group affiliation
pl: *brak przynależności

en: *no group selected
pl: *nie wybrano grupy

en: no group affiliation
pl: brak grup

en: Template:
pl: Szablon:

en: Group:
pl: Grupa:

en: User group membership.<br /><strong>Note:</strong> When a group is assigned <em>rights</em> and <em>managed albums</em> are determined by the group!
pl: Przynależność do grup.<br /><strong>Uwaga:</strong> Grupa decyduje o <em>uprawnieniach</em> i <em>możliwości modyfikacji</em> albumów!

en: assignments
pl: przydziały

en: groups
pl: grupy

en: admin
pl: administratorzy

en: Enable <strong>dynamic-locale</strong> to allow viewers of your site to select the language translation of their choice.
pl: Włącz <strong>dynamic-locale</strong>, aby pozwolić użytkownikom na wybór języka, w którym chcą oglądać galerię.

en: Tiny MCE text editor for backend textareas
pl: Edytor TinyMCE w panelu

en: Text editor configuration
pl: Konfiguracja edytora tekstu

en: Zenpage editor configuration
pl: Konfiguracja edytora Zenpage

en: TinyMCE disabled
pl: TinyMCE wyłączone

en: Zenphoto outgoing mail handler based on the PHP <em>mail</em> facility.
pl: Wbudowany pośrednik poczty wychodzącej Zenphoto wykorzystujący funkcjonalność PHP <em>mail</em>.

en: <code>zenphoto_sendmail</code> failed to send <em>%s</em> to one or more recipients.
pl: <code>zenphoto_sendmail</code> nie był w stanie wysłać <em>%s</em> do jednego lub więcej odbiorców.

en: Adds a theme function to call a slideshow either based on jQuery (default) or Flash using Flowplayer3 if installed.
pl: Dodaje funkcję motywu pozwalającą na uruchomienie pokazu slajdów na bazie jQuery (domyślnie) lub Flasha, używając Flowplayera3 (musi być zainstalowany).

en: Slide width
pl: Szerokość slajdu

en: Width of the images in the slideshow. <em>[jQuery mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
pl: Szerokość obrazów w pokazie. <em>[opcja trybu jQuery]</em><br />Jeśli zostawisz pole puste, użyta zostanie opcja motywu <em>wielkość obrazu</em>.

en: Slide height
pl: Wysokość slajdu

en: Height of the images in the slideshow. <em>[jQuery mode option]</em><br />If empty the theme options <em>image size</em> is used.
pl: Wysokość obrazów w pokazie. <em>[opcja trybu jQuery]</em><br />Jeśli zostawisz pole puste, użyta zostanie opcja motywu <em>wielkość obrazu</em>.

en: Watermark
pl: Znaku wodny

en: Check if you want to use your watermark on the images <em>[jQuery mode option]</em>.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz umieszczać znak wodny na slajdach <em>[opcja trybu jQuery]</em>.

en: Mode
pl: Tryb

en: flash
pl: Flash

en: <em>jQuery</em> for JS ajax slideshow, <em>flash</em> for flash based slideshow.)
pl: <em>jQuery</em> dla pokazów slajdów opartych na JavaScript, <em>Flash</em> dla pokazów opartych na Flash Playerze).

en: Effect
pl: Przejście

en: fade
pl: blaknięcie

en: shuffle
pl: tasowanie

en: zoom
pl: efekt zoom

en: slide X
pl: przesuwanie poziome

en: slide Y
pl: przesuwanie pionowe

en: scroll up
pl: przewinięcie w górę

en: scroll down
pl: przewinięcie w dół

en: scroll left
pl: przewinięcie w lewo

en: scroll right
pl: przewinięcie w prawo

en: The cycle slide effect to be used. <em>[jQuery mode option]</em>
pl: Definiuje efekt przejścia. <em>[opcja trybu jQuery]</em>

en: Speed
pl: Szybkość

en: Speed of the transition in milliseconds.
pl: Prędkość przejścia w milisekundach.

en: Timeout
pl: Czas minął

en: Milliseconds between slide transitions (0 to disable auto advance.) <em>[jQuery mode option]</em>
pl: Milisekund pomiędzy zmianą slajdów (ustaw 0, aby wyłączyć automatyczne przejście slajdów). <em>[opcja trybu jQuery]</em>

en: Check if you want to show the image's description below the slideshow <em>[jQuery mode option]</em>.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz, aby opis zdjęcia ukazał się pod pokazem slajdów <em>[opcja trybu jQuery]</em>.

en: Width of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
pl: Szerokość Flowplayera wyświetlającego pokaz slajdów <em>[opcja trybu Flash]</em>.

en: Height of the Flowplayer display for the slideshow <em>(Flash mode)</em>.
pl: Wysokość Flowplayera wyświetlającego pokaz slajdów <em>[opcja trybu Flash]</em>.

en: Invalid linking to the slideshow page.
pl: Nieprawidłowe linkowanie do strony z pokazem slajdów.

en: This album is password protected!
pl: Ten album jest zabezpieczony hasłem!

en: Stop and return to album or image page
pl: Zatrzymaj i wróć do albumu albo strony obrazu

en: Pause (to stop the slideshow without returning)
pl: Pauza (aby zatrzymać pokaz slajdów bez powracania)

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: back
pl: cofnij

en: Click on the right in the player control bar to view full size.
pl: Kliknij prawej stronie paska kontrolek, aby zobaczyć pełen rozmiar.

en: Provides a quota management system to limit the sum of sizes of images a user uploads.
pl: Udostępnia możliwość nakładania limitów łącznej wielkości obrazów dodawanych przez poszczególnych użytkowników.

en: <strong>Note:</strong> if FTP is used to upload images, manual user assignment is necessary. ZIP file upload is disabled as quotas are not applied to the files contained therein.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Jeśli istnieje możliwość dodawania plików przez FTP, konieczne jest ręczne ustawianie limitów. Dodawanie archiwów ZIP zostanie wyłączone, gdyż limity nie odnoszą się do ich zawartości.

en: Default quota
pl: Domyślny limit miejsca

en: Default size limit in kilobytes.
pl: Domyślny limit miejsca w kilobajtach.

en: Allow ZIP files
pl: Zezwól na archiwa ZIP

en: The size of a ZIP file may be slightly smaller than the sum of the <em>image</em> files it contains. Un-check this box if you wish to disable uploading of ZIP files.
pl: Wielkość archiwów ZIP może być nieznacznie mniejsza niż suma <em>zdjęć</em> znajdujących się w środku. Odznacz to pole, jeśli chcesz uniemożliwić używanie archiwów.

en: Quota:
pl: Limit:

en: Allowed: %s kb
pl: Dozwolone: %s kb

en: (%s kb used)
pl: (%s kb wykorzystane)

en: Image quota information.
pl: Informacje dotyczące limitu miejsca.

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: *no owner
pl: *żaden

en: Assign images to:
pl: Przypisz obrazy do:

en: Uploading is disabled.
pl: Dodawanie jest wyłączone.

en: Your available upload quota is <span %1$s>%2$s</span> kb.
pl: Twoje dostępne miejsce na obrazy wynosi <span %1$s>%2$s</span> kb.

en: A menu creation facility. The <em>Menu</em> tab admin interface lets you create arbitrary menu trees.
pl: Możliwość tworzenia menu. Sekcja <em>menu</em> w panelu administracyjnym pozwala na tworzenie dowolnych drzew menu.

en: News index
pl: Strona główna newsów

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty link.
pl: createMenuIfNotExists pozycja %s ma pusty link.

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty title.
pl: createMenuIfNotExists pozycja %s ma pusty tytuł.

en: createMenuIfNotExists item %s has an empty title or link.
pl: createMenuIfNotExists pozycja %s ma pusty tytuł lub link.

en: createMenuIfNotExists item %s has an invalid type.
pl: createMenuIfNotExists pozycja %s ma niepoprawny typ.

en: createMenuIfNotExists item %1$s MySQL query (%2$s) failed: %3$s.
pl: createMenuIfNotExists pozycja %1s zapytanie MySQL (%2$s) nie powiodło się: %3$s.

en: createMenuIfNotExists has posted processing errors to your debug log.
pl: createMenuIfNotExists zapisało błędy przetwarzania do logu debug.

en: (%u image) | (%u images)
pl[0]: (%u obraz)
pl[1]: (%u obrazy)
pl[2]: (%u obrazów)

en: (%u album) | (%u albums)
pl[0]: (%u album)
pl[1]: (%u albumy)
pl[2]: (%u albumów)

en: Prints an e-mail contact so that visitors may e-mail the site administrator.
pl: Wyświetla e-mail kontaktowy, by użytkownicy mogli skontaktować się z administratorem strony.

en: <p>Fields with <strong>*</strong> are required. HTML or any other code is not allowed. A copy of your e-mail will automatically be sent to the address you provided for your own records.</p>
pl: <p>Pola oznaczone przez <strong>*</strong> są wymagane. Nie wolno używać HTML-a ani żadnego innego kodu. Kopia Twojej wiadomości zostanie automatycznie wysłana na podany przez Ciebie adres dla Twojej informacji.</p>

en: <p>Please confirm that you really want to send this email. Thanks.</p>
pl: <p>Proszę potwierdzić, że na pewno chcesz wysłać tę wiadomość. Dziękujemy.</p>

en: <p>Thanks for your message. A copy has been sent to your provided e-mail address for your own records.</p>
pl: <p>Dziękujemy za wysłanie wiadomości. Kopia została wysłana na podany przez Ciebie adres dla Twojej informacji.</p>

en: Send another message.
pl: Wyślij kolejną wiadomość.

en: show
pl: pokaż

en: omitted
pl: pominięte

en: Set if the <code>%s</code> field should be required, just shown or omitted
pl: Ustaw, czy pole <code>%s</code> ma być wymagane, wyświetlone czy pomijane.

en: Intro text
pl: Tekst wprowadzający

en: The intro text for your contact form
pl: Tekst wprowadzający dla formularza kontaktowego

en: Confirm text
pl: Tekst potwierdzenia

en: The text that asks the visitor to confirm that he really wants to send the message.
pl: Tekst pytający odwiedzającego czy na pewno chce wysłać wiadomość.

en: Thanks text
pl: Tekst podziękowania

en: The text that is shown after a message has been confirmed and sent.
pl: Tekst, który ma zostać wyświetlony po potwierdzeniu wysłania wiadomości.

en: New message link text
pl: Tekst odnośnika Nowa Wiadomość

en: The text for the link after the thanks text to return to the contact page to send another message.
pl: Test odnośnika po wyświetleniu podziękowania, prowadzącego z powrotem do strony kontaktowej w celu wysłania kolejnej wiadomości.

en: Mail address
pl: Adres pocztowy

en: The e-mail address the messages should be sent to. Enter more than one address separated by comma without any spaces.
pl: Adres e-mail, na który powinny być wysyłane wiadomości. Oddzielaj kolejne adresy przecinkami lub spacjami.

en: Require confirmation
pl: Wymagaj potwierdzenia

en: If checked, a confirmation form will be presented before sending the contact message.
pl: Jeśli zaznaczone, przed wysłaniem wiadomości kontaktowej wyświetlany będzie dodatkowy formularz potwierdzający.

en: Title field
pl: Tytuł

en: Title field.
pl: Tytuł.

en: Name field
pl: Nazwisko

en: Name field.
pl: Nazwisko.

en: Company field
pl: Firma

en: Company field.
pl: Firma

en: Street field
pl: Ulica

en: Street field.
pl: Ulica.

en: City field
pl: Miasto

en: City field.
pl: Miasto.

en: Country field
pl: Kraj

en: Country field.
pl: Kraj.

en: E-mail field
pl: E-mail

en: E-mail field.
pl: E-mail.

en: Website field
pl: WWW

en: Website field.
pl: WWW.

en: Check if CAPTCHA should be required.
pl: Zaznacz, jeśli kod weryfikacyjny CAPTCHA powinien być wymagany.

en: Phone field
pl: Telefon

en: Phone number field.
pl: Numer telefonu.

en: Subject field
pl: Temat

en: Subject field.
pl: Temat.

en: Message field
pl: Wiadomość

en: Message field.
pl: Wiadomość.

en: a <strong>title</strong>
pl: <strong>tytuł</strong>

en: a <strong>name</strong>
pl: <strong>Imię</strong>

en: a <strong>company</strong>
pl: <strong>firma</strong>

en: a <strong>street</strong>
pl: <strong>ulica</strong>

en: a <strong>city</strong>
pl: <strong>miasto</strong>

en: a <strong>country</strong>
pl: <strong>kraj</strong>

en: a <strong>valid email address</strong>
pl: <strong>prawidłowy e-mail</strong>

en: a <strong>website</strong>
pl: <strong>strona www</strong>

en: a <strong>phone number</strong>
pl: <strong>numer telefonu</strong>

en: a <strong>subject</strong>
pl: <strong>temat</strong>

en: a <strong>message</strong>
pl: <strong>wiadomość</strong>

en: <strong>the correct CAPTCHA verification code</strong>
pl: <strong>prawidłowy kod weryfikacyjny</strong>

en: <p style='color:red'>Please enter
pl: <p style='color:red'>Proszę wprowadzić

en:  and
pl: i

en: . Thanks.</p>
pl: . Dziękuję.</p>

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Discard
pl: Zrezygnuj

en: A CMS plugin that adds the capability to run an entire gallery focused website with zenphoto.
pl: Plugin <acronym lang="pl" title="System Zarządzania Treścią">CMS</acronym> przeznaczony do prowadzenia całych stron skupionych wokół galerii zenphoto.

en: <strong>Note:</strong> This feature must be integrated into your theme. Of the distributed themes, only <code>Zenpage</code> and <code>effervescence+</code> support Zenpage.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Twój motyw musi być przystosowany do używania tego dodatku. Spośród standardowych motywów jedynie <code>Zenpage</code> i <code>effervescence+</code> posiadają wymagane wsparcie.

en: Read more
pl: Czytaj dalej

en: Visit gallery page
pl: Pokaż stronę galerii

en: %1$u new item in <em>%2$s</em>: %3$s
pl: %1$u nowy element w <em>%2$s</em>: %3$s

en: %1$u new items in <em>%2$s</em>: %3$s
pl: %1$u nowych elementów w <em>%2$s</em>: %3$s

en: Articles per page (theme)
pl: Artykułów na stronę (motyw)

en: How many news articles you want to show per page on the news or news category pages.
pl: Jak wiele artykułów chcesz wyświetlać na stronie newsów i podstronach.

en: News article text length
pl: Długość tekstu artykułów

en: The length of news article excerpts in news or news category pages. Leave blank for full text.
pl: Długość fragmentów artykułów, które mają się wyświetlać na stronach newsów i podstronach. Jeśli chcesz wyświetlać całe artykuły, pozostaw pole puste.

en: News article text shorten indicator
pl: Sposób przerywania artykułów

en: Something that indicates that the article text is shortened, ' (...)' by default.
pl: Sekwencja, która będzie umieszczana pod skrótami artykułów, wskazując, że treść została urwana. Domyślnie "(...)".

en: The text for the link to the full article.
pl: Tekst linku do pełnego artykułu.

en: RSS feed item number
pl: Feed RSS

en: The number of news articles you want to appear in your site's News RSS feed.
pl: Liczba artykułów, które mają być umieszczane w kanale RSS Newsów.

en: RSS feed text length
pl: Długość wiadomości RSS

en: The text length of the Zenpage RSS feed items. No value for full length.
pl: Długość tekstu wiadomości w kanale RSS Zenpage. Jeśli chcesz umieszczać całe artykuły, pozostaw pole puste.

en: News articles per page (admin)
pl: Newsów na stronie (administratora)

en: How many news articles you want to show per page on the news article admin page.
pl: Ile wiele newsów na stronę chcesz wyświetlać na głównej stronie administratora.

en: News page name
pl: Nazwa strony z newsami

en: If you want to rename the theme page <em>news.php</em> that is used to display news, you need to enter the new name without the .php suffix here.
pl: Jeśli chcesz używać do wyświetlania newsów pliku innego niż <em>news.php</em>, musisz tu podać jego nazwę, bez końcówki .php.

en: <strong>Note: </strong>If you use mod_rewrite you need to modify your <em>.htaccess</em> file manually, too!
pl:  <strong>Uwaga: </strong>Jeśli używasz mod_rewrite będziesz też musiał ręcznie zmodyfikować plik <em>.htaccess</em>!

en: Pages page name
pl: Nazwa strony ze stronami

en: If you want to rename the theme page <em>pages.php</em> that is used to display pages, you need to enter the new name without the .php suffix here.
pl: Jeśli chcesz używać do wyświetlania Twoich stron pliku innego niż <em>pages.php</em>, musisz tu podać jego nazwę, bez końcówki .php.

en: Set to enable the CombiNews feature to show news articles and latest gallery items together on the news section's overview page(s).
pl: Zaznacz w celu włączenia CombiNews, czyli wyświetlania informacji o artykułach i nowościach w galerii na stronie newsów użytkownika.

en: <strong>Note:</strong> Images/albums and news articles are still separate, your Zenphoto gallery is not touched in any way! <strong>IMPORTANT: This feature requires MySQL 4.1 or later.</strong>
pl: <strong>Uwaga:</strong> Obrazy i albumy pozostają oddzielną częścią programu i nie są przez tę opcję w żaden sposób modyfikowane. <strong>WAŻNE: do działania wymagana jest wersja MySQL 4.1 lub wyższa.</strong>

en: CombiNews: Gallery page link
pl: CombiNews: Tekst linku

en: The text for the 'read more'/'view more' link to the gallery page for images/movies/audio.
pl: Tekst linku prowadzącego do strony zdjęcia/nagrania/filmy w galerii.

en: CombiNews: Mode
pl: CombiNews: Tryb

en: latest images: sized image
pl: ostatnie obrazy: przeskalowany obraz

en: latest images: thumbnail
pl: ostatnie obrazy: miniaturka

en: latest albums: sized image
pl: ostatnie albumy: przeskalowany obraz

en: latest albums: thumbnail
pl: ostatnie albumy: miniaturka

en: latest albums: thumbnail-customcrop
pl: ostatnie albumy: miniaturka-specjalne kadrowanie

en: latest images: thumbnail-customcrop
pl: ostatnie obrazy: miniaturka-specjalne kadrowanie

en: latest images by album: thumbnail
pl: ostatnie obrazy wg albumu: miniaturka

en: latest images by album: thumbnail-customcrop
pl: ostatnie obrazy wg albumu: miniaturka-specjalne kadrowanie

en: latest images by album: sized image
pl: ostatnie obrazy wg albumu: przeskalowany obraz

en: What you want to show within the CombiNews section.<br /><ul><li>Latest images: Entries for all images ever added</li><li>Latest albums: Entries for all albums ever created</li><li>Latest images by album: Entries for all images but grouped by images that have been added within a day to each album (Scheme: 'x new images in album y on date z')</li></ul>
pl: Co chcesz wyświetlać w sekcji CombiNews.<br /><ul><li>Najnowsze obrazy: Wpisy dla wszystkich obrazów</li><li>Najnowsze albumy: Wpisy dla wszystkich albumów</li><li>Ostatnie obrazy względem albumów: Wpisy dla wszystkich obrazów pogrupowane według dodanych w ciągu ostatniego dnia do poszczególnych albumów (Schemat: 'x nowych obrazów w albumie y dnia z')</li></ul>

en: CombiNews: Sized image size
pl: CombiNews: Wielkość obrazka

en: The size of the sized image shown the CombiNews section <em>(only in latest images-sizedimage or latest albums-sizedimage mode)</em>.
pl: Wielkość przeskalowanego obrazka pokazywanego w sekcji CombiNews <em>(dotyczy tylko opcji przeskalowany obraz)</em>.

en: CombiNews: Sort order
pl: CombiNews: Kolejność

en: date
pl: data

en: id
pl: identyfikator

en: mtime
pl: data modyfikacji

en: The sort order for your gallery items within the CombiNews display except for <em>latest images by album</em> which is by date or mtime only. 'date' (date order), 'id' (added to db order), 'mtime' (upload order).
pl: Kolejność wyświetlania elementów w sekcji CombiNews: 'data' (data utworzenia), 'identyfikator' (kolejność dodawania), 'data modyfikacji' (data modyfikacji obrazu). Nie dotyczy <em>Ostatnie obrazy względem albumów</em>, gdzie zawsze sortuje się po dacie dodania lub modyfikacji.

en: <strong>Note: </strong> If you experience unexpected results, this refers only to the images that are fetched from the database. Even if they are fetched by id they will be sorted by date with the articles afterwards since articles only have a date.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Sortowanie może dawać efekty inne od oczekiwanych i dotyczy tylko obrazów pobieranych z bazy danych. Nawet jeśli posortujesz obrazy po identyfikatorze albo czasie modyfikacji i tak później zostaną one posortowane po dacie razem z artykułami.

en: CombiNews: Gallery link
pl: CombiNews: Link do galerii

en: Choose if you want to link from the image entry to its image page directly or to the album page (if CombiNews mode is set for albums the link is automatically only linking to albums). This affects all links of the entry (<em>title</em>, <em>image</em> and the <em>visit gallery link</em>
pl: Wybierz, czy linki do galerii związane z obrazkiem mają prowadzić do strony obrazka czy jego albumu. Opcja ma znaczenie tylko jeśli w sekcji CombiNews wyświetlane są obrazy i wpływa na wszystkie linki (<em>tytuł</em>, <em>obraz</em> i <em>link do strony galerii</em>).

en: CombiNews: Thumbnail crop width
pl: CombiNews: Szerokość kadrowania miniatur

en: For <em>thumbnail custom crop</em> only. Leave empty if you don't want to use it.
pl: Dotyczy tylko <em>niestandardowego kadrowania</em>. Pozostaw puste, jeśli nie używasz tej opcji.

en: CombiNews: Thumbnail crop height
pl: CombiNews: Wysokość kadrowania miniatur

en: CombiNews: Thumbnail width
pl: CombiNews: Szerokość miniatur

en: CombiNews: Thumbnail height
pl: CombiNews: Wysokość miniatur

en: CombiNews: Thumbnail crop x axis
pl: CombiNews: Kadrowanie na osi x

en: CombiNews: Thumbnail crop y axis
pl: CombiNews: Kadrowanie na osi y

en: CombiNews: Show image description
pl: CombiNews: Wyświetl opis obrazu

en: Set to show the image description with every item if using the CombiNews mode <em>latest images by album</em> only. Printed as a paragraph.
pl: Zaznacz, aby wyświetlać opis obiektów, jeśli używasz trybu <em>Ostatnie obrazy względem albumów</em>. Wyświetlanie w formie paragrafu.

en: CombiNews: Show image title
pl: CombiNews: Wyświetl tytuł obrazu

en: Set to show the image title with every item if using the CombiNews mode <em>latest images by album</em> only. Printed as h4-headline.
pl: Zaznacz, aby wyświetlać tytuł obiektów, jeśli używasz trybu <em>Ostatnie obrazy względem albumów</em>. Wyświetlanie w formie nagłówka &lt;h4&gt;.

en: CombiNews: Custom title (singular)
pl: CombiNews: Niestandardowy format (liczba pojedyncza)

en: Custom title for the article in sprintf() syntax. %1$u = number of new items, %2$s = title of the album they are in, %3$s = titles of the new items. Never leave any of these three out! (<em>latest images by album</em> option only).
pl: Niestandardowy format dla wpisów w składni funkcji sprintf(). %1$u = liczba nowych obiektów, %2$s = w którym albumie są te obiekty, %3$s = nazwy obiektów. Wszystkie spośród tych trzech muszą wystąpić! (Dotyczy tylko opcji<em>najnowsze obrazy względem albumów</em>).

en: CombiNews: Custom title (plural)
pl: CombiNews: Niestandardowy format (liczba mnoga)

en: CombiNews: Custom title - Number of image titles
pl: CombiNews: Niestandardowy format - ilość wpisów

en: How many images titles you want to show with the custom title (<em>latest images by album</em> option only).
pl: Ilość wpisów o nowych obrazach (dotyczy tylko opcji<em>najnowsze obrazy względem albumów</em>).

en: Enable <strong>flowplayer 3</strong> to handle multimedia files.
pl: Włącz <strong>flowplayer 3</strong> do obsługi multimediów.

en: <strong>IMPORTANT</strong>: Only one multimedia player plugin can be enabled at the time and the class-video plugin must be enabled, too.
pl: <strong>WAŻNE:</strong> Tylko jeden odtwarzacz multimediów może być aktywny w danym momencie, ponadto włączony musi być też plugin class-video.

en: Please see <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a> for more info about the player and its license.
pl: Odwiedź <a href='http://flowplayer.org'>flowplayer.org</a>, aby dowiedzieć się więcej o odtwarzaczu oraz jego licencji.

en: Player width (ignored for <em>mp3</em> files.)
pl: Szerokość odtwarzacza (ignorowana dla plików <em>mp3</em>).

en: Player height (ignored for <em>mp3</em> files.)
pl: Wysokość odtwarzacza (ignorowana dla plików <em>mp3</em>).

en: Player background color
pl: Kolor tła

en: The color of the player background.
pl: Kolor tła odtwarzacza

en: Player background color gradient
pl: Nasycenia tła

en: low
pl: niski

en: medium
pl: średni

en: high
pl: wysoki

en: Gradient setting for player background color.
pl: Stopień nasycenia koloru tła odtwarzacza.

en: Controls background color
pl: Kolor tła kontrolek

en: Background color of the controls.
pl: Kolor tła kontrolek.

en: Controls background color gradient
pl: Nasycenie tła kontrolek

en: Gradient setting for background color of the controls.
pl: Stopień nasycenia koloru tła kontrolek.

en: Controls border color
pl: Kolor ramki kontrolek

en: Color of the border of the player controls
pl: Kolor obramowania kontrolek odtwarzacza

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Changes the color of the Flowplayer's background canvas. By default the canvas is all black. You can specify a value of -1 and the background will not be drawn (only the video will be visible).
pl: Zmienia kolor tła Flowplayer'a. Domyślnie płótno jest czarne. Możesz ustawić wartość -1, aby nie rysować tła (widoczny będzie tylko obraz wideo).

en: fullscreen
pl: przy wideo pełnoekranowym

en: Controls time color
pl: Kolor czasu odtwarzania

en: Value for the font color in the time field. This is the running time.
pl: Ustala kolor czcionki tekstu pokazującego upływ czasu na pasku kontrolek. Dotyczy czasu, który upłynął.

en: Controls duration color
pl: Kolor czasu trwania

en: Value for the font color in the time field that specifies the total duration of the clip or total time.
pl: Ustala kolor czcionki tekstu pokazującego czas trwania klipu na pasku kontrolek.

en: Controls progress bar color
pl: Kolor paska postępu

en: Color of the progress bar. This is the bar in the timeline from zero time to the point where playback is at a given time.
pl: Ustala kolor paska postępu. Kolor paska czasu od początku do momentu, w którym znajduje się odtwarzanie.

en: Controls progress bar gradient
pl: Nasycenie paska postępu

en: Gradient setting for the progress bar.
pl: Stopień nasycenia koloru paska postępu.

en: Controls buffer color
pl: Kolor paska bufora

en: Color of the buffer. The buffer is the bar that indicates how much video data has been read into the player's memory.
pl: Kolor bufora to kolor paska pokazującego, jak dużo klipu zostało wczytane do pamięci.

en: Controls buffer gradient
pl: Nasycenie paska bufora

en: Gradient setting for the buffer.
pl: Stopień nasycenia koloru paska bufora.

en: Controls slider color
pl: Kolor paska odtwarzania

en: Background color for the timeline before the buffer bar fills it. The same background color is also used in the volume slider.
pl: Kolor tła dla linii czasu, zanim zostanie wypełniona przez pasek bufora. Ten sam kolor będzie też użyty dla suwaka głośności.

en: Controls slider gradient
pl: Stopień nasycenia koloru paska odtwarzania

en: Gradient setting for the sliders.
pl: Stopień nasycenia koloru dla suwaków.

en: Controls button color
pl: Kolor przycisków kontrolek

en: Color of the player buttons: stop, play, pause and full screen.
pl: Kolor przycisków stop, play, pause i fullscreen.

en: Controls hover button color
pl: Kolor podświetlania

en: Button color when the mouse is positioned over them.
pl: Kolor przycisków, kiedy znajduje się nad nimi kursor myszy.

en: Splash image scale
pl: Skalowanie obrazu

en: fit
pl: dopasuj

en: half
pl: połowa

en: orig
pl: oryginalny

en: scale
pl: skaluj

en: Setting which defines how video is scaled on the video screen. Available options are:<br /><em>fit</em>: Fit to window by preserving the aspect ratio encoded in the file's metadata.<br /><em>half</em>: Half-size (preserves aspect ratio)<br /><em>orig</em>: Use the dimensions encoded in the file. If the video is too big for the available space, the video is scaled using the 'fit' option.<br /><em>scale</em>: Scale the video to fill all available space. This is the default setting.
pl: Dopasowanie wideo do rozmiarów wyświetlania. Możliwości:<br /><em>dopasuj</em>: dopasuj do okna zachowując aspektu pliku zapisany w metadanych.<br /><em>połowa</em>: połowa wielkości (zachowuje aspekt)<br /><em>oryginalny</em>: użyj rozmiarów zapisanych w pliku, w przypadku, gdy plik jest za duży przeskaluj w dół (opcja <em>dopasuj</em>)<br /><em>skaluj</em>: przeskaluj wideo tak, aby zajmowało cały dostępny obszar (domyślne).

en: Video scale
pl: Skalowanie wideo

en: Provides a means allowing users to select the image size to view.
pl: Pozwala użytkownikowi decydować o rozmiarze wyświetlanego obrazka.

en: Image sizes allowed
pl: Dozwolone rozmiary zdjęć

en: List of sizes from which the viewer may select.<br />The form is "$s=&lt;size&gt;" or "$h=&lt;height&gt;,$w=&lt;width&gt;;"....<br />See printCustomSizedImage() for details
pl: Lista rozmiarów, spośród których odwiedzający może wybierać.<br />Formularz ma postać  "$s=&lt;rozmiar&gt;" lub "$h=&lt;wysokość&gt;, $w=&lt;szerokość&gt;;"...<br />Więcej szczegółów w dokumentacji funkcji printCustomSizedImage().

en: Default size
pl: Domyślna wielkość

en: The initial size for the image. Format is a single instance of the sizes list.
pl: Początkowy rozmiar obrazu. Format wpisu powinien mieć postać pojedynczego wpisu opcji <em>Dozwolone rozmiary zdjęć</em>.

en: Select image size
pl: Wybierz rozmiar obrazu

en: There is a format error in your <em>viewer_size_image_sizes</em> option string.
pl: Format deklaracji opcji <em>viewer_size_image_sizes</em> jest nieprawidłowy.

en: There is a format error in your $usersizes string.
pl: Niepoprawny format tekstu $usersizes.

en: There is a format error in user size selection
pl: Wybrana wielkość nie jest poprawnie sformatowana.

en: There is a format error in your $default parameter
pl: Niepoprawny format parametru $default.

en: Video and MP3/4 handling for Zenphoto. This plugin must always be enabled to use multimedia content.
pl: Obsługa MP3/4. Aby używać multimediów, ten plugin musi być zawsze włączony.

en: Quicktime video width
pl: Szerokość filmów Quicktime

en: Quicktime video height
pl: Wysokość filmów Quicktime

en: 3gp video width
pl: Szerokość filmów 3gp

en: 3gp video height
pl: Wysokość filmów 3gp

en: Extracts <em>XMP</em> metadata from images and <code>XMP</code> sidecar files.
pl: Wydobywa metadane <em>XMP</em> z obrazów i plików pomocniczych <code>XMP</code>.

en: Sidecar file extension
pl: Rozszerzenia plików pomocniczych

en: The plugin will look for files with <em>image_name.extension</em> and extract XMP metadata from them into the <em>image_name</em> record.
pl: Plugin przejrzy pliki mające nazwę w postaci <em>nazwa_obrazu.rozszerzenie</em> w celu wydobycia z nich metadanych XMP i zachowanie ich w rekordzie obrazu.

en: Process extensions
pl: Przetwarzaj rozszerzenia

en: If no sidecar file exists and the extension is enabled, the plugin will search within that type <em>image</em> file for an <code>XMP</code> block. <strong>Warning</strong> do not set this option unless you require it. Searching image files can be computationally intensive.
pl: Jeśli nie zostanie znaleziony plik pomocniczy i to rozszerzenie jest włączone, rozszerzenie przeskanuje plik <em>obrazu</em> w poszukiwaniu sekcji <code>XMP</code>. <strong>Uwaga</strong> nie uruchamiaj tej opcji, chyba, że naprawdę jej potrzebujesz. Przeszukiwanie plików obrazów jest bardzo czasochłonne.

en: A plugin to print the most common HTML meta tags to the head of your site's pages. Tags are selected from existing Zenphoto info such as gallery description, tags, or Zenpage news categories.
pl: Plugin dodaje do nagłówka strony tagi HTML-a 'meta', bazując na informacjach podanych w Zenphoto takich, jak na przykład: opis galerii, tagi zdjęć albo kategorie artykułów. Tagi meta są wykorzystywane przez przeglądarki i wyszukiwarki. Włączenie plug-inu nie zmienia wyglądu strony.

en: Cache control
pl: Kontrola cache'u

en: If the browser cache should be used.
pl: Określa, czy strona powinna być przechowywana w pamięci podręcznej przeglądarki.

en: If the pages should be allowed to be cached on proxy servers.
pl: Określa, czy strona może być dodawana do pamięci podręcznej serwerów proxy.

en: If and how robots are allowed to visit the site. Default is 'index'. Note that you also should use a robot.txt file.
pl: Określa czy i jaki dostęp do strony mają roboty wyszukiwarek internetowych. Domyślnie mogą ją indeksować. Pamiętaj, że powinieneś też używać pliku robot.txt.

en: Revisit after
pl: Wróć po

en: Request the crawler to revisit the page after x days.
pl: Nakazuje wyszukiwarce powrócić po x dniach.

en: Expires
pl: Wygasa

en: When the page should be loaded directly from the server and not from any cache. You can either set a date/time in international date format <em>Sat, 15 Dec 2001 12:00:00 GMT (example)</em> or a number. A number then means seconds, the default value <em>43200</em> means 12 hours.
pl: Kiedy strona powinna zostać ponownie odczytana z serwera z pominięciem pamięci podręcznych. Możesz ustawić tę wartość na datę w formacie międzynarodowym, np. <em>Sat, 15 Dec 2001 12:00:00 GMT</em> lub liczbę sekund od pobrania do pamięci podręcznej, np. <em>43200</em>, czyli 12 godzin.

en: HTML meta tags
pl: Tagi meta HTML-a

en: Which of the HTML meta tags should be used. For info about these in detail please refer to the net.
pl: Które z tagów powinny być dodawane. Jeśli nie znasz użycia któregoś z nich, bez kłopotu znajdziesz opis w Internecie.

en: Deprecated Zenphoto functions. These functions have been removed from mainstream Zenphoto as they have been supplanted. They are not maintained and they are not guaranteed to function correctly with the current version of Zenphoto.
pl: Przestarzałe funkcje Zenphoto. Funkcje te zostały usunięte z głównego wydania Zenphoto, ponieważ zastąpiły je inne. Nie są już utrzymywane i nie ma gwarancji, że będą działać prawidłowo z aktualną wersją Zenphoto.

en: getZenpageHitcounter is deprecated. Use getHitcounter().
pl: getZenpageHitcounter jest przestarzałe. Używaj getHitcounter().

en: printImageEXIFData is deprecated. Use printImageMetadata().
pl: printImageEXIFData jest przestarzałe. Używaj printImageMetadata().

en: printCustomSizedImageMaxHeight is deprecated. Use printCustomSizedImageMaxSpace().
pl: printCustomSizedImageMaxHeight jest przestarzałe. Używaj printCustomSizedImageMaxSpace().

en: getCommentDate is deprecated. Use getCommentDateTime().
pl: getCommentDate jest przestarzałe. Używaj getCommentDateTime().

en: getCommentTime is deprecated. Use getCommentDateTime().
pl: getCommentTime jest przestarzałe. Używaj getCommentDateTime().

en: hitcounter is deprecated. Use getHitcounter().
pl: hitcounter jest przestarzałe. Używaj getHitcounter().

en: my_truncate_string is deprecated. Use truncate_string().
pl: my_truncate_string jest przestarzałe. Używaj truncate_string().

en: getImageEXIFData is deprecated. Use getImageMetaData().
pl: getImageEXIFData jest przestarzałe. Używaj getImageMetaData().

en: getAlbumPlace is deprecated. Use getAlbumLocation().
pl: getAlbumPlace jest przestarzałe. Używaj getAlbumLocation().

en: printAlbumPlace is deprecated. Use printAlbumLocation().
pl: printAlbumPlace jest przestarzałe. Używaj printAlbumLocation().

en: (No place...)
pl: (Brak miejsca...)

en: zenpageHitcounter is deprecated. Use getHitcounter().
pl: zenpageHitcounter jest przestarzałe. Używaj getHitcounter().

en: function is deprecated.
pl: funkcja jest przestarzała.

en: Prints a tag cloud of all image tags from an album optionally including the subalbums or the album tags including sub album tags.
pl: Wyświetla chmurę tagów wszystkich obrazów z albumu opcjonalnie również podalbumów.

en: Adds several theme functions to enable images, album, news, or pages to be rated by users.
pl: Dodaje kilka funkcji motywu, aby umożliwić odwiedzającym ocenianie zdjęć, albumów, newsów, artykułów i stron.

en: All ratings have been set to <em>unrated</em>.
pl: Wszystkie elementy zostały ustawione na <em>nieocenione</em>.

en: retract
pl: odwołaj

en: open
pl: otwarte

en: members &amp; guests
pl: członkowie i goście

en: members only
pl: członkowie

en: closed
pl: zamknięte

en: Voting state
pl: Uprawnienia do głosowania

en: <em>Enable</em> state of voting.
pl: Ustala, kto może oddawać głosy w galerii.

en: Split stars
pl: Połówki gwiazdek

en: Enable to allow rating stars to show half stars for fractional rating values. May cause performance problems for pages with large numbers of rating elements.
pl: Pokazuj połówki gwiazdek, aby umożliwić oddawanie bardziej precyzyjnych głosów. Włączenie opcji może doprowadzić do problemów z wydajnością na stronach z dużą ilością głosowań.

en: Individual image control
pl: Wybór zdjęć z głosowaniem

en: Enable to allow voting status control on individual images.
pl: Pozwala określić dla każdego zdjęcia z osobna, czy można na nie głosować.

en: Recast vote
pl: Zmień głos

en: Show rating
pl: Pokaż oceny

en: Show previous vote
pl: Pokaż poprzedni głos

en: Allow users to change their vote. If Show previous vote is chosen, the stars will reflect the last vote of the viewer. Otherwise they will reflect the current rating.
pl: Zezwól użytkownikom na zmianę głosu. Jeśli wybrano <em>Pokaż poprzedni głos</em>, gwiazdki będą ustawione na głos odwiedzającego. W przeciwnym razie będą pokazywały średnią ocenę.

en: Rating %2$.1f (%1$u vote) | Rating %2$.1f (%1$u votes)
pl[0]: Ocena %2$.1f (%1$u głos)
pl[1]: Oceny %2$.1f (%1$u głosy)
pl[2]: Ocen %2$.1f (%1$u głosów)

en: Not yet rated
pl: Nie oceniono

en: 1 star
pl: 1 gwiazdka

en: 2 stars
pl: 2 gwiazdki

en: 3 stars
pl: 3 gwiazdki

en: 4 stars
pl: 4 gwiazdki

en: 5 stars
pl: 5 gwiazdek

en: Submit &raquo;
pl: Zatwierdź &raquo;

en: Vote Submitted
pl: Głos zatwierdzony

en: nothing to submit
pl: nie ma czego zatwierdzać

en: Vote Status:
pl: Status głosu:

en: Reset all ratings
pl: Wyczyść rankingi

en: Sets all ratings to unrated.
pl: Ustawia wszystkie elementy na nieocenione.

en: Adds static HTML cache functionality to Zenphoto.
pl: Daje możliwość przechowywania statycznej zawartości HTML Zenphoto.

en: Static HTML Cache folder could not be created. Please try to create it manually via FTP with chmod 0777.
pl: Folder pamięci podręcznej statycznego  HTML-a <em>cache_html</em> nie może zostać utworzony. Proszę stworzyć go ręcznie i nadać mu uprawnienia 0777.

en: HTML cache cleared.
pl: Pamięć podręczna HTML wyczyszczona.

en: Static HTML cache expire
pl: Cache HTML-a wygasa

en: When the cache should expire in seconds. Default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).
pl: Kiedy pliki w pamięci podręcznej powinny zostać uznane za nieaktualne. Domyślnie 86400 sekund (1 dzień = 24 godz * 60 min * 60 sek).

en: Excluded pages
pl: Nie zapisuj stron

en: The list of pages to excluded from cache generation. Pages that can be excluded are custom theme pages including Zenpage pages (these optionally more specific by titlelink) and the standard theme files image.php (optionally by image file name), album.php (optionally by album folder name) or index.php.<br /> If you want to exclude a page completely enter <em>page-filename.php/</em>. <br />If you want to exclude a page by a specific title, image filename, or album folder name enter <em>pagefilename.php/titlelink or image filename or album folder</em>. Separate several entries by comma.
pl: Lista stron, które nie będą zapisywane w pamięci podręcznej. Możesz wykluczyć zarówno nietypowe jak i typowe pliki motywów np. image.php (z możliwością zdefiniowania nazwy obrazu), album.php (nazwy albumu), index.php oraz strony Zenpage (titlelink).<br />Jeśli chcesz wyłączyć plik w całości, wpisz <em>nazwa_pliku.php/</em>.<br />Jeśli chcesz wyłączyć plik z określonym tytułem, obrazkiem albo folderem albumu, podaj informację po znaku "/", np. <em>nazwa_pliku.php/zdjecie.jpg</em>. Wpisy rozdzielaj kropką.

en: Cached content served by static_html_cache in %u seconds
pl: Wygenerowany kod HTML jest ponownie używany przez %u sekund

en: Content generated dynamically in %u seconds
pl: Treść wygenerowana dynamicznie w %u sekund

en: Purge HTML cache
pl: Wyczyść pamięć HTML

en: Clear the static HTML cache. HTML pages will be re-cached as they are viewed.
pl: Czyści pamięć podręczną HTML-a. Strony zostaną ponownie dodane do pamięci podręcznej podczas przeglądania.

en: Zenphoto outgoing mail handler based on the <em>PHPMailer</em> class mailing facility.
pl: Wbudowany pośrednik poczty wychodzącej Zenphoto bazujący na <em>PHPMailer</em>.

en: Mail protocol
pl: Protokół pocztowy

en: Select the mail protocol you wish to be used.
pl: Wybierz protokół poczty, który ma być używany.

en: Outgoing mail server
pl: Serwer poczty wychodzącej

en: Outgoing mail server.
pl: Serwer poczty wychodzącej.

en: Secure mail
pl: Bezpieczna poczta

en: Set to use <em>SSL</em> protocol.
pl: Włącz, aby używać protokołu <em>SSL</em>.

en: Mail user
pl: Użytkownik poczty

en: <em>User ID</em> for mail server.
pl: <em>Użytkownik</em> serwera poczty.

en: Mail password
pl: Hasło poczty

en: <em>Password</em> for mail server.
pl: <em>Hasło</em> serwera poczty.

en: POP port
pl: Port POP

en: POP port number.
pl: Numer portu POP.

en: SMTP port
pl: Port SMTP

en: SMTP port number.
pl: Numer portu SMTP.

en: <code>PHPMailer</code> failed to send <em>%1$s</em>. ErrorInfo:%2$s
pl: <code>PHPMailer</code> nie był w stanie wysłać <em>%1$s</em>. ErrorInfo:%2$s

en: Adds a theme function printAlbumMenu() to print an album menu either as a nested list (context sensitive) or as a dropdown menu.
pl: Dodaje funkcję motywu printAlbumMenu(), wyświetlającą menu albumu jako zagnieżdżoną listę albo menu rozwijane.

en: "List" subalbum level
pl: Zagnieżdżenie "List"

en: The depth of subalbum levels shown with the <code>printAlbumMenu</code> and <code>printAlbumMenuList</code> "List" option. Note: themes may override this default.
pl: Maksymalny poziom zagnieżdżenia podalbumów wyświetlany przez opcję "List" funkcji <code>printAlbumMenu</code> and <code>printAlbumMenuList</code>. Uwaga: motywy mogę nadpisywać tę wartość.

en: Show counts
pl: Pokaż ilości

en: If checked, image and album counts will be included in the list. Note: Themes may override this option.
pl: Jeśli zaznaczone, liczba obrazów i albumów będą wyświetlane na liście. Uwaga: motywy mogę nadpisywać tę opcję.

en: sitemap cache cleared.
pl: Pamięć podręczna sitemap wyczyszczona.

en: Generates a sitemaps.org compatible XML file, for use with Google and other search engines. It supports albums and images as well as optionally Zenpage pages, news articles and news categories. Renders the sitemap if called via "www.yourdomain.com/zenphoto/sitemap.php" in the URL.
pl: Tworzy kompatybilny z portalem sitemaps.org plik XML wykorzystywany przez Google i inne wyszukiwarki. Wspiera albumy oraz obrazy jak i opcjonalnie strony Zenpage, newsy i ich kategorie. Tworzenie mapy strony jest wywoływane przez podanie "www.twojadomena.com/zenphoto/sitemap.php" w adresie.

en: <strong>Note:</strong> The index links may not match if using the Zenpage option "news on index" that some themes provide! Also it does not "know" about "custom pages" outside Zenpage or any special custom theme setup!!
pl: <strong>Uwaga:</strong> Adresy linków mogą być nieprawidłowe, jeśli używa się opcji "newsy na stronie głównej". Ponadto plugin nie sprawdza "innych stron" niezwiązanych z Zenphoto lub utworzonych w niestandardowy sposób przez motyw!

en: sitemap cache folder could not be created. Please try to create it manually via FTP with chmod 0777.
pl: Folder pamięci podręcznej sitemap nie może zostać utworzony. Proszę stworzyć go ręcznie i nadać mu uprawnienia 0777.

en: Sitemap cache expire
pl: Pamięć podręczna sitemap wygasa

en: When the cache should expire in seconds. Default is 86400 seconds (1 day  = 24 hrs * 60 min * 60 sec).The cache can also be cleared on the admin overview page manually.
pl: Kiedy pliki w pamięci podręcznej powinny zostać uznane za nieaktualne. Domyślnie 86400 sekund (1 dzień = 24 godz * 60 min * 60 sek). Pamięć podręczna może też być czyszczona ręcznie w panelu administracyjnym.

en: Change frequency - Zenphoto index
pl: Częstotliwość zmian - Strona główna Zenphoto

en: hourly
pl: co godzinę

en: daily
pl: codziennie

en: weekly
pl: cotygodniowo

en: monthly
pl: miesięcznie

en: yearly
pl: corocznie

en: Change frequency - albums
pl: Częstotliwość zmian - albumy

en: Change frequency - images
pl: Częstotliwość zmian - obrazy

en: Change frequency - Zenpage pages
pl: Częstotliwość zmian - strony Zenpage

en: Change frequency - Zenpage news index
pl: Częstotliwość zmian - Strona główna newsów

en: Change frequency: Zenpage news articles
pl: Częstotliwość zmian - newsy

en: Change frequency - Zenpage news categories
pl: Częstotliwość zmian - kategorie newsów

en: Last modification date - albums
pl: Data ostatniej modyfikacji - albumy

en: Last modification date - images
pl: Data ostatniej modyfikacji - obrazy

en: Disable cache
pl: Wyłącz pamięć podręczną

en: Purge sitemap cache
pl: Wyczyść pamięć sitemap

en: Clear the static sitemap cache. It will be re-cached if requested.
pl: Czyści pamięć podręczną sitemap. Pamięć zostanie ponownie tworzona w miarę nadchodzenia zapytań.

en: Automatically increments hitcounters on Zenphoto objects viewed by a "visitor".
pl: Automatycznie zwiększający się licznik odwiedzeń treści prezentowanych przez Zenphoto.

en: IP Address list
pl: Lista adresów IP

en: Comma-separated list of IP addresses to ignore.
pl: Oddzielone przecinkami adresy IP, które powinny być ignorowane.

en: Filter
pl: Filtruj

en: IP addresses
pl: Adresy IP

en: Search Crawlers
pl: Silniki indeksujące

en: Check to enable. If a filter is enabled, viewers from in its associated list will not count hits.
pl: Zaznacz, aby włączyć. Jeśli filtr jest włączony, odwiedziny podanych agentów nie będą brane pod uwagę w licznikach odwiedzin.

en: Search Crawler list
pl: Lista silników

en: Comma-separated list of search bot user agent names.
pl: Rozdzielona przecinkami lista nazw botów wyszukujących.

en: Reset options to their default settings.
pl: Przywróć opcjom domyślne wartości.

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Insert my IP
pl: Wpisz moje IP

en: Provides a means for placing a user login form or logout link on your theme pages.
pl: Pozwala na umieszczenie formularza logowania lub odnośnika do wylogowania w Twoich motywach.

en: Enable login form
pl: Aktywuj formularz logowania

en: If enabled, a login form will be displayed if the viewer is not logged in.
pl: Jeśli włączone, formularz logowania będzie wyświetlany dla każdego niezalogowanego odwiedzającego.

en: jQuery jCarousel thumb nav plugin with dynamic loading of thumbs on request via JavaScript.
pl: miniatury nawigacyjne jQuery jCarousel z dynamicznym ładowaniem obrazów przez JavaScript.

en: Thumbs number
pl: Liczba miniatur

en: The number of thumbs to scroll by. Note that the CSS might need to be adjusted.
pl: Liczba wyświetlanych miniatur. Uwaga, potrzebna może być modyfikacja CSS.

en: Width of the carousel. Note that the CSS might need to be adjusted.
pl: Szerokość karuzeli. Uwaga, potrzebna może być modyfikacja CSS.

en: Height of the carousel. Note that the CSS might need to be adjusted.
pl: Wysokość karuzeli. Uwaga, potrzebna może być modyfikacja CSS.

en: Full image link
pl: Link do pełnego obrazu

en: If checked the thumbs link to the full image instead of the image page.
pl: Jeśli zaznaczone, miniaturki prowadzą do powiększonego obrazu zamiast do jego strony.

en: Vertical
pl: Pionowo

en: If checked the carousel will flow vertically instead of the default horizontal. Changing this may require theme changes!
pl: Jeśli zaznaczone karuzela będzie wyświetlana pionowo zamiast poziomo. Ta zmiana może pociągnąć za sobą konieczność modyfikacji motywu!

en: Functions that provide various statistics about images and albums in the gallery.
pl: Funkcje dostarczające różnych statystyk dotyczących obrazów i albumów w galerii.

en: %1$u new %2$s
pl: %1$u nowe %2$s

en: Rating: %1$u (Votes: %2$u)
pl: Ocena: %1$u (Głosów: %2$u)

en: Views: %u
pl: Wyświetlenia: %u

en: Allows setting language locale through the URI.
pl: Umożliwia ustawianie języka w URI.

en: <strong>Note:</strong> This plugin is not activated for <em>back&#8209;end</em> (administrative) URLs. However, once activated, the language is remembered, even for the <em>back&#8209;end</em>.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Opcja ta nie działa dla adresów URL <em>panelu administracyjnego</em>. Jednakże, kiedy zostanie włączona, zapamiętywanie wybranego języka działa również dla <em>panelu</em>.

en: <em>mod_rewrite</em> must be enabled for this plugin to function.
pl: do prawidłowego działania wymagane jest włącznie <em>mod_rewrite</em>.

en: Filter applied to filenames to translate characters with diacritical marks to unmarked ones for SEO friendly URLs.
pl: Filtr nazw plików tłumaczący znaki dialektyczne na podstawowe (przez usunięcie akcentu, zmiękczenia itp.), czyniąc URL-e bardziej przystępnymi dla silników wyszukiwarek.

en: Lowercase only
pl: Małe litery

en: When set, all characters are converted to lower case.
pl: Jeśli włączone, wszystkie znaki wielkich liter zostaną zmienione na małe.

en: Title<strong>%s</strong>:
pl: Tytuł<strong>%s</strong>:

en: Name<strong>%s</strong>:
pl: Nazwa<strong>%s</strong>:

en: Company<strong>%s</strong>:
pl: Firma<strong>%s</strong>:

en: Street<strong>%s</strong>:
pl: Ulica<strong>%s</strong>:

en: City<strong>%s</strong>:
pl: Miasto<strong>%s</strong>:

en: Country<strong>%s</strong>:
pl: Kraj<strong>%s</strong>:

en: Website<strong>%s</strong>:
pl: WWW<strong>%s</strong>:

en: Phone<strong>%s</strong>:
pl: Telefon<strong>%s</strong>:

en: Enter CAPTCHA<strong>*</strong>:
pl: Wprowadź kod weryfikujący<strong>*</strong>:

en: Subject<strong>%s</strong>:
pl: Temat<strong>%s</strong>:

en: Message<strong>%s</strong>:
pl: Wiadomość<strong>%s</strong>:

en: Send e-mail
pl: Wyślij email

en: Are you sure you want to delete this category? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować tę kategorię? OPERACJA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTA!

en: Are you sure you want to delete all selected items? THIS CANNOT BE UNDONE!
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz skasować wszystkie zaznaczone elementy? OPERACJA NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTA!

en: Edit Category:
pl: Edytuj kategorię:

en: Categories
pl: Kategorie

en: Usage tips
pl: Jak używać

en: Add New Category
pl: Dodaj kategorię

en: A search engine friendly <em>titlelink</em> (aka slug) without special characters to be used in URLs is generated from the title of the currently chosen language automatically if a new category is added. You can edit it later manually if necessary.
pl: <em>Titlelink</em> (aka slug) to przystępny dla silników wyszukiwarek link bez znaków dialektycznych, zawierający tytuł kategorii i automatycznie dostosowany do używanego języka. Możesz go edytować, jeśli to konieczne.

en: If you are editing a category check <em>Edit Titlelink</em> if you need to customize how the title appears in URLs. Otherwise it will be automatically updated to any changes made to the title. If you want to prevent this check <em>Enable permaTitlelink</em> and the titlelink stays always the same (recommended if you use Zenphoto's multilingual mode). <strong>Note: </strong> <em>Edit titlelink</em> overrides the permalink setting.
pl: Jeśli chcesz zmienić sposób, w jaki tytuł kategorii pojawia się w linku, zaznacz <em>Edytuj TitleLink</em>. W przeciwnym razie Titlelink będzie automatycznie zmieniony przy zmianie tytułu. Aby zapobiec jakimkolwiek zmianom linku zaznacz <em>Włącz permaTitlelink</em> (zalecane w konfiguracjach wielojęzycznych). <strong>Uwaga:</strong> <em>Edytuj TitleLink</em> nadpisuje ustawienie <em>Włącz permaTitlelink</em>.

en: <strong>Important:</strong> If you are using Zenphoto's multi-lingual mode the Titlelink is generated from the Title of the currently selected language.
pl: <strong>Ważne:</strong> jeśli używasz Zenphoto w trybie wielojęzycznym, Titlelink jest generowany na podstawie tytułu w obecnym języku.

en: Hint: If you need more space for your text use TinyMCE's full screen mode (Click the blue square on the top right of editor's control bar).
pl: Wskazówka: jeśli do edycji potrzebne Ci jest więcej miejsca użyj trybu pełnoekranowego TinyMCE (kliknij na niebieski kwadracik w prawym górnym rogu paska edytora).

en: Category Title:
pl: Tytuł kategorii:

en: New Category Title:
pl: Tytuł nowej kategorii:

en: Enable permaTitleLink
pl: Włącz permaTitleLink

en: Category TitleLink:
pl: TitleLink kategorii:

en: Edit TitleLink
pl: Edytuj TitleLink

en: Category password:
pl: Hasło kategorii:

en: Category guest user:
pl: Kategoria Gość:

en: Category password hint:
pl: Podpowiedź do hasła kategorii:

en: <strong>Note:</strong> Articles assigned to multiple categories will take the protection of the least strict category. So if the article belongs to any unprotected category it will be unprotected.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Artykuły przypisane do kilku kategorii będą posiadały ochronę kategorii najmniej surowej. Zatem, artykuły dodane do niechronionej kategorii będą niechronione.

en: Update Category
pl: Aktualizuj kategorię

en: Save New Category
pl: Zapisz nową kategorię

en: Edit this Category
pl: Edytuj tę kategorię

en: Delete category
pl: Skasuj kategorię

en: Page <em>%s</em> added but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
pl: Strona <em>%s</em> została zapisana, ale przed publikacją będziesz musiał nadać jej <strong>tytuł</strong>!

en: You must supply a password for the Protected Page user
pl: Musisz podać hasło dla oglądających Chronione Strony

en: Your passwords were empty or did not match
pl: Twoje hasła były puste lub do siebie nie pasują

en: Page <em>%s</em> added
pl: Strona <em>%s</em> dodana

en: A page with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
pl: Strona z takim tytułem/titlelinkiem <em>%s</em> już istnieje!

en: Page <em>%s</em> updated but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
pl: Strona <em>%s</em> została zaktualizowana, ale przed publikacją będziesz musiał nadać jej <strong>tytuł</strong>!

en: Page <em>%s</em> updated
pl: Strona <em>%s</em> zaktualizowana

en: Page successfully deleted!
pl: Stronę usunięto pomyślnie!

en: Sort order saved.
pl: Porządek wyświetlania został zapisany.

en: locked
pl: zablokowane

en: View page
pl: Zobacz stronę

en: Article <em>%s</em> added but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
pl: Artykuł <em>%s</em> został zapisany, ale przed publikacją będziesz musiał nadać mu <strong>tytuł</strong>!

en: Article <em>%s</em> added
pl: Artykuł <em>%s</em> dodany

en: An article with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
pl: Artykuł z takim tytułem/titlelinkiem <em>%s</em> już istnieje!

en: Article <em>%s</em> updated but you need to give it a <strong>title</strong> before publishing!
pl: Artykuł <em>%s</em> został zaktualizowany, ale przed publikacją będziesz musiał nadać mu <strong>tytuł</strong>!

en: Article <em>%s</em> updated
pl: Artykuł <em>%s</em> dodany

en: Article successfully deleted!
pl: Artykuł usunięto pomyślnie!

en: <em>(password protected)</em>
pl: <em>(zabezpieczone hasłem)</em>

en: View all months
pl: Wyświetl wszystkie miesiące

en: Prev Page
pl: poprz. strona

en: All categories
pl: Wszystkie kategorie

en: All articles
pl: Wszystkie artykuły

en: Un-published
pl: Nieopublikowany

en: Sticky
pl: Lepki

en: You forgot to give your category a <strong>title or titlelink</strong>!
pl: Zapomniałeś podać Twojej kategorii <strong>tytuł albo titlelink</strong>!

en: You must supply a password for the Protected Category user
pl: Musisz podać hasło dla oglądających Chronione Kategorie

en: Category <em>%s</em> added
pl: Kategoria <em>%s</em> dodana

en: A category with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
pl: Kategoria z takim tytułem/titlelinkiem <em>%s</em> już istnieje!

en: Category updated!
pl: Kategoria zaktualizowana!

en: Category successfully deleted!
pl: Kategorię usunięto pomyślnie!

en: Untitled category
pl: Kategoria bez nazwy

en: Edit this category
pl: Edytuj tę kategorię

en: Delete Category
pl: Skasuj kategorię

en: Untitled page
pl: Strona bez nazwy

en: Untitled article
pl: Artykuł bez nazwy

en: hit
pl: kliknięcie

en: hits
pl: kliknięć

en: Articles
pl: Artykuły

en: (<strong>%1$u</strong> page) | (<strong>%1$u</strong> pages)
pl[0]: (<strong>%1$u</strong> strona)
pl[1]: (<strong>%1$u</strong> strony)
pl[2]: (<strong>%1$u</strong> stron)

en: (<strong>%1$u</strong> page, <strong>%2$u</strong> un-published) | (<strong>%1$u</strong> pages, <strong>%2$u</strong> un-published)
pl[0]: (<strong>%1$u</strong> strona, <strong>%2$u</strong> nieopublikowana)
pl[1]: (<strong>%1$u</strong> strony, <strong>%2$u</strong> nieopublikowane)
pl[2]: (<strong>%1$u</strong> stron, <strong>%2$u</strong> nieopublikowanych)

en: (<strong>%1$u</strong> news) | (<strong>%1$u</strong> news)
pl[0]: (<strong>%1$u</strong> news)
pl[1]: (<strong>%1$u</strong> newsy)
pl[2]: (<strong>%1$u</strong> newsów)

en: (<strong>%1$u</strong> news, <strong>%2$u</strong> un-published) | (<strong>%1$u</strong> news, <strong>%2$u</strong> un-published)
pl[0]: (<strong>%1$u</strong> news, <strong>%2$u</strong> nieopublikowany)
pl[1]: (<strong>%1$u</strong> newsy, <strong>%2$u</strong> nieopublikowane)
pl[2]: (<strong>%1$u</strong> newsów, <strong>%2$u</strong> nieopublikowanych)

en: (<strong>%1$u</strong> category) | (<strong>%1$u</strong> categories)
pl[0]: (<strong>%1$u</strong> kategoria)
pl[1]: (<strong>%1$u</strong> kategorie)
pl[2]: (<strong>%1$u</strong> kategorii)

en: Published/Not published/Scheduled for publishing
pl: Opublikowane/Nieopublikowane/Zaplanowane do publikacji

en: Expired: %s
pl: Wygasła: %s

en: Expires: %s
pl: Wygasa: %s

en: Publish immediately (skip scheduling)
pl: Opublikuj natychmiast (pomiń planowanie)

en: Scheduled for published
pl: Zaplanowano do publikacji

en: Enable scheduled publishing
pl: Włącz planowanie publikacji

en: Un-publish
pl: Cofnij publikację

en: Publish (override expiration)
pl: Opublikuj (nadpisuje wygasanie)

en: Toggle Editor
pl: Przełącz edytor

en: Edit this article
pl: Edytuj ten artykuł

en: View article
pl: Zobacz artykuł

en: <em>This article belongs to a protected category.</em>
pl: <em>Ten artykuł należy do chronionej kategorii.</em>

en: <em>This entry belongs to a protected album.</em>
pl: <em>Ten wpis należy do chronionego albumu.</em>

en: No flash player installed.
pl: Brak zainstalowanego odtwarzacza Flash.

en: Prev page
pl: poprz. strona

en: Page
pl: Strona

en: This page is password protected
pl: Ta strona jest zabezpieczona hasłem

en: News RSS
pl: RSS Newsów

en: News Category RSS
pl: RSS Kategorii

en: News and Gallery RSS
pl: RSS Newsów i Galerii

en: Zenpage Comments RSS
pl: RSS Komentarzy Zenpage

en: News article comments RSS
pl: RSS Komentarzy artykułu

en: Page Comments RSS
pl: RSS Komentarzy Strony

en: View the %s album
pl: Zobacz album %s

en: View the photo album %s
pl: Zobacz fotoalbum %s

en: View %s
pl: Zobacz %s

en: <code>zenpageAlbumImage()</code> did not find the image %1$s:%2$s
pl: <code>zenpageAlbumImage()</code> nie znalazło obrazu %1$s:%2$s

en: <code>zenpageAlbumImage()</code> did not find the album %1$s
pl: <code>zenpageAlbumImage()</code> nie znalazło albumu %1$s

en: Future publishing date:
pl: Przyszła data publikacji:

en: This is not a future date!
pl: Ta data nie leży w przyszłości!

en: Update Article
pl: Zaktualizuj artykuł

en: Save Article
pl: Zapisz artykuł

en: Update Page
pl: Zaktualizuj stronę

en: Save Page
pl: Zapisz stronę

en: Edit Article:
pl: Edytuj artykuł:

en: (Article scheduled for publishing)
pl: (Artykuł zaplanowany do publikacji)

en: <strong>Note:</strong> Scheduled publishing is not active unless the article is also set to <em>published</em>
pl: <strong>Uwaga:</strong> Planowanie publikacji nie jest aktywne, jeżeli artykuł nie jest ustawiony jako <em>opublikowany</em>.

en: <strong>Note:</strong> This article is password protected because it is assigned to a password protected category only.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Ten artykuł jest chroniony, ponieważ należy tylko do chronionych kategorii.

en: Edit Page:
pl: Edytuj stronę:

en: (Page scheduled for publishing)
pl: (Strona zaplanowana do publikacji)

en: Note: Scheduled publishing is not active unless the page is also set to <em>published</em>
pl: Uwaga: Planowanie publikacji nie jest aktywne, chyba, że strona jest ustawiona jako <em>opublikowana</em>.

en: <strong>Note:</strong> This page is either password protected itself or subpage of a passport protected page.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Ta strona jest chroniona hasłem lub jest podstroną strony chronionej.

en: Check <em>Edit Titlelink</em> if you need to customize how the title appears in URLs. Otherwise it will be automatically updated to any changes made to the title. If you want to prevent this check <em>Enable permaTitlelink</em> and the titlelink stays always the same (recommended if you use Zenphoto's multilingual mode).
pl: Jeśli chcesz zmienić sposób, w jaki tytuł pojawia się w linku, zaznacz <em>Edytuj TitleLink</em>. W przeciwnym razie Titlelink będzie automatycznie zmieniony przy zmianie tytułu. Aby zapobiec jakimkolwiek zmianom linku zaznacz <em>Włącz permaTitlelink</em> (zalecane w konfiguracjach wielojęzycznych).

en: <strong>Note:</strong> Edit titlelink overrides the permalink setting.
pl:  <strong>Uwaga:</strong> <em>Edytuj TitleLink</em> nadpisuje ustawienie <em>Włącz permaTitlelink</em>

en: If you lock an article only the current active author/user or any user with full admin rights will be able to edit it later again!
pl: Jeśli zablokujesz artykuł, jedynie aktualny użytkownik/autor i użytkownicy z pełnymi uprawnieniami administracyjnymi będą go mogli później edytować!

en: <em>Custom article shortening:</em> You can set a custom article shorten length for the news loop excerpts by using the standard TinyMCE <em>page break</em> plugin button. This will override the general shorten length set on the plugin option then.
pl: <em>Niestandardowy skrót artykułu:</em> Możesz ustalić niestandardową długość skrótu artykułu wyświetlanego na stronie newsów używając przycisku <em>Wstaw linię</em> edytora. Spowoduje to nadpisanie długości artykułu ustalonej w opcjach plug-inu.

en: <em>Scheduled publishing:</em> To automatically publish a page/news article in the future set it to 'published' and enter a future date in the date field manually. Note this works on server time!
pl: <em>Planowanie publikacji:</em> Aby opublikować stronę/artykuł w przyszłości ustaw ją jako 'opublikowaną' i wpisz datę w odpowiednie pole. Uwaga, brany pod uwagę jest czas na serwerze!

en: <em>Expiration date:</em> Enter a future date in the date field manually to set a date the page or article will be set un-published automatically. After the page/article has been expired it can only be published again if the expiration date is deleted. Note this works on server time!
pl: <emData wygaśnięcia:</em> Wpisz w odpowiednie pole, kiedy artykuł ma automatycznie zostać odznaczony jako nieopublikowany. Później strona/artykuł może być ponownie opublikowana jedynie, jeśli data wygaśnięcia zostanie usunięta. Uwaga, brany pod uwagę jest czas na serwerze!

en: <em>ExtraContent:</em> Here you can enter extra content for example to be printed on the sidebar
pl: <em>DodatkowaZawartość:</em> Możesz tu wpisać dodatkowe informacje, na przykład do wyświetlenia na pasku bocznym

en: <em>Codeblocks:</em> Use these fields if you need to enter php code (for example Zenphoto functions) or JavaScript code.
pl: <em>Kod:</em> Używając tych pól możesz dodać kod napisany w PHP (np. wyświetlający coś korzystając z funkcji Zenphoto) lub JavaScript.

en: You also can use the codeblock fields as custom fields.
pl: Do wyświetlania dodatkowej zawartości możesz też użyć bloków kodu.

en: Note that your theme must be setup to use the codeblock functions. Note also that codeblock fields are not multi-lingual.
pl: Uwaga, Twój motyw musi być przystosowany do używania funkcji bloków kodu. Pola te nie są też wielojęzyczne.

en: <strong>Important:</strong> If setting a password for a page its subpages inherit the protection.
pl: <strong>Ważne:</strong> Jeśli ustawisz hasło do strony, jej podstrony odziedziczą ochronę.

en: Enable permaTitlelink
pl: Włącz permaTitlelink

en: Position:
pl: Pozycja:

en: normal
pl: normalny

en: Stick to top
pl: Przyczep u górę

en: Locked for changes
pl: Zmiany zablokowane

en: Page password:
pl: Hasło strony:

en: Page guest user:
pl: Użytkownik Gość stron:

en: Page password hint:
pl: Podpowiedź do hasła stron:

en: Expiration date:
pl: Data wygaśnięcia:

en: Last change:<br />%1$s<br />by %2$s
pl: Ostatnio zmieniany:<br />%1$s<br />przez %2$s

en: Reset hitcounter (Hits: %1$s)
pl: Wyzeruj liczniki (kliknięć: %1$s)

en: A search engine friendly <em>titlelink</em> (aka slug) without special characters to be used in URLs is generated from the title of the currently chosen language automatically. You can edit it manually later after saving if necessary.
pl: <em>Titlelink</em> (aka slug) to przystępny dla silników wyszukiwarek link bez znaków dialektycznych, zawierający tytuł i automatycznie dostosowany do używanego języka. Możesz go edytować po zapisaniu.

en: Content:
pl: Zawartość:

en: ExtraContent:
pl: DodatkowaZawartość:

en: Select a page to edit or drag the pages into the order, including subpage levels, you wish them displayed.
pl: Ustaw strony w porządku, w jakim mają być wyświetlane. Możesz kontrolować kolejność stron a także ich wzajemne relacje umieszczając jako podstrony.

en: <strong>Note:</strong> Subpages of password protected pages inherit the protection.
pl: <strong>Uwaga:</strong>: podstrony stron chronionych hasłem dziedziczą ochronę.

en: Edit this page
pl: Edytuj tę stronę

en: The sort position of the indicated pages cannot be recorded because the nesting is too deep. Please move them to a higher level and save your order.
pl: Niestety zagnieżdżanie jest zbyt głębokie i kolejność nie może zostać zapisana. Proszę umieścić strony na wyższym poziomie i ponownie spróbować zapisać.

en: Enter CAPTCHA:
pl: Wpisz kod weryfikujący:

en: Private comment (don't publish)
pl: Prywatny komentarz (nie publikuj)

en: Failed to retrieve link <em>%s</em>
pl: Nie udało się odczytać linku <em>%s</em>

en: %s is not a valid getRating() context
pl: %s nie jest prawidłowym kontekstem getRating()

en: Words to die on
pl: Słowa, na których ma się opierać

en: SPAM blacklist words (separate with commas)
pl: Czarna lista spamu (wpisane słowa oddziel przecinkami)

en: Patterns to die on
pl: Wzorce, na których ma się opierać

en: SPAM blacklist <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">regular expressions</a> (separate with spaces)
pl: Czarna lista <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">wyrażeń regularnych</a> (oddzielone spacjami)

en: Excessive URL count
pl: Licznik nadmiernych URL-i

en: Message is considered SPAM if there are more than this many URLs in it
pl: Wiadomość jest uznana za spam, jeśli jest w niej więcej niż wymieniona liczba URL-i

en: Banned IPs
pl: Zablokowane numery IP

en: Prevent posts from this list of IP addresses
pl: Zabroń przesyłania komputerom z tymi adresami IP

en: Forgiving
pl: Tolerancja

en: Mark suspected SPAM for moderation rather than as SPAM
pl: Zaznacz podejrzane o spam do moderacji, a nie od razu jako spam

en: pass
pl: hasło

en: moderate
pl: moderacja

en: reject
pl: odrzuć

en: This action will be taken for all messages.
pl: Ta akcja zostanie wykonana dla wszystkich wiadomości

en: User ID:
pl: ID użytkownika:

en: re-enter:
pl: wprowadź ponownie:

en: Enter %s:
pl: Wpisz %s:

en: Your browser is not compatible with Google maps
pl: Twoja przeglądarka nie obsługuje Google maps

en: Hash key
pl: Klucz hashujący

en: The key used in hashing the CAPTCHA string. Note: this key will change with each successful CAPTCHA verification.
pl: Klucz używany do obliczania kodów CAPTCHA. Uwaga: klucz będzie zmieniał się za każdym wygenerowaniem kodu CAPTCHA.

en: Allowed characters
pl: Dozwolone znaki

en: The characters which may appear in the CAPTCHA string.
pl: Znaki używane w kodach CAPTCHA.

en: CAPTCHA length
pl: Długość kodu

en: The number of characters in the CAPTCHA.
pl: Liczba znaków w testach CAPTCHA.

en: CAPTCHA font
pl: Czcionka CAPTCHA

en: The font to use for CAPTCHA characters.
pl: Czcionka używana do drukowania liter w kodach CAPTCHA.

en: Sample CAPTCHA image
pl: Przykładowy kod CAPTCHA

en: *Select*
pl: *Wybierz*

en: (only direct links!)
pl: (tylko linki bezpośrednie!)

en: *Select an album*
pl: *Wybierz album*

en: (select variant below)
pl: (wybierz inny poniżej)

en: What to include
pl: Co zawrzeć

en: Image title
pl: Tytuł obrazu

en: Album title
pl: Tytuł albumu

en: Custom text
pl: Tekst użytkownika

en: Image size
pl: Rozmiar zdjęcia

en: Custom thumbnail
pl: Niestandardowa miniaturka

en: Sized image
pl: Obraz przeskalowany

en: Custom size (un-cropped)
pl: Nietypowy rozmiar (nieskadrowany)

en: Link type
pl: Typ odnośnika

en: Link to image
pl: Odnośnik do obrazu

en: Link to full image
pl: Odnośnik do pełnego obrazu

en: Link to album
pl: Odnośnik do albumu

en: No link
pl: Bez odnośnika

en: Custom link
pl: Niestandardowy odnośnik

en: Text wrap
pl: Zawijanie tekstu

en: No wrap
pl: Bez zawijania

en: This provides access to your images and albums (dropdown 'Zenphoto') as well as pages, news articles and news categories (dropdown 'Zenpage') to easily include them in your pages and articles. You need at least 'Manage all albums' or 'Edit' rights to specific albums to be able to included image from them.
pl: Daje dostęp do obrazków i albumów (rozwijana lista 'zenphoto') oraz stron newsów i kategorii newsów (lista 'Zenpage'), aby ułatwić dostęp do nich na stronach galerii. Musisz mieć uprawnienia 'Zarządzaj wszystkimi albumami' lub 'Edycja' do elementów, które chcesz zawrzeć w listach.

en: The options below the 'Zenphoto' drop down do only affect including images and albums. These options are be used on the fly and are not sticky if you reload the page (selecting another album or moving between pages in an album).
pl: Poniższe opcje mają wpływ tylko na listę 'Zenphoto' zawierającą obrazy i albumy. Te opcje używane są w locie i nie są zachowywane, jeśli przeładuje się stronę (wybierając inny album lub przechodząc między stronami albumu).

en: The windows does not close automatically so you can include several images one after another.
pl: Okno nie zamyka się automatycznie, więc możesz wybierać kilka obrazów jeden po drugim.

en: Select to show a list of Zenpage pages, articles or categories. Click on a title to include a link. Hover of the link to see an excerpt of the page or article. Un-published pages or articles are marked with an '*'. There are no further options.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz pokazywać listę stron, artykułów albo kategorii. Kliknij na tytule, aby zawrzeć link. Możesz zobaczyć skrót artykułu lub strony przytrzymując kursor myszy nad linkiem. Strony i artykuły nieopublikowane zaznaczone są przez '*'. Nie ma więcej opcji.

en: Select an album to include images from into your page or article. Click on the image to included it. Un-published albums or images are marked with an '*'. You can also click on the magnify glass icon to see a preview of the item (Multimedia files are previewed in Flowplayer, no matter if that plugin is activated or not.). <br />Note that it is currently not possible to include multimedia files directly as a sized image or custom image. Besides that you have several options what to include and how:
pl: Wybierz album, z którego obrazki chcesz wyświetlać na swoich stronach i artykułach. Kliknij na obrazku, aby go dołączyć. Nieopublikowane albumy i obrazki zaznaczone są przez '*'. Możesz też kliknąć lupę, żeby zobaczyć podgląd (podgląd plików multimedialnych odbywa się we Flowplayerze, bez względu na to, który plugin jest aktywny).<br />Uwaga, jak na razie nie jest możliwe dołączenie plików multimedialnych bezpośrednio jako przeskalowany obraz albo obraz niestandardowy. Zamiast tego masz kilka opcji do wyboru:

en: Include the image itself, only its title, the title of its album, or a custom text.
pl: Załącz obrazek, i tylko tytuł, tytuł albumu lub niestandardowy tekst.

en: Include the thumbnail of the size set in Zenphoto's options, a custom thumbnail (size for the longest side / cropwidth x cropheight), the sized image as set in Zenphoto's options or a custom size (size is for the longest side of the image).
pl: Załącz miniaturkę wielkości ustalonej w opcjach Zenphoto albo niestandardową miniaturkę (długość dłuższej strony/szerokość x wysokość kadrowania), przeskalowany obraz tak jak ustawiono w opcjach Zenphoto albo obraz o niestandardowej wielkości (długość dłuższej strony).

en: Select to link to the image page of the image, to the album the image is in, no link at all or a custom URL.
pl: Wybierz odnośnik do strony obrazka, strony albumu obrazka, brak odnośnika lub niestandardowy URL.

en: Wrap the text right or left of the image or not at all. Note that tinyZenpage adds a bit of CSS to the included image if you use text wrap. So that you see immediate results to the text wrap it attaches some inline CSS:
pl: Zawijaj tekst z prawej lub lewej strony obrazka albo nie zawijaj wcale. Uwaga, tinyZenpage doda trochę kodu CSS, jeśli włączysz zawijanie tekstu. Więc, jeśli widzisz natychmiastowe rezultaty w zawijaniu tekstu, dołączyło:

en: left wrap: <em>style="float:right"</em>
pl: zawijanie z lewej: <em>style="float:right"</em>

en: right wrap: <em>style="float: left"</em>
pl: zawijanie z prawej: <em>style="float: left"</em>

en: Also tinyZenpage attaches a default CSS class to the image (if image is chosen) to be styled with your theme's css. If you choose left or right align '_left' or '_right' is appended:
pl: TinyZenpage dołącza też domyślną klasę CSS do obrazka (jeśli został wybrany), aby był stylizowany zgodnie z Twoim motywem. Jeśli wybierzesz wyrównanie do lewej lub do prawej dołączone zostenie '_left' lub '_right':

en: Default thumbnail: <em>zenpage_thumb</em> /<em>zenpage_thumb_left</em> /<em>zenpage_thumb_right</em>
pl: Do miniatur: <em>zenpage_thumb</em> /<em>zenpage_thumb_left</em> /<em>zenpage_thumb_right</em>

en: Custom thumbnail: <em>zenpage_customthumb</em> or <em>zenpage_customthumb_left</em>/<em>zenpage_customthumb_right</em>
pl: Do niestandardowych miniatur: <em>zenpage_customthumb</em> or <em>zenpage_customthumb_left</em>/<em>zenpage_customthumb_right</em>

en: Sized image: <em>zenpage_sizedimage</em>/<em>zenpage_sizedimage_left</em>/<em>zenpage_sizedimage_right</em>
pl: Do przeskalowanych obrazów: <em>zenpage_sizedimage</em>/<em>zenpage_sizedimage_left</em>/<em>zenpage_sizedimage_right</em>

en: Custom image: <em>zenpage_customimage</em>/<em>zenpage_customimage_left</em>/<em>zenpage_customimage_right</em>
pl: Do niestandardowych obrazów: <em>zenpage_customimage</em>/<em>zenpage_customimage_left</em>/<em>zenpage_customimage_right</em>

en: If you like to do some direct styling you can also use TinyMCE's image button or source code editor. <br />Also you can customize the CSS output yourself by directly changing the textwrap variables in line 47 and 50 in <em>tinyzenpage/js/dialog.php</em>.
pl: Jeśli chcesz bezpośrednio zmieniać styl możesz użyć przycisku obrazka TinyMCE lub edytora kodu źródłowego.<br />Możesz też dostosować wynikowy CSS zmieniając deklaracje zawijania tekstu w liniach 47 i 50 w <em>tinyzenpage/js/dialog.php</em>.

en: Help
pl: Pomoc

en: Album folder:
pl: Folder albumu:

en: (Click on image to include)
pl: (Kliknij na obrazek, aby go zawrzeć)

en: <strong>Note:</strong> This album does not contain any images.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Ten album nie zawiera obrazów.

en: (Click on article title to include a link)
pl: (Kliknij na tytuł artykułu, aby zawrzeć jego odnośnik)

en: Set group rights and select one or more albums for the users in the group to manage. Users with <em>User admin</em> or <em>Manage all albums</em> rights can manage all albums. All others may manage only those that are selected.
pl: Ustaw uprawnienia i dostęp do albumów dla użytkowników w poszczególnych grupach. Użytkownicy z prawami do <em>Zarządzania użytkownikami</em> i <em>Zarządzania wszystkimi albumami</em> mogą zarządzać wszystkimi albumami, pozostali tylko tymi, które im przypisano.

en: group
pl: grupa

en: template
pl: szablon

en: description:
pl: opis:

en: clone:
pl: sklonuj

en: Assign users
pl: Przypisz użytkowników

en: Are you sure you want to delete this group?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć tę grupę?

en: Delete this group.
pl: Skasuj tę grupę.

en: Group names may not contain "?", "&", or quotation marks.
pl: Nazwy grup nie mogą zawierać znaków "?", "&", ani cudzysłowów.

en: The group "%s" already exists.
pl: Grupa "%s" już istnieje.

en: Assign users to groups.
pl: Przypisz użytkowników do konkretnych grup.

en: Menu item deleted failed
pl: Usuwanie wpisu menu nie powiodło się

en: Menu item deleted
pl: Usuwanie wpisu menu zakończono powodzeniem

en: Menu set '%s' deleted
pl: Podmenu '%s' usunięto

en: Menuset id
pl: Id podmenu

en: Ok to delete menu set %s? This cannot be undone!
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć podmenu %s? Operacja nie może zostać cofnięta!

en: Menu Manager
pl: Zarządca Menu

en:  (Menu set: %s)
pl:  (Podmenu: %s)

en: Drag the items into the order, including sub levels, you wish them displayed. This lets you create arbitrary menus and place them on your theme pages. Use printCustomMenu() to place them on your pages.
pl: Ustaw elementy w kolejności i konfiguracji w jakiej chcesz, aby były wyświetlane. Pozwoli Ci to na stworzenie dowolnych menu, które możesz potem wyświetlać funkcją printCustomMenu().

en: <strong>IMPORTANT:</strong> This menu's order is completely independent from any order of albums or pages set on the other admin pages. It is recommend to uses is with customized themes only that do not use the standard Zenphoto display structure. Standard Zenphoto functions like the breadcrumb functions or the next_album() loop for example will NOT take care of this menu's structure!
pl: <strongWAŻNE:</strong> Kolejność obiektów w menu nie ma żadnego związku z ich faktyczną kolejnością na stronach. Zalecane jest użycie tych opcji w motywach nie posiadających standardowej struktury Zenphoto. Funkcje takie jak pętla next_album() nie biorą pod uwagę struktury menu!

en: Add Menu Items
pl: Dodaj elementy menu

en: Add Menu set
pl: Dodaj podmenu

en: Edit the menu
pl: Edytuj menu

en: Delete menu set '%s'
pl: Usuń podmenu '%s'

en: Menu target is password protected
pl: Obiekt docelowy menu jest chroniony hasłem

en: Show/hide
pl: Pokaż/ukryj

en: The object of this menu is under password protection
pl: Obiekt tego menu jest zabezpieczony hasłem

en: show/hide
pl: pokaż/ukryj

en: view
pl: podgląd

en: Ok to delete %s? This cannot be undone.
pl: Jesteś pewien, że chcesz usunąć %s? Operacja nie może zostać cofnięta.

en: delete
pl: usuń

en: The target for this menu element no longer exists
pl: Obiekt docelowy tego elementu nie istnieje

en: Hidden and visible items
pl: Widoczne i niewidoczne elementy

en: Visible items
pl: Widoczne elementy

en: hidden items
pl: niewidoczne elementy

en: Menu items for all Zenphoto objects added.
pl: Dodano elementy menu dla każdego obiektu Zenphoto.

en: Menu items for all albums added.
pl: Dodano elementy menu dla każdego albumu.

en: Menu items for all Zenpage pages added.
pl: Dodano elementy menu dla każdej strony Zenpage.

en: Menu items for all Zenpage categories added.
pl: Dodano elementy menu dla każdej kategorii Zenpage.

en: You forgot to select an album.
pl: Zapomniałeś wybrać album.

en: Album menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu albumu <em>%s</em>

en: You forgot to give your menu item a <strong>title</strong>!
pl: Zapomniałeś podać <strong>nazwy</strong> elementu!

en: Gallery index menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element strony głównej <em>%s</em>

en: You forgot to give your menu item a <strong>link</strong>!
pl: Zapomniałeś podać <strong>adresu</strong> elementu!

en: Zenpage page menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu strony <em>%s</em>

en: Zenpage news index menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu strony głównej newsów <em>%s</em>

en: Zenpage news category menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu kategorii <em>%s</em>

en: Custom page menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu strony specjalnej  <em>%s</em>

en: You forgot to provide a <strong>function</strong>!
pl: Zapomniałeś podać <strong>funkcję</strong> elementu!

en: Custom label added
pl: Niestandardowa etykieta dodana

en: Function  menu item <em>%s</em> added
pl: Dodano element menu funkcji <em>%s</em>

en: Horizontal rule added
pl: Dodano linię poziomą

en: A <em>%1$s</em> item already exists in <em>%2$s</em>!
pl: Element <em>%1$s</em> już istnieje w <em>%2$s</em>!

en: A <em>%1$s</em> item with the link <em>%2$s</em> already exists in <em>%3$s</em>!
pl: Element <em>%1$s</em> z adresem docelowym <em>%2$s</em> już istnieje w <em>%3$s</em>!

en: Menu item updated!
pl: Zaktualizowano element menu!

en: Custom menu item successfully deleted!
pl: Niestandardowy element menu został usunięty!

en: All menu items
pl: Wszystkie elementy menu

en: This adds menu items for all Zenphoto objects. (It creates a "default" menuset.)
pl: Tworzy elementy menu dla każdego obiektu Zenphoto. (Domyślne menu.)

en: This is the normal Zenphoto gallery Index page.
pl: To jest standardowa strona główna galerii Zenphoto.

en: This adds menu items for all Zenphoto albums.
pl: Tworzy elementy menu dla każdego albumu.

en: Creates a link to a Zenphoto Album.
pl: Tworzy link do albumu Zenphoto.

en: All Zenpage pages
pl: Wszystkie strony Zenpage

en: This adds menu items for all Zenpage pages.
pl: Tworzy elementy menu dla każdej strony Zenpage.

en: Zenpage page
pl: Strony Zenpage

en: Creates a link to a Zenpage Page.
pl: Tworzy link do strony Zenpage

en: Zenpage news index
pl: Strona główna newsów

en: Creates a link to the Zenpage News Index.
pl: Tworzy link do strony głównej newsów.

en: All Zenpage categories
pl: Wszystkie kategorie Zenpage

en: This adds menu items for all Zenpage categories.
pl: Tworzy elementy menu dla każdej kategorii Zenpage

en: Zenpage news category
pl: kategoria newsów

en: Creates a link to a Zenpage News article category.
pl: Tworzy link do kategorii newsów

en: Custom page
pl: Własna strona

en: Creates a link to a custom theme page as described in the theming tutorial.
pl: Tworzy link do niestandardowej strony tak, jak jest to opisane w samouczku dotyczącym tworzenia motywów.

en: Script page
pl: Strona zewnętrzna

en: Creates a link outside the Zenphoto structure. Use of a full URL is recommended (e.g. http://www.domain.com).
pl: Tworzy link do strony znajdującej się poza strukturą Zenphoto. Zalecane jest podanie bezwzględnego adresu (np. http://www.inna_strona.pl).

en: Label
pl: Etykieta

en: Creates a <em>label</em> to use in menu structures).
pl: Tworzy <em>etykietę</em>, którą można użyć w strukturach menu).

en: Function
pl: Funkcja

en: Executes the PHP function provided.
pl: Wykonuje zadaną funkcję PHP.

en: Inserts custom HTML.
pl: Dodaje fragment własnego kodu HTML.

en: Menu Manager: Edit Menu Item
pl: Zarządca Menu: Edytuj element menu

en: Menu Manager: Edit Menu Item or add new Menu Item
pl: Zarządca Menu: Edytuj element menu lub dodaj nowy element

en: Menu Manager: Add Menu Item
pl: Zarządca Menu: Dodaj element menu

en: *Select the type of the menus item you wish to add*
pl: *Wybierz typ elementu menu jaki chcesz dodać*

en: All Zenpage news categories
pl: Wszystkie kategorie Zenpage

en: Custom theme page
pl: Własna strona motywu

en: Menu set <em>%s</em>
pl: Podmenu <em>%s</em>

en: Type:
pl: Typ:

en: visible
pl: widoczne

en: Include <em>&lt;LI&gt;</em> element
pl: Włącz element <em>&lt;LI&gt;</em>

en: Reset album thumbs
pl: Resetuj miniaturki albumu

en: Reset album thumbnails to either random or %s
pl: Ustaw miniaturki albumu na losowe lub %s

en: Reset your album thumbnails
pl: Resetuj miniaturki Twojego albumu

en: Thumbnails all set to <em>%s</em>.
pl: Wszystkie miniaturki ustawiona na <em>%s</em>.

en: Thumbnail reset query failed
pl: Resetowanie miniaturek nie powiodło się

en: Sets all album thumbs to random.
pl: Ustawia wszystkie miniaturki albumu na losowe.

en: Set to <em>random</em>
pl: Ustaw na <em>losowe</em>

en: Set all album thumbs to use the %s image.
pl: Ustaw %s zdjęcia jako miniaturki we wszystkich albumach.

en: Set to <em>%s</em>
pl: Ustaw na <em>%s</em>

en: Change button to
pl: Zamień przycisk na

en: These buttons allow you to set all of your album thumbs to either a <em>random</em> image or to the <em>%s</em> image. This will override any album thumb selections you have made on individual albums.
pl: Te przyciski pozwalają na ustawienie jako miniaturek albumów zdjęć <em>losowych</em> lub <em>%s</em>. Użycie opcji nadpisuje miniaturki wybrane dla poszczególnych albumów.

en: Purge Image cache
pl: Wyczyść pamięć obrazów

en: Clears the image cache. Images will be re-cached as they are viewed.
pl: Czyści pamięć podręczną zdjęć. Zdjęcia zostaną ponownie dodane do pamięci podręcznej podczas przeglądania.

en: Finds newly uploaded images that have not been cached and creates the cached version. It also refreshes the numbers above. If you have a large number of images in your gallery you might consider using the pre-cache image link for each album to avoid swamping your browser.
pl: Odnajduje ostatnio dodane zdjęcia, które nie zostały jeszcze dodane do pamięci podręcznej i je w niej umieszcza. Jeśli posiadasz dużą liczbę zdjęć w swojej galerii, rozważ użycie funkcji umieść obrazy w cache dla każdego albumu osobno, aby zapobiec przeciążeniu Twojej przeglądarki.

en: [%u image] | [%u images]
pl[0]: [%u obraz]
pl[1]: [%u obrazy]
pl[2]: [%u obrazów]

en: Refreshing cache for %s
pl: Odświeżanie pamięci podręcznej dla %s

en: Finished: Total of %u images.
pl: Skończono: dla łącznie %u obrazów.

en: Forces a refresh of the metadata for all images and albums.
pl: Wymusza odświeżenie metadanych dla wszystkich obrazów i albumie.

en: Check for update
pl: Sprawdź aktualizacje

en: Queries the Zenphoto web site for the latest version and compares that with the one that is running.
pl: Sprawdza jaka jest najnowsza wersja dostępna na stronie Zenphoto i porównuje ją z aktualnie używaną.

en: Backup/Restore
pl: Kopie zapasowe

en: Backup and restore your gallery database.
pl: Stwórz lub przywróć kopię zapasową bazy danych galerii.

en: Backup and Restore your Database
pl: Stwórz lub przywróć kopię zapasową bazy danych

en: Failed to open %s for writing.
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu.

en: failed writing to backup!
pl: Zapis kopii zapasowej nieudany!

en: MySQL SHOW TABLES failed!
pl: Nie można wykonać SHOW TABLES w bazie MySQL!

en: backup completed using <em>%1$s(%2$s)</em> compression
pl: kopia zapasowa utworzona używając <em>%1$s(%2$s)</em> kompresji

en: backup completed
pl: kopia zapasowa utworzona

en: backup failed
pl: tworzenie kopii zapasowej nie powiodło się

en: Restore encountered exceptions
pl: Wystąpiły błędy podczas przywracania

en: The following tables were not restored because the table no longer exists:
pl: Następujące tabele nie zostały odtworzone, ponieważ przestały istnieć:

en: The following fields were not restored because the field no longer exists:
pl: Następujące pola nie zostały odtworzone, ponieważ przestały istnieć:

en: Restore failed
pl: Przywracanie nie powiodło się

en: No backup set found.
pl: Żadna kopia zapasowa nie została znaleziona.

en: MySQL Query ( <em>%1$s</em> ) failed. Error: %2$s
pl: Zapytanie MySQL ( <em>%1$s</em> ) nie powiodło się. Błąd: %2$s

en: Restore completed
pl: Przywracanie zakończone

en: Restore completed using %s compression
pl: Kopia zapasowa przywrócona używając %s kompresji

en: Your database is <strong>%s</strong>
pl: Twoja baza nazywa się <strong>%s</strong>

en: Tables are prefixed by <strong>%s</strong>
pl: Tabele mają przedrostek <strong>%s</strong>

en: Backup the tables in your database.
pl: Stwórz kopię zapasową tabel w Twojej bazie danych.

en: Backup the Database
pl: Stwórz kopię zapasową bazy danych

en: You have not yet created a backup set.
pl: Nie stworzyłeś jeszcze żadnej kopii zapasowej.

en: Select the database restore file:
pl: Wybierz plik z kopią zapasową:

en: Restore the tables in your database from a previous backup.
pl: Odtwórz tabele w bazie danych na podstawie poprzedniej kopii zapasowej.

en: Restore the Database
pl: Przywróć bazę danych

en: The backup facility creates database snapshots in the <code>backup</code> folder of your installation. These backups are named in according to the date and time the backup was taken. The compression level goes from 0 (no compression) to 9 (maximum compression). Higher compression requires more processing and may not result in much space savings.
pl: Funkcjonalność kopii zapasowych pozwala na tworzenie zrzutów bazy danych w folderze <code>backup</code>. Kopie zapasowe są nazywane według daty i godziny, kiedy zostały zrobione. Poziom kompresji można wybrać z zakresu od 0 (brak kompresji) do 9 (największa kompresja). Wybór maksymalnego poziomu kompresji zmusza do wielu obliczeń, a oszczędność miejsca może być niewielka.

en: You restore your database by selecting a backup and pressing the <em>Restore the Database</em> button.
pl: Aby przywrócić bazę danych wybierz kopię zapasową i naciśnij <em>Przywróć bazę danych</em>.

en: <strong>Note:</strong> Each database table is emptied before the restore is attempted. After a successful restore the database will be in the same state as when the backup was created.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Baza danych jest czyszczona przed każdą próbą przywracania. Po pomyślnym przywróceniu, zawartość bazy będzie identyczna z kopią zapasową.

en: Ideally a restore should be done only on the same version of Zenphoto on which the backup was created. If you are intending to upgrade, first do the restore on the version of Zenphoto you were running, then install the new Zenphoto. If this is not possible the restore can still be done, but if the database fields have changed between versions, data from changed fields will not be restored.
pl: Najbezpieczniej jest, gdy odtwarzanie jest przeprowadzane na takiej samej wersji Zenphoto co kopia zapasowa. Jeśli chcesz dokonać upgrade'u do nowej wersji, przywróć dane jeszcze przed wgrywaniem nowych plików. Jeśli nie możesz postępować w tej kolejności, przywrócenie wciąż jest możliwe, jeśli jednak zaszły zmiany w architekturze bazy danych, niektóre dane zostaną utracone.

en: Gallery Statistics
pl: Statystyki Galerii

en: Shows statistical graphs and info about your gallery's images and albums.
pl: Pokazuje statystyki obrazów i albumów w formie wykresów i informacji.

en: News Categories
pl: Kategorie Newsów

en: most used
pl: najczęściej używane

en: most rated
pl: najczęściej oceniane

en: top rated
pl: najwyżej oceniane

en: most commented
pl: najczęściej komentowane

en: most images
pl: najwięcej obrazów

en: latest
pl: najnowsze

en: No statistic available
pl: Brak statystyk

en: Back to the top 10 lists
pl: Wróć do listy top 10

en: View more
pl: Pokaż więcej

en: top
pl: do góry

en: %s images
pl: %s obrazów

en: This page shows more detailed statistics of your gallery. For album statistics the bar graph always shows the total number of images in that album. For image statistics always the album the image is in is shown.<br />Un-published items are marked in dark red. Images are marked un-published if their (direct) album is, too.
pl: Ta strona prezentuje szczegółowe statystyki galerii. Dla albumów wykres słupkowy reprezentuje liczbę obrazów, w przypadku obrazów pokazywany jest album, w którym się znajdują.<br />Nieopublikowane zdjęcia są wyróżnione. Zdjęcia są uznawane ze nieopublikowane, jeśli nieopublikowanych jest ich album.

en: <strong>%1$u</strong> images (%2$u not visible)
pl: <strong>%1$u</strong> obrazów (%2$u niewidocznych)

en: <strong>%u</strong> images
pl: <strong>%u</strong> obrazów

en: <strong>%1$u</strong> albums (%2$u not published)
pl: <strong>%1$u</strong> albumów (%2$u nieopublikowanych)

en: <strong>%u</strong> albums
pl: <strong>%u</strong> albumów

en: <strong>%1$u</strong> comments (%2$u in moderation)
pl: <strong>%1$u</strong> komentarzy (%2$u w moderacji)

en: <strong>1</strong> comment (%u in moderation)
pl: <strong>1</strong> komentarz (%u w moderacji)

en: <strong>%u</strong> comments
pl: <strong>%u</strong> komentarzy

en: <strong>1</strong> comment
pl: <strong>1</strong> komentarz

en: <strong>%1$u</strong> Pages
pl: <strong>%1$u</strong> Stron

en: <strong>%1$u</strong> Pages (%2$u un-published)
pl: <strong>%1$u</strong> albumów (%2$u nieopublikowanych)

en: <strong>%1$u</strong> News articles
pl: <strong>%1$u</strong> Newsów

en: <strong>%1$u</strong> News articles (%2$u un-published)
pl: <strong>%1$u</strong> Newsów (<strong>%2$u</strong> nieopublikowanych)

en: <strong>%1$u</strong> Categories
pl: <strong>%1$u</strong> Kategorii

en: News categories
pl: Kategorie Newsów

en: Statistics for news categories
pl: Statystyki poszczególnych kategorii newsów

en: From
pl: Od

en: to
pl: do

en: Back to top
pl: Powrót na górę

en: Reset all hitcounters
pl: Wyzeruj wszystkie liczniki

en: Sets all hitcounters to zero.
pl: Resetuje wszystkie liczniki na zero.

en: Publish content
pl: Publikuj treści

en: Manage un-published content in your gallery.
pl: Zarządzaj nieopublikowaną zawartością galerii.

en: Manage content publication
pl: Zarządzaj treścią publikacji

en: Publish albums by default
pl: Domyślnie publikuj albumy

en: Make images visible by default
pl: Domyślnie uczyń zdjęcia widocznymi

en: Set defaults for album publishing and image visibility.
pl: Przywróć domyślne dla publikacji i widoczności zdjęć.

en: Set defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Un-published albums:
pl: Opublikuj albumy:

en: Publish waiting albums.
pl: Publikuj oczekujące albumy

en: Publish albums
pl: Publikuj albumy

en: Set all subalbums of an un-published album to un-published.
pl: Ustaw wszystkie podalbumy nieopublikowanego albumu jako nieopublikowane.

en: Propagate un-published state
pl: Dziedzicz nieopublikowanie

en: No albums are un-published.
pl: Brak nieopublikowanych albumów.

en: Review images older than: %s
pl: Przejrzyj obrazy starsze niż: %s

en: Review not visible images.
pl: Przejrzyj niewidoczne obrazy

en: Review images
pl: Obejrzyj obrazy

en: Not visible images:
pl: Niewidoczne obrazy:

en: Do not publish
pl: Nie publikuj

en: Process the above changes.
pl: Przetwórz powyższe zmiany.

en: Process changes
pl: Przetwórz zmiany

en: No images meet the criteria.
pl: Brak obrazów spełniających kryteria.

en: Refresh the Database
pl: Odśwież bazę danych

en: Cleans the database and removes any orphan entries for comments, images, and albums.
pl: Czyści bazę danych i usuwa wszelkie niepowiązane rekordy dla komentarzy, zdjęć oraz albumów.

en: User mailing list
pl: Lista mailingowa użytkowników

en: A tool to send e-mails to all registered users who have provided an e-mail address.
pl: Narzędzie wysyłania wiadomości email do wszystkich zarejestrowanych użytkowników, którzy podali swój adres.

en: A tool to send e-mails to all registered users who have provided an e-mail address. There is always a copy sent to the current admin and all e-mails are sent as <em>blind copies</em>.
pl: Narzędzie wysyłania wiadomości email do wszystkich zarejestrowanych użytkowników, którzy podali swój adres. Jedna kopia zostanie dostarczona do administratora, adresy wymieniane są w polu <em>BCC</em>.

en: <strong>Note: </strong>No <em>sendmail</em> filter is registered. You must activate and configure a mailer plugin.
pl: <strong>Uwaga:</strong> Żaden filtr <em>sendmail</em> nie jest zarejestrowany. Musisz aktywować i skonfigurować plugin poczty.

en: Mail sent.
pl: Wiadomość wysłana.

en: Subject:
pl: Temat:

en: To:
pl: Do:

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: Send another mail
pl: Wyślij kolejny email

en: Please enter the message you want to send.
pl: Proszę wpisać treść wiadomości do wysłania.

en: Select users:
pl: Wybierz użytkowników:

en: Send mail
pl: Wyślij email

en: Wordpress Importer
pl: Importer Wordpress

en: An importer for Wordpress posts and pages to Zenpage.
pl: Importer postów Wordpressa do stron Zenpage.

en: Query failed :
pl: Zapytanie nie powiodło się :

en: Please try again
pl: Proszę spróbować ponownie

en: Wordpress-Database info
pl: Wordpress-Baza danych

en: Database name
pl: Nazwa bazy danych

en: Database user
pl: Użytkownik bazy danych

en: Database password
pl: Hasło bazy danych

en: Database host
pl: Host bazy danych

en: An importer for <strong>Wordpress 2.9.x/3.x</strong> to the Zenpage CMS plugin that imports the following:
pl: Importer z <strong>Wordpress 2.9.x/3.x</strong> do pluginu CMS Zenpage importuje:

en: <strong>Posts (post_status published and draft only) => Zenpage articles</strong>
pl: <strong>Posty (mające post_status published lub draft) => artykuły Zenpage</strong>

en: <strong>Pages (post_status published and draft only) => Zenpage pages</strong>
pl: <strong>Strony (mające post_status published lub draft) => strony Zenpage</strong>

en: <strong>Post categories => Zenpage categories including assignment to their article</strong>
pl: <strong>Kategorie postów => kategorie Zenpage i przypisanie do odpowiednich artykułów</strong>

en: <strong>Post tags => Zenphoto tags including assignment to their article</strong>
pl: <strong>Tagi postów=> tagi Zenphoto przypisane do odpowiednich artykułów</strong>

en: <strong>Post and page comments => Zenphoto comments including assignment to their article</strong>
pl: <strong>Posty i komentarze => komentarze Zenphoto przypisane do odpowiednich artykułów</strong>

en: <strong>IMPORTANT: </strong>If you are not using an fresh Zenphoto install it is <strong>strongly recommended to backup your database</strong> before running this importer. Make also sure that both databases use the same encoding so you do not get messed up character display.
pl: <strong>WAŻNE: </strong> Jeśli nie używasz świeżej instalacji Zenphoto, przed uruchomieniem importu <strong>wysoce zalecane jest utworzenie kopii zapasowej bazy danych</strong>. Upewnij się też, czy obie bazy danych używają tego samego kodowania znaków, abyś nie miał problemów ze znakami dialektycznymi.

en: <strong>Notes:</strong> <em>Wordpress page nesting</em> is not preserved but can easily be recreated by drag and drop sorting on the pages tab. 
    <em>Category nesting</em> is also not directly supported by Zenpage. Therefore all categories will be plain level, you can however use the <em>menu_manager plugin</em> to recreate this if needed.
pl: <strong>Uwagi:</strong> <em>Zagnieżdżanie stron</em> nie jest zachowywane, ale może zostać łatwo odtworzone przez ustawienie stron w zakładce sortowania. 
    <em>Zagnieżdżenie kategorii</em> również nie jest bezpośrednio wspierane przez Zenpage, stąd wszystkie kategorie będą miały ten sam poziom, możesz jednak użyć <em>pluginu menu_manager</em>, w celu odtworzenia porządku.

en: In case anything does not work as expected the query results from the Wordpress database are logged in <code>zp-data/debug_log.txt</code>
pl: Na wypadek, gdyby operacja nie powiodła się, wszelkie wyniki zapytań do bazy Wordpress są zapisywane w <code>zp-data/debug_log.txt</code>

en: <strong>ERROR: </strong>The Zenpage CMS plugin is not enabled.
pl: <strong>BŁĄD: </strong> Plugin Zenpage CMS nie jest włączony.

en: Please enter your Wordpress database details:
pl: Proszę podać szczegóły dotyczące bazy danych Wordpress:

en: Missing
pl: Brakuje

en: <strong>ERROR:</strong> Wordpress database info incomplete
pl: <strong>BŁĄD:</strong> Baza danych Wordpress jest niekompletna

en: <strong>ERROR:</strong> Could not connect to the Wordpress database - Query failed :
pl: <strong>BŁĄD:</strong> Nie można połączyć z bazą Wordpress - zapytanie nie powiodło się :

en: <strong>ERROR:</strong> Wordpress database could not be selected - Query failed :
pl: <strong>BŁĄD:</strong> Baza danych Wordpress nie może zostać wybrana - zapytanie nie powiodło się :

en: No categories to import.
pl: Brak kategorii do importu.

en: Tag <em>%s</em> added
pl: Tag <em>%s</em> dodany

en: A tag with the title/titlelink <em>%s</em> already exists!
pl: Tag z takim tytułem/titlelinkiem <em>%s</em> już istnieje!

en: No tags to import.
pl: Brak tagów do zaimportowania.

en: Pages and Articles
pl: Strony i Artykuły

en: %1$s <em>%2$s</em> added
pl: %1$s <em>%2$s</em> dodano

en: %1$s with the title/titlelink <em>%2$s</em> already exists!
pl: %1$s z tytułem/titlelinkiem <em>%2$s</em> już istnieje!

en: %1$s <em>%2$s</em> already assigned
pl: %1$s <em>%2$s</em> już przypisany

en: %1$s <em>%2$s</em> assigned
pl: %1$s <em>%2$s</em> przypisany

en: %1$s <em>%2$s</em> could not be assigned!
pl: %1$s <em>%2$s</em> nie mógł zostać przypisany!

en: Comment already exists!
pl: Komentarz już istnieje!

en: Comment could not be assigned!
pl: Komentarz nie mógł zostać przypisany!

en: No comments to import
pl: Brak komentarzy do importu

en: No posts or pages to import.
pl: Brak postów lub stron do importu.

en: New import
pl: Nowy import

en: Purge RSS cache
pl: Wyczyść pamięć RSS
